Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skąd się wziął ten pies?

pies teleport droga wyścig

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

fux777.
  • Postów: 88
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich, natknąłem się na ciekawe video, które mnie zaintrygowało i nie potrafię go wytłumaczyć. Chciałem się z wami nim podzielić. Oglądałem to ze 30 razy i nie mam pojęcia czy to genialnie zrobiony 'fake' czy zabłąkany w czasie pies jakiegoś magika :). Naprawdę trudno mi to wytłumaczyć, gdyż ten pies w tym miejscu w tym czasie nie ma prawa się tam znajdować, pauzując materiał widać, że pojawia się dosłownie znikąd!

Z reszta zobaczcie sami:

 

(Próbowałem znaleźć na YT by było okienko z filmem, ale nie udało mi się, więc link będzie musiał wystarczyć, jak się w końcu trafi na YT to edytuję).

 

http://www.elrellano...onde-salio.html


  • 0



#2

Rzeźnik z Blaviken.

    Biały Wilk

  • Postów: 83
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest podobny filmik tylko z pojawiającym się samochodem. Tutaj link: https://www.youtube....h?v=CNBDgVytzXs


Użytkownik Rzeźnik z Blaviken edytował ten post 08.01.2015 - 14:38

  • 0

#3

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pod koniec ten pies chyba podchodzi do nic (o ile to ten sam). Czyżby jakieś pajace bawiły się w puszczanie psa przez drogę szybkiego ruchu?


  • 0

#4

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak się obejrzy filmik "poklatkowo", naciskając z dużą częstotliwością pauzę, to rzeczywiście widać, że pies się pojawia znikąd, tak jakby się wyłaniał z otoczenia. Efekt jest jednak dosyć sztuczny, wygląda na spreparowany. 


  • 1

#5

Zaussine.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Udało mi się ściągnąć wyżej wymieniony film, jeżeli ktoś by był zainteresowany obejrzeć go poklatkowo:

 

@Hosting z mojego Dysku Google

 

https://doc-0o-1o-do...urflkep973j7ppg

 

@edit

 

Ogólnie rzecz biorąc, kto o takiej porze filmuje ulicę ? Dodatkowo, patrząc na 15 sekundę filmiku i przyjmując już nawet, że miała tu miejsce jakaś anomalia (teoretycznie), to ja na moim miejscu nie wyciągał bym dłoni do nieznanego mi psa. Jak dla mnie osoba w brązowej kurtce jest jego właścicielem, a filmik nie powinien się znaleźć ani tu ani w dziale "śmieszne filmiki", tylko u obrońcy zwierząt za znęcanie się.


Użytkownik Zaussine edytował ten post 09.01.2015 - 00:28

  • 1

#6

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pies pojawia się pod samochodem, co znaczy, że wbiegł na drogę będąc przez biały/srebrny pojazd zasłonięty i szczęśliwie nie został potrącony, a przeturlał się pod podwoziem.

 

Jak sobie naprawdę porządnie poklatkujecie to widać jak wstaje, o czym świadczy też podkulony ogon na moment po wyłonieniu się spod auta.


Użytkownik erebeuzet edytował ten post 09.01.2015 - 09:20

  • 0

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie rzecz biorąc, kto o takiej porze filmuje ulicę ?

Ogólnie rzecz biorąc, to wygląda to na filmowanie nocnych wyścigów "szybkich i wściekłych", więc tego akurat bym się nie czepiał.

Pies najprawdopodobniej przyszedł za jednym z widzów ale bardziej typowałbym, że jest to jakiś przyjazny "przybłęda", który kręci się przy ludziach w nadziei na jakiś frykas.

To, że się pojawia tak nagle, może być równie dobrze efektem teleportacji jak i sztuczki magicznej ale ja osobiście obstawiałbym bardziej naturalną przyczynę - czyli przebieganie przez ulicę za autami, które przejechały. To, że na filmie wyszło, jak wyszło mogło być spowodowane gwałtownym ruchem tego telefonu, którym nagrywano wyścig (a którego właściel skupiony był na trzymaniu w kadrze przejeżdżających aut) oraz żałośnie niską jakością nagrania.


  • 1



#8

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

, a przeturlał się pod podwoziem.

 

 

 Przepraszam ale przy prędkości z jaką jedzie ten samochód "przeturlanie się pod podwoziem" skutkowałoby poważnymi obrażeniami.

Moim zdaniem pies po prostu wtargną na drogę, auto przemknęło tusz  przed jego nosem, na tyle szybko że piesio nie zajarzył że coś się dzieje więc pobiegł dalej. Słaba jakość kamery, duża prędkość pojazdu, szybka zmiana kadru i noc powodują że dla niektórych może to wyglądać dziwnie.


  • 0



#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przepraszam ale przy prędkości z jaką jedzie ten samochód "przeturlanie się pod podwoziem" skutkowałoby poważnymi obrażeniami.

Powiem więcej - nie miałby na to absolutnie żadnej szansy, no chyba żeby był wielkości Yorka, a samochód byłby "dużo wyżej zawieszony"


  • 0



#10

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jak dla mnie 100% fake i tyle .Prawdopodobnie Adobe After Effects i po sprawie.


  • 1



#11

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda jakby wyszedł z kanału jak jakiś bezdomny :D ale oczywiście nie ma kanału i na pewno by sam z niego nie wyszedł(jakby kanał był).


  • 0



#12

MadziaY.
  • Postów: 36
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tylko fake, nie wiem z czego robić aferę.


  • 0

#13

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciemność, szybkie zmiany kadru, stosunkowo duży czas naświetlenia i niewielka różnica kolorów i mamy taki efekt.

Pies stał przy murze oddzielającym pasy ruchu jednak nie możemy go zobaczyć bo kamera skierowana jest w zupełnie inną stronę. Następuje obrót kamery. Wciąż nie zauważamy psa bo znajduje się teraz za jednym z pojazdów. Pojazd odjeżdża. Pies zaczyna szybkim tempem iść w stronę pobocza. Widać jego rozmazaną sylwetkę - rozmazanie nie dotyczy tylko psa, zauważcie, że w tym momencie cały film jest rozmazany, widać powidoki świateł wskazujące na szybki ruch kamery. Gdy pies dobiega do połowy jezdni ruch kamery ustaje i urządzenie łapie ostrość. Pojawia się "duch".


  • 1



#14

djdeejay.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W filmie kolegi @Jarecki jest adnotacja, która prowadzi do tego momentu z innego ujęcia. Widać tam jak pies przeskakuje przez barierę przed samochodami i biegnie na środek ulicy. Łącząc to z wypowiedzą @Ana Mert otrzymujemy wytłumacznie :)


Użytkownik djdeejay edytował ten post 16.01.2015 - 15:43

  • 1

#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widać tam jak pies przeskakuje przez barierę przed samochodami i biegnie na środek ulicy.

I to zamyka temat. To nie pies - to szczęściarz jest :D

 

edit:

Padael :D


Użytkownik pishor edytował ten post 16.01.2015 - 17:22

  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: pies, teleport, droga, wyścig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych