Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mieszkańcy Moskwy obserwowali słupy światła


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedyś dorwałam bardzo ciekawą książkę o niezidentyfikowanych obiektach latających. Było to stare dzielko chyba z lat 70 ale wspaniale napisane i tam opisali wlaśnie ze to zjawisko bylo mylone z interwencją obcych. Ponieważ w książce brak było fotografii a rycin również niedostatek trudno mi było to sobie wyobrazić. Zjawisko naprawdę niesamowite :)


  • 0

#17

ajscha.
  • Postów: 77
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tutaj gdzie mieszkam nie ma takich pieknych widokow, ale ostatnio u kolezanki w Wallis niebo o zachodzie slonca,  zrobilo sie czerwone. Starzy ludzie mowili ze przed II swiatowa, tez tak niebo wygladalo.

 

eintyv.jpg

dphlw1.jpg

A tak na drugi dzien o 4 rano, wygladal ksiezyc.

16kzvas.jpg

 

Dla mnie te zdjecia wygladaja jak z jakiegos  filmu sf. lub z horroru o Drakuli :)

1234jlg.jpg


Użytkownik ajscha edytował ten post 17.03.2015 - 17:01

  • 1

#18

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spokojnie z 50 razy każdego roku jest takie niebo przy zachodzie słońca. Bardzo często po przejściu późno popołudniowej burzy.


  • 0



#19

ajscha.
  • Postów: 77
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No moze byc wiosna lub latem, ale zima nie bylo w gorach burzy, raczej byly sniezyce. Zdjecia zrobione koncem lutego tego roku.

Zas autochtoni mowia z gola co innego o czerwonym niebie  :)


  • 0

#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedawno w fińskim mieście Eura zaobserwowano to zjawisko w niesamowitej odmianie - słupy świetlne pojawiały się wysoko nad miastem w warstwie drobnych kryształków wytrącających się z powietrza, nie było ich natomiast widać przy ziemi. Ponieważ pojawiały się wysoko obserwatorzy widzieli je raczej jako punkty lub krótkie kreski. Ale najlepsze było to, że każdy powstawał dokładnie nad każdą latarnią w mieście. Oglądane w zenicie układały się w kształcie ulic miasta, tworząc świetlistą mapę:

47474_4b04a118630294ccfc739307f7a7c2a3.j

 

Odwzorowany został w ten sposób kształt wschodniej części miasta:

47474_cf9f21b70a805f9c11d653cc9c092b24.j

https://www.taivaanv...ions/show/47474

 

Tej samej nocy podobny efekt zaobserwowano w Laponii:

Antti-PietikAcinen-IMG_8505-2_1452695601

Słupy pojawiały się w warstwie powietrza z kryształkami, te niebieskie to słupy nad światłami na brzegu rzeki, te pomarańczowe powstały nad latarniami drogi i miejscowości za lasem.

http://spaceweatherg...iuobg5884u2f5i7

 

Mam nadzieję że tej zimy uda mi się uchwycić coś podobnego.


  • 3



#21

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tym roku, na początku stycznia, gdy była ta duża fala mrozów, udało mi się uwiecznić słupy świetlne. Jest to dość pospolite i od dawna znane zjawisko. Oczywiście u nas może nie robi takiego wrażenia, ale jednak występuje.

12468191_1682187742024199_536047899_n.jp

Gdyby była lepsza jakość zdjęcia, albo gdyby było chociaż trochę podrasowane to na pewno robiłoby większe wrażenie, na żywo wyglądało to tak jakby sięgały do nieba, a ja bym stał przed jakimiś gigantycznymi kratami jak w celi.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 16.01.2016 - 18:46

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych