Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atak na redakcję pisma "Charlie Hebdo" w Paryżu. Policja: 11 zabitych, 10 rannych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#1

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dwóch mężczyzn uzbrojonych w broń maszynową zaatakowało redakcję satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo" w Paryżu. Paryska prokuratura mówi o dziesięciu zabitych i pięciu ciężko rannych osobach. Wśród ofiar są też policjanci. To najbardziej krwawy zamach we Francji od 1995 roku.

 

Świadkowie relacjonują, że do redakcji wtargnęli zakapturzeni mężczyźni ubrani w czerń i zaczęli strzelać z kałasznikowów. – To jest masakra. Oni wszyscy nie żyją – powiedział francuskim mediom jeden z pracowników gazety.

 

Jak na razie nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za ten atak. Na miejscu pracują policja i służby ratunkowe. Liczba ofiar może wzrosnąć - informują media. Napastnicy uciekli kradzionym po drodze samochodem.

Magazyn, w którym doszło do strzelniany, zasłynął tym, że na jego łamach publikowano satyryczne rysunki dotyczące Mahometa. Wywołało to oburzenie w środowiskach muzułmańskich. Już wcześniej redakcja była celem ataków. W tym momencie wszystkie paryskie redakcje zostały objęte policyjną ochroną.

 

Prezydent Francji Francois Hollande na wieść o strzelaninie przybył na miejsce zdarzenia. Potwierdził informację o 11 zabitych i 4 osobach w stanie krytycznym. - Francja jest w szoku. Mamy do czynienia z zamachem terrorystycznym, co do tego nie ma wątpliwości. Musi pokazać, że jesteśmy zjednoczonym krajem - powiedział francuski przywódca. Podkreślił, że zamachowcy będą ścigani tak długo, dopóki dosięgnie ich sprawiedliwość.Zwołał też na 14.00 nadzwyczajne posiedzenie rządu.

 

 

żródło: http://wiadomosci.on...lie-hebdo/qe0kc

 

Moja opinia  : Ok, zmiękczę tę opinię, wydalić islam z Europy. 

 

ostrzezenie.gif

 

Moja opinia - zrób sobie Ice Bucket Challenge i ochłoń.

 

3.17 Nie zamieszczaj wypowiedzi szerzących nienawiść rasową, obraźliwych dla cudzych uczuć religijnych, nawołujących do przemocy, godzących w cudzą godność, naruszających cudzą prywatność itp.

 

Kronikarz


Użytkownik Universe24 edytował ten post 07.01.2015 - 15:22

  • 11



#2

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Czyli się zaczęło. Nie myślałem, że tak szybko ta arabska zgraja podpisze na siebie wyrok. Morderstwa i napaści we Francji, w Wielkiej Brytanii, w Szwecji i Danii.

Podtrzymuje swoje zdanie- prędzej czy później dojdzie w Europie Zachodniej do pogromów. Pytanie jak szybko mieszkańcy tych krajów, zaczadzeni wtłaczaną im do głów ideologią zrozumieją, na jaką minę zostali wsadzeni i wezmą sprawy w swoje ręce.

 

 

Bo jedno z pytań, które stawiałem, już dawno przestało być aktualne- która strona te pogromy zainicjuje.


Użytkownik Shay edytował ten post 07.01.2015 - 13:26

  • 9

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Magazyn, w którym doszło do strzelniany, zasłynął tym, że na jego łamach publikowano satyryczne rysunki dotyczące Mahometa. Wywołało to oburzenie w środowiskach muzułmańskich.

No to mnie to wcale nie dziwi. Podobnie by się działo w przypadku obrazy uczuć religijnych katolików przez muzułmańskich wyznawców. Nie wiadomo jeszcze, czy nie jest to jakaś radykalno - ekstremistyczno - chrześcijańska prowokacja.

Wyjdzie w praniu.

 

edit:

Dałem plus za newsa, ale za: "Moja opinia  : Rozstrzelać muzumłanów w Europie co do jednego, zachować tylko dzieci i wychować je w duchu europejskim." dam Ci minusa przy okazji. Nie uznaję jakiejkolwiek formy nawoływania do przemocy.


Użytkownik Staniq edytował ten post 07.01.2015 - 14:04




#4

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie wiadomo jeszcze, czy nie jest to jakaś radykalno - ekstremistyczno - chrześcijańska prowokacja.


To się dopiero nazywa teoria spiskowa!
  • 6

#5

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wyznawcy wszystkich religii są chorzy, i czy to katole mordują muzułmanów czy odwrotnie nie ma znaczenia, bo za te wszystkie zbrodnie w imię jakichś tam bożków nie można karać ludzi, tylko te sekty w imię których walczą. A ci "wojownicy" którzy walczą, są po prostu opętani chorymi ideami stworzonymi i propagowanymi przez te chore religijne sekty, które wymyślają sobie różnych bożków. Dlatego jak napisałem, "wojowników" walczących nie można karać, ich trzeba leczyć, zresztą wszystkich wyznawców religij tzw "objawionych" trzeba leczyć a sekty w imię których trwają walki trzeba zlikwidować, a ich guru karać dożywotnim albo więzieniem albo psychiatrykiem, ostatecznie w trudnych przypadkach fizycznie likwidować. PS: Ja i tak mimo wszystko najbardziej boję się wyznawców sekty, której siedzibą jest Watykan.

 

obraza.gif

 

Proszę o kulturalne wyrażanie swojego zdania. Obrażanie nie jest potrzebne.

 

Kronikarz


  • 10

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie wiadomo jeszcze, czy nie jest to jakaś radykalno - ekstremistyczno - chrześcijańska prowokacja.
To się dopiero nazywa teoria spiskowa!

Błysnąłem, nie? A tak swoją drogą, oczy moje oglądały już różne "cuda", więc zdziwienie byłoby mniejsze.





#7

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak na razie nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za ten atak.

 

 

Moja opinia  : Rozstrzelać muzumłanów w Europie co do jednego,

 

 

Wydaje mi się, że w każdym przypadku muzułmańskich ataków na cokolwiek/kogokolwiek zawsze wyraźnie słychać takbir, czyż nie? Dopóki nie złapią sprawców, nie utożsamią ich jednostronnie z islamem (oraz tej zbrodni, bo nie każde przestępstwo popełniane przez muzułmanina ma znamiona religijności) oraz wykluczą chorobę psychiczną tychże, nie będzie można mówić o tym, że to zabójstwo na tle religijnym.

 

Więc jak na razie, to sobie możesz, a za takie teksty powinieneś siedzieć, według mnie. Tym bardziej, że sam piszesz, że fakty nie są znane. Pomyśl trochę.


  • 0

#8

Herudin.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja opinia  : Rozstrzelać muzumłanów w Europie co do jednego, zachować tylko dzieci i wychować je w duchu europejskim. 

 

Rozumiem, że jakby do tego doszło to sam byś był w stanie ich rozstrzelać, nie? Strzelałbyś do kobiet i starych, którzy mogliby nic nie mieć wspólnego z fanatykami islamu?  Strzelałbyś do naszych Tatarów? Łatwo jest gadać "rozstrzelać tych i tych" pod warunkiem, że samemu by się tego nie musiało robić.


  • 2

#9

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Jak na razie nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za ten atak.

 

 

Moja opinia  : Rozstrzelać muzumłanów w Europie co do jednego,

 

 

Wydaje mi się, że w każdym przypadku muzułmańskich ataków na cokolwiek/kogokolwiek zawsze wyraźnie słychać takbir, czyż nie? Dopóki nie złapią sprawców, nie utożsamią ich jednostronnie z islamem (oraz tej zbrodni, bo nie każde przestępstwo popełniane przez muzułmanina ma znamiona religijności) oraz wykluczą chorobę psychiczną tychże, nie będzie można mówić o tym, że to zabójstwo na tle religijnym.

 

Więc jak na razie, to sobie możesz, a za takie teksty powinieneś siedzieć, według mnie. Tym bardziej, że sam piszesz, że fakty nie są znane. Pomyśl trochę.

 

Monolith, a jak można jednostronnie utożsamić zbrodnię z islamem? Bo rozumiem, że fakt bycia muzułmaninem i odpowiedni motyw się nie kwalifikuje. Dalej, duchowni islamscy zapewne teatralnie się go wyprą, on będąc zdrowym spróbuje zełgać chorobę psychiczną i tak mogą atakować ludzi bezkarnie.

***
 

Musimy pokazać, że jesteśmy zjednoczonym krajem - powiedział francuski przywódca.

:D

Edytka:
Słyszałem o wielu przypadkach udawania wariata, aby uniknąć kary, w tym wielu udanych, więc pewnie będą próbować.
To wcale nie jest takie skomplikowane, jak się wydaje. Niektórzy się nie patyczkują i jawnie polecają swoim owieczkom dżihad. Inni, chcąc tworzyć wizerunek pokojowego islamu, zaprzeczają jakoby jakikolwiek morderca był muzułmaninem.


Użytkownik Lis edytował ten post 07.01.2015 - 15:38

  • 2



#10

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Monolith, a jak można jednostronnie utożsamić zbrodnię z islamem? Bo rozumiem, że fakt bycia muzułmaninem i odpowiedni motyw się nie kwalifikuje. Dalej, duchowni islamscy zapewne teatralnie się go wyprą, on będąc zdrowym spróbuje zełgać chorobę psychiczną i tak mogą atakować ludzi bezkarnie.

 

 

To mógł być przypadek - jak w Berlinie Turek zabije Niemca, bo ten, dajmy na to, zabrał mu żonę, to nie można tego podpinać pod islamizację. Chodzi mi o motyw właśnie - a ten pozostaje nieustalony.

 

Choroby psychicznej tak łatwo nie zełgać. 

 

Zdecydujcie się, bo w jednym temacie słyszę, że islamscy duchowni popierają i nawołują, a teraz, że się wypierają. Ale to przecież tylko Wasza demagogia... ;)

 

Musimy pokazać, że jesteśmy zjednoczonym krajem - powiedział francuski przywódca.

 

 

Taaa, tak zjednoczonym, że do niektórych dzielnic policja nie ma wstępu. Śmiechu warte.

 

 

@Goosfraba - Rozumiem, że popierasz pogromy niewinnych? 


Użytkownik Monolith edytował ten post 07.01.2015 - 15:18

  • 0

#11

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Islamiści strzelając do Charlie Hebdo krzyczeli Allah Akbar
GPvd

 
https://www.youtube....bTD0lJ5Tv4#t=29


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 07.01.2015 - 15:24

  • 1



#12

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

 

@Goosfraba - Rozumiem, że popierasz pogromy niewinnych? 

 

 

Proponuję to pytanie zadać tym obciętym głowom nabitym na płot, ewentualnie spytać byłą redakcję "Charlie Hebdo". Całe szczęście, że muzułmanie zabijają tylko winnych.


Użytkownik Goosfraba edytował ten post 07.01.2015 - 15:29

  • 2

#13

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podobnie by się działo w przypadku obrazy uczuć religijnych katolików przez muzułmańskich wyznawców


Ja i tak mimo wszystko najbardziej boję się wyznawców sekty, której siedzibą jest Watykan.

Wiadomo, nawet teraz to na Bliskim Wschodzie chrześcijanie podkładają bomby i strzelają do niewiernych. Ci będący w obcych krajach, stanowiący mniejszość też atakują każdego, kto się krzywko spojrzy na jakikolwiek aspekt wiary. Zresztą, wystarczy że niewierni gdzieś na świecie nie przestrzegają Dekalogu, żeby ci źli katolicy zaczęli atakować...
Islam, religia pokoju <3

Strzelałbyś do kobiet i starych, którzy mogliby nic nie mieć wspólnego z fanatykami islamu?  Strzelałbyś do naszych Tatarów?


Profilaktyka FTW. ;) A wrzucanie Tatarów do jednego worka z turbanami świadczy tylko o całkowitej nieznajomości tematu; nie piję akurat do Ciebie, ale do każdego, kto wrzucając na terrorystów, czepia się też naszych rodzimych Tatarów.

Pewnie nawet jak się złapie tych, co to zrobili, ujdzie im to płazem. Zwłaszcza u nas będzie się ich tłumaczyć na milion różnych sposobów - cóż, poprawność polityczna. Po ich stronie stanie cała masa osób, która przedstawi sprawców jako niegroźnych, a wręcz niewinnych, jako ofiary tzw. "islamofobii".
  • 3



#14

MarcinK.
  • Postów: 80
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wyznawcy wszystkich religii są chorzy, i czy to katole mordują muzułmanów czy odwrotnie nie ma znaczenia, bo za te wszystkie zbrodnie w imię jakichś tam bożków nie można karać ludzi, tylko te sekty w imię których walczą. A ci "wojownicy" którzy walczą, są po prostu opętani chorymi ideami stworzonymi i propagowanymi przez te chore religijne sekty, które wymyślają sobie różnych bożków. Dlatego jak napisałem, "wojowników" walczących nie można karać, ich trzeba leczyć, zresztą wszystkich wyznawców religij tzw "objawionych" trzeba leczyć a sekty w imię których trwają walki trzeba zlikwidować, a ich guru karać dożywotnim albo więzieniem albo psychiatrykiem, ostatecznie w trudnych przypadkach fizycznie likwidować. PS: Ja i tak mimo wszystko najbardziej boję się wyznawców sekty, której siedzibą jest Watykan.

 

Sam jesteś chory.Kto dał ci prawo do obrażania ludzi ze względu na poglądy religijne?Z resztą co za różnica, jesteś sam na tym świecie, tak jak każdy ateista jest sam.Na całym świecie ludzie łączą się w imieniu w wierze i w imieniu wyższych ideałów, a ateiści w czym się łączą?W niewierze?


  • -4

#15

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@D.B. Cooper - Mówisz o tym bełkocie? Chyba nie wiesz, jak brzmi francuski w wykonaniu czarnoskórych. To mogło być wszystko, alors, avant, allait, aha, itd. To żaden dowód.

 

Proponuję to pytanie zadać tym obciętym głowom nabitym na płot, ewentualnie spytać byłą redakcję "Charlie Hebdo". Całe szczęście, że muzułmanie zabijają tylko winnych.

 

 

Proponuję przestać swoje zbrodnie na niewinnych uzasadniać zbrodniami innych.


  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych