Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obiekt nad Kalifornią - 5 stycznia 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny


 
Jeden z najciekawszych materiałów jaki widziałem ostatnio. 
Jedyne co mi o nim wiadomo to to, że zostało udostępnione i podobno nagrane dzisiaj (5 stycznia 2015r.).
 
Czy ktoś, kto śledzi temat dokładniej ode mnie może podać więcej informacji na temat tego nagrania?

Użytkownik Ill edytował ten post 05.01.2015 - 19:27

  • 10

#2

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wyglada nieprawdopodobnie, jesli faktyczne nagrane dzis trzeba poczekac na inne filmiki z innych zrodeł bo jesli to nie fake to ktos także to musiał nagrac


  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to z ogonem to meteor, a to drugie nie wiem.


  • 0



#4

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe nagranie, chociaż trochę mi wygląda na ingerencję komputera. To co widać to obiekt wchodzący w atmosferę, więc ma prędkość około 15-20 km/s. Nie ma możliwości, żeby jego część odleciała w przeciwnym kierunku tak nagle. Szkoda, że nie nagrywał tego obiektu właśnie, który rzekomo się oddzielił (pod warunkiem, że to nie mistyfikacja). Niby nagrane na południu Kalifornii, są tam dwa ośrodki NASA, może coś należącego do nich 'wracało" choć nic o tym nie wspominają na oficjalnych stronach, Podejrzewam, że nie mają czasu na błachostki. 

 

A tu nagrany obiekt 1 stycznia, nad Kalifornią, nie długo przed trzęsieniem ziemi o magnitudzie 5.1. 

https://youtu.be/DK4BEUJnicI


  • 1

#5

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak na meteor leci zbyt wolno.

Najprawdopodobniej jest to przelot w atmosferze zuzytego stopnia rakiety, który się fajczy. Odlot jasnego, punktowego obiektu w przeciwną stronę kojarzy mi się z nagłym oderwaniem małego, kulistego zbiornika ciśnieniowego helu, które  zwykle są konstrukcyjnie związane ze zbiornikami paliwa. Hel po ciśnieniem wypełnia zbiorniki, nadając im sztywność. Jesli to klasyczna deorbitacja, zwykle niebawem pojawi się oficjalne potwierdzenie.


  • 1



#6

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Dager - taki zbiornik z helem w ogóle byłby widoczny z takiej odległości?


  • 0

#7

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to z ogonem to meteor, a to drugie nie wiem.

 

Meteor leci jakieś DELIKATNIE mówiąc 10x szybciej.

 

Naprawdę dobry materiał, może to kapsuła ratunkowa ;)


  • 0

#8

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe.

Tu trzymajcie parę zbliżeń do odpadającej części.

ufo-orb.gif

stabx2.gif

 

orb-stab2x.gif

 

Szperając w poszukiwaniu wyjaśnień odnalazłem ciekawą stronę. http://www.amsmeteor...l_event/2015/20 W okresie w którym był widoczny ten obiekt, zgłoszono parę spadających obiektów [lub o ten sam]w tym rejonie. Interesujące.

 

A tutaj macie raport telewizyjny. Z tego co wyczytałem jest on nowy(coś pisali, że był puszczany mniej więcej 4 stycznia.) i nawiązuje do obserwacji w tym rejonie. http://losangeles.cb...hts-in-the-sky/

 

A co porównań do meteorytów, to można sobie sprawdzić szybkość lotu tego:

 

 

Jak ktoś chce to większość informacji jak i dyskusji o tym zdarzeniu można poczytać tu. http://www.abovetops...049285/pg6&mem=

 

Dodatkowo wyczytałem też w jednym z postów, że ten filmik może być zagrywką na podbicie sobie subskrybentów/widzów. Ponieważ, filmik został wrzucony na nowo powstałe konto na yt, a następnie to konto umożliwiło[w opisie filmiku jest napisane] udostępnienie tego filmu innemu kanałowi na yt[który notabene zajmuje się tematyką ufo] i tylko temu kanałowi.

 

tu macie tą adnotacje spod filmika:

*Update**
Do not attempt to re-upload this video.
I will have it removed.

 

Also Mister Enigma has been given exclusive rights to use the video.

 

 

 

Ken Roberts is Mister Enigma. Now with the CBS news story, there may have been some meteorite that fell from the atmosphere towards the IE in Southern California, and when Mister Enigma heard this news, he made the video. Mister Enigma uploaded his edit as Ken Roberts and then later shared it to his channel Mister Enigma. Comparing all the upload dates: the news report happened first, seven hours later Ken Roberts UFO video was posted, then an hour later Mister Enigma shared the video.

 

http://www.abovetops...pg6#pid18840494


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 06.01.2015 - 01:30

  • 4



#9

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Dager - taki zbiornik z helem w ogóle byłby widoczny z takiej odległości?

 

Sam zbiornik nie ale kula ognista wokół niego tak.


  • 0



#10

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale czy wybuch zbiornika nie byłby krótkotrwały, to znaczy eksplozja?

Czy zbiornik leciałby w przeciwnym kierunku ze stałą mniej więcej prędkością czy opadałby w kierunku ziemi?


Użytkownik Padael edytował ten post 06.01.2015 - 12:35

  • 0



#11

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spowalniał by go opór atmosfery i opadał by w kierunku Ziemi a jego jasność szybko by słabła. Trzeba też uwzględnić daleką odległość i perspektywę z jakiej to zjawisko było filmowane. I jeszcze jedno, to tylko moje przypuszczenia.


  • 0



#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czy zbiornik leciałby w przeciwnym kierunku ze stałą mniej więcej prędkością czy opadałby w kierunku ziemi?

Ja bym powiedział nawet (jako zupełny laik w tego typu obserwacjach), że leci on dużo szybciej od obiektu "głównego". Tak jest rzeczywiści, czy to tylko złudzenie, wynikające np. z tego, że oba obiekty oddalają się od siebie w przeciwnych kierunkach?


  • 0



#13

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Złudzenie to raczej nie jest punktem odniesienia może być dach budynku a względem niego obiekt jeśli nie przyspiesza to na pewno nie zwalnia. Bardzo zastanawiające jest też "świecenie" które nie wygląda na wypalanie i kierunek lotu nie podlegający opadaniu na skutek grawitacji.


  • 0



#14

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

i kierunek lotu nie podlegający opadaniu na skutek grawitacji.

 

 

Żeby to ustalić, należałoby widzieć cały lot tego obiektu - tak mamy tylko wycinek, z którego wynika niewiele. Może chwilę po tym, jak zniknął z pola widzenia, zaczął opadać.


  • 0

#15

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy na tym forum już na prawdę nie ma ludzi którzy napiszą, że jest to statek kosmiczny z innego wymiaru, który uległ awarii i wypuścił kapsułę ratowniczą kiedy zaczął spadać, a widzimy go jako energię lub światło, ponieważ byty z wymiarów wyższych niż nasz możemy dostrzec tylko w takiej formie? Od razu było by ciekawiej, a tak jest nuda :)


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych