Skocz do zawartości


Zdjęcie

20 najlepszych zdjęć duchów 2014 roku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

10. Duchy z Loftus Hall

Zdjęcie wykonane przez Thomasa Beavis'a przedstawia dwie tajemnicze postacie. Jedną może być duch małej Anne Tottenham, a drugą Starej damy. Zgodnie z opowieściami: "Rodzina Tottenham wprowadziła się do dworu około 1766 roku. Nie długo po tym, najmłodsza z córek, Anne, zachorowała po spotkaniu z demonicznym duchem."

Poczytałem trochę o tym przypadku i tak tytułem uzupełnienia.

Rodzinę Tottenham nie tyle nawiedził "demoniczny duch", co sam Szatan (pod postacia nieznajomego gościa), którego głowa rodziny Carl Tottenham, w pewną burzliwą, deszczową noc, nieszczęśliwie zaprosił do środka.

Kiedy w trakcie gry w karty, którą urozmaicali sobie wieczór, córka gospodarza Anne schyliła się po upuszczoną kartę, dostrzegła, że nieznajomy, zamiast stóp miał kopyta. Wprawiło ją to w potężną histerię, a Szatana w taką konsternację, że zniknął, przenikając przez sufit (podobno ślad tego przeniknięcia widać do dziś.

Nieszczęsna dziewczynka tak przeżyła to zdarzenie, że popadła w apatię przejawiająca się siedzeniem w bezruchu, z nogami pod brodą i odmawianiem tak posiłków jak i napojów.

W efekcie czego po kilku dniach zmarła w tej niewygodnej pozycji. Ciało jej po śmierci tak zesztywniało, że z trudem rozprostowano je żeby ułożyć w trumnie.

Od tego czasu w posiadłości podobno straszy...

 

Tę przerażającą opowieść przeczytałem na tej stronie.

 

Dopiero od 2012 r można wjeżdżać na teren posiadłości, a wnętrze budynku zostało udostępnione zwiedzającym (ale tylko parter) rok później.

 

Czy w budynku zostały ślady po wizycie Szatana, można się przekonać oglądając ten film

 

A czy w nim rzeczywiście straszy (jak mówi legenda) można sprawdzić na nagraniu zrealizowanym przez ekipę łowców duchów

 

Zakładam (po stanie wnętrz), że oba nagrania zostały wykonane przed udostępnieniem strasznej posiadłości zwiedzającym.


  • 2



#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Diabeł grający w karty to taka wędrowna legenda, znana również w Polsce.


  • 0



#18

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To prawda.

Mnie zaciekawiło raczej to, że kopyta mu się objawiły dopiero pod stołem - najwyraźniej, w trakcie kolejnego rozdania nadmiernie się rozluźnił :D


  • 0



#19

arturro.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2b7adbd4d1965707bf97eb970309c4ce.jpg[/URL]
  • 0

#20

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zagadka jest? Co przedstawia ten obrazek?

Wygląda to jak fragment zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej, ewentualnie nieudaną próbę użycia aparatu telefonu komórkowego w nocy.

No, bo chyba nie jest to twój avatar?


  • 0



#21

Skrobek.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dama nad drogą a w szczególności Michael Jackson nie przekonują mnie. Myslałem że w tym temacie zobaczę już takie zdjęcia do których nie będzie nawet procenta wątpliwości czy przeszły przez jakieś programy graficzne.


  • 0

#22

Nekochin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 Warto jednak zauważyć, że jego twarz jest tak samo oświetlona jak tej dziewczyny na pierwszym planie (ta w różowym). Zresztą nie tylko on, bo jego nieco starsza towarzyszka, również ma oświetloną twarz zgodnie z kierunkiem padania promieni słonecznych na zdjęciu. Jest to o tyle dziwne, że duchy są niematerialne, więc światło powinno przez nie przenikać. Tymczasem cienie na ich twarzach (i ubiorach) rozkładają się tak jak na twarzach osób żyjących, które widzimy na zdjęciu.

 

Ale przecież "duch" jest odwrócony tak samo jak pani w różowym. Trochę nie pasuje, bo w końcu, jeżeli byłoby to odbicie właśnie pani w różowym, to w odbiciu powinno być widać jej plecy, nie twarz.


  • 0

#23

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

...jeżeli byłoby to odbicie właśnie pani w różowym, to w odbiciu powinno być widać jej plecy, nie twarz.

Słusznie - z tym, że...

Przeglądnąłem jeszcze raz moje wpisy w tym temacie i nie mogę znaleźć żadnego,  w którym chociaż sugerowałbym, że to odbicie w szybie.

Stwierdziłem tylko bardzo współczesny ubiór i podobne oświetlenie twarzy sylwetki, jak w przypadku turystów widocznych przed budynkiem.

 

Pomijam już kwestię, że "duch" jest wyraźnie szczuplejszy od "dziewczyny w różowym".:D Wiec, to z pewnością nie ona.

 

Mówiąc szczerze, teoria noxiliego, też mnie jakoś nie przekonuje (chociaż jest ciekawa).

Gdyby to byli ludzie za szybą "ganku", to raczej ich twarze byłyby w cieniu. Spodziewałem się raczej, że zaproponuje on coś z dziedziny fotografii - np. że jest to jakiś "powidok" z innej klatki, czy coś w ten deseń.


  • 0



#24

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby to byli ludzie za szybą "ganku", to raczej ich twarze byłyby w cieniu.

 

 Nie  raczej tylko na pewno :)Oczywiście, że  są w cieniu(a przynajmniej ta wyższa postać) Gdyby  była oświetlona bezpośrednio,to ta postać  była by zdecydowanie jaśnejsza. Ten niższy człowiek to jest  być może odbicie kogoś na zewnątrz.W każdym razie taki  światłocień występuję również gdy obiekt oświetla światło całkowicie odbite.Czyli wyższa postać jest na 100% fizyczna i znajduje się pomiedzy framugą drzwi wejściowych w ganku (zasłania jej fragment )   i szybą.Ani duch ani odbicie kogoś na zewnątrz ani jakieś "powidok" (cokolwiek by to nie było :) ) nie zasłoniłby framug

iA93D0UE.jpg.

 

 

Za to przez głowę tego niższego i jaśniejszego prześwituje fragment ganku . Czyli to raczej odbicie kogoś na zewnątrz kto dodatkowo stoi poniżej schodów do ganku.

 

Niski duszek to odbicie kogoś mniej więcej z głową  na tej lini.

 

5ISyokj.png


  • 1



#25

phldh.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

9, 11, 15, 16 zwykła pareidolia. 5 wygląda mi na zdjęcie przerobione w pewnej aplikacji na androidzie ( nie trudno o znalezienie takowych w google play ). Co do pierwszego zdjęcia, to w ogóle się nie wypowiadam - porażka. ;p


Użytkownik phldh edytował ten post 14.07.2015 - 18:15

  • 0

#26

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja bym chyba trochę jednak chciała, żeby te zdjęcia były prawdziwe. A może... Po prostu nie da się zrobić zdjęcia duchowi? Może duchy tylko da się zobaczyć? Chociaż to też pewnie tylko fantazja :) 


  • 0

#27

aman.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak tych zdjęciach nic nie widać, a niektóre z nich wyglądają jak po przeróbce domorosłego fana Photoshopa.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych