Skocz do zawartości


Zdjęcie

20 najlepszych zdjęć duchów 2014 roku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wolfman.
  • Postów: 15
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

1. Duch Guya Hawkesa

guy-fawkes-ghost.jpg

 

Zdjęcie wykonała Fiona Guest w listopadzie podczas obchodów Nocy Guya Fawkes'a w Australii. Zgodnie z artykułami opisującymi to zdarzenie: "Komandor John Lally uważa, że tajemniczym duchem może być William Dampier, brytyjski odkrywca albo nawet sam Guy Hawkes".

 

2. Duch z hospicjum

angel-aura.jpeg?w=618&h=776

 

Rzekomo jedna z pacjentek hopsicjum wykonała to zdjęcie przedstawiające ducha lub anioła kilka godzin przed swoją śmiercią. Wielokrotnie mówiła innym, że wyczuwa u siebie w pokoju pewną energię, uważała, że ktoś z nią nieustannie przebywa, więc dano jej aparat, aby udokumentowała swoje spostrzeżenia. Zdjęcie jest tego efektem.

 

3. Duch dziewczynki

four-crosses-ghost.jpg

 

Christine Hamlett wykonała to zdjęcie w pubie Four Crosses, w miejscowości Staffordshire, w Anglii. Autorka jest uznawana za medium, zajmowała się ona sprawą tajemniczych nawiedzeń tego miejsca. Zgodnie z artykułami: "Four Crosses, wybudowany w 1636 roku, jest dobrze znany wśród lokalnej społeczności ze względu na historię o duchach. Usłyszeć tam można odgłosy tłukącego się szkła, kroków, a nawet płacz dziecka. Najbardziej znanym duchem nawiedzającym to miejsce jest uchwycona na zdjęciu dziewczynka." Co gorsza według Hamlett nawiedzenie nie skończy się dopóki wiadomość, którą chcą przekazać te dusze nie zostanie przekazana...

 

4. Duch z zamku Saint Hilarion

cyprus-ghosts.jpg

 

Zdjęcie wykonał Michael Holmes podczas wakacji na Cyprze ze swoją żoną. Tajemnicza postać została uchwycona na szczycie urwiska blisko zamku Saint Hilarion, w paśmie gór Kyrenia. Zgodnie z opowieściami, zamek był przez pewien czas we władaniu Księcia Johna, który zrzucał swoich zdracjów właśnie z tych klifów.

 

5. Duch z "selfie"

ad_150278579-e1414664650921.jpg

 

Victoria Greeves wraz z przyjaciółką Kayley Atkinson robiły sobie zdjęcie, podczas wspólnego wieczoru w pubie Slug and Lettuce, aby później dostrzec tajemniczą, uśmiechająca się postać w tle.

 

6. Szara dama z Dark Hedges

MI+Ballycastle-ghost.jpg

 

To niesamowite zdjęcie zostało wykonane w Dark Hedges blisko Armoy w Irlandii, przez Gordona Watsona i rzekomo przedstawia legendarną Szarą damę. "Według miejscowych, nawiedza ona to miejsce podczas lekkich podmuchów wiatru. Cicho przesuwa się po drodze i znika po minięciu ostatniego drzewa. Niektórzy twierdzą, że jest ona duchem pokojówki, która umarła w tragicznych okolicznościach na pobliskim dworze wieki temu."

 

7. Szara dama z zamku Dudley

The-Grey-Lady-Ghost-of-Dudley-Castle-Fin

 

Szara dama rzekomo nawiedza ten zamek od wieków. Pewna para wykonała to zdjęcie 30 sierpnia podczas zwiedzania. Zamek Dudley został zbudowany w 1071 roku i jest przez wielu uznawany za najbardziej nawiedzony zamek w Anglii.

 

8. Poltergeist ze sklepu z antykami

antique-center-poltergeist.jpg

 

Wideo, które niestety już nie istnieje na YouTube, przedstawiało szklany sekretarzyk, który nagle rostrzaskuje się bez widocznego powodu. Właściciele myśleli, że zostali ofiarą włamania, dopóki nie odtworzyli obrazu z kamer... Sklep istnieje w South Yorkshire, w Anglii pod nazwą "Barnsley Auction Centre"

 

9. Duch z zamku Dover

Ghost-at-Dover-Castle.jpg

 

Na tym zdjęciu z monitoringu zauważyć można obiekt przekraczający bramę do Zamku Dover w Kent, w Anglii. W dalszej części nagrania zauważyć można ochroniarza, szukającego źródła tego incydentu.

https://www.youtube....h?v=H66rq4krppI

 

10. Duchy z Loftus Hall

loftus_hall_ghost_photo.jpg

 

Zdjęcie wykonane przez Thomasa Beavis'a przedstawia dwie tajemnicze postacie. Jedną może być duch małej Anne Tottenham, a drugą Starej damy. Zgodnie z opowieściami: "Rodzina Tottenham wprowadziła się do dworu około 1766 roku. Nie długo po tym, najmłodsza z córek, Anne, zachorowała po spotkaniu z demonicznym duchem."

 

11. Duch śledzący staruszka

shadow-ghost-follows.jpg

 

W podanym poniżej filmie, tajemniczy cień wydaje się śledzić starszego mężczyznę, który przechodzi przez jezdnię. Jednym z wyjaśnień może być wada kamery, ale podobna anomalia nie pojawia się przy innych ludziach, robiących to samo co staruszek. Więc jakie jest wyjaśnienie?

https://www.youtube....zj3oMDRAiY#t=31

 

12. Duch z pałacu Stanley

article-2711711-2026471900000578-551_634

 

Grupa "The Sefton Paranormal Investigations" prowadziła śledztwo w pałacu Stanley, kiedy na swoich kamerach zarejestrowali zjawę na schodach nawiedzonego budynku. "Wyraźnie można zauważyć trzy postacie, najprawdopodobniej dzieci, przy balustradzie, za Jo i Aaronem.", powiedziała współzałożycielka Pamela Robinette. "Jeśli przyjrzy się wystarczająco dobrze, z łatwością można zauważyć rysy twarzy, gdy jedna z postaci obraca głowę."

https://www.youtube....h?v=AY-lFuI_aLY

 

13. Poltergeist z teatru Brookside

brookside-theatre-ghost.jpg

 

Jedno z krzeseł w teatrze Brookside, nagle zaczęło się poruszać, co zostało zarejestrowane przez monitoring w filmie podanym poniżej. "Wydażyło się tutaj na prawdę dużo dziwnych rzeczy w ciągu tych wszystkich lat,", powiedziała dyrektorka teatru, Jai Sepple, "ale ta jest najbardziej zakręcona. Gdy oglądam po raz kolejny to nagranie, to nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać!"

https://www.youtube....h?v=htweIRcy7ys

 

14. Duch z płonącego domu

089c910ee50203c3ae37a167ba4726a6.jpg

 

Czy jest to iluzja, czy strażak Douglas Tipold na prawdę uwiecznił ducha na zdjęciu płonącego domu w Gary, w stanie Indiana? "Zdjęcie, które widzicie, jest dokładnie takie jak przy momencie zrobienia, nie było fabrykowane,", stwierdza żona Tipolda. " W ciąż nie wierzę w tego typu rzeczy, ale muszę przyznać, że jest dosyć przerażające."

 

15. Duch z hotelu Pengwern Arms

pengwern-arms-ghost.jpg

 

Zdjęcie rzekomo przedstawiające ducha małej dziewczynki zostało zrobione w hotelu Pengwern Arms w Llan Ffestiniog, Walia. Zostało ono wykonane przez grupę łowców duchów z "The Gwynedd Paranormal Investigation". "Paru lokalnych mieszkańców powiedziało nam, że umarło tam wiele ludzi z powodu różnych chorób w ciągu tych wszystkich lat. Słyszeliśmy również o podziemnym tunelu biegnącym do kościoła, którym przewożono ciała, by je tam pochować,", powiedziała członkini drużyny, Zoe Callow.

 

16. Duch szkockiego żołnierza

german-cemetery-ghost-picture-062014z-xl

 

Nastolatek Mitch Glover wykonał to zdjęcie na wojennym cmentarzu Neuville-St Vaast German nie opodal Arras, w północnej Francji. Blady kształt ukazany na zdjęciu jest uważany za szkockiego żołnierza. "Wygląda jakby coś trzymał w jednej ręce,", stwierdza matka Mitch'a, "Jeden z naszych przyjaciół trafnie dodał, że wygląda on jakby stał na straży."

 

17. Duch z kawiarnii

curiositeaz-ghost.jpg

 

Na początku właściciel kawiarnii, Dan Clifford, myślał, że był to po prostu włamywacz, gdy po raz pierwszy oglądał taśmy z kamer monitoringu. W ciągu poprzednich paru miesięcy, personel Curiositeaz doświadczał dziwnych incydentów, a później ta postać pojawiła się na nagraniach...

 

18. Duch Michaela Jackson'a

106556.jpg

 

Reece Saava wybrał się w maju do teatru Bromley'a Churchill'a na koncert, by oddać hołd Michael'owi Jackson'owi. Jednak nie spodziewał się on zobaczyć prawdziwego króla popu na zdjęciach, które wykonał! Bez względu na to, czy rzeczywiście jest to duch Michael'a Jacksona, czy też nie, wygląda to na prawdę niesamowicie.

 

19. Duch ze sklepu w Gilford

gilford-store-ghost.jpg

 

W tym intrygującym filmie, nagranym przez kamery monitoringu, zauważyć można, że jedna ze szklanych mis, nagle samoistnie spada z kontuaru. "Usłyszałam tylko dudnienie, a potem odgłos rozbijającego się szkła, ", mówiła jedna z pracowniczek sklepu. "Szybko wróciłam w to miejsce, gdzie zastałam pełno szkła na podłodze." Właściciel, Steve Buzzota, twierdzi, że bardzo często można tam doświadczyć niewyjaśnionych incydentów.

https://www.youtube....h?v=qr_sMk57NJY

 

20. Duch w pubie

o-HAUNTED-PUB-YE-OLDE-MAN-AND-SCYTHE-570

 

W filmie wykonanym w lutym w Ye Olde Man and Scythe w Boltonie zauważyć można demoniczną postać, pokazującą się i zaraz znikająca z pola widzenia. Tony Dooley, kierownik jednego z najstarszych pubów w Brytanii dostrzegł widmo, gdy sprawdzał rano obraz z monitoringu. "Zszedłem na dół, gdzie zastałem potłuczone szkło na podłodze,", powiedział w jednym z wywiadów, "więc podejrzliwie poszedłem sprawdzić monitoring i zauważyłem, że w pewnym momencie kamery przestały działać."

https://www.youtube.com/watch?v=ZHiHZPe4C4k

 

 

Tłumaczenie: Wolfman

Źródło: http://paranormal.ab...deo-of-2014.htm


Użytkownik Wolfman edytował ten post 02.01.2015 - 20:39

  • 11

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2. Zdjęcie tak niewyraźne, że trudno w ogóle stwierdzić co tam jest. Pewnie płomień świecy.

11. To cień. Widać go na krzakach i na przejeżdżających autach

13 Ktoś przywiązał sznurek do nogi od krzesła

14 Płomień

18/ To ma być majkel?


  • 1



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakość zdjęć jak zwykle marna.

 

1. To wycinek większego zdjęcia, ale podejrzewam że było robione z nieco dłuższym czasem naświetlania, sądząc po rozmyciu włosów innych siedzących. Jeśli siedział tam ktoś w białym kapturze a potem wstał, to mogło powstać coś takiego

 

2. Znów wycinek większego zdjęcia. Rzekome zdjęcie rzekomo zrobione przez umierającą pacjentkę - ale oczywiście nic nie wiadomo na pewno

 

3. Ponownie wycinek zdjęcia. Nie ma kontekstu całości to i nie ma jak ocenić

 

4. W takich miejscach widokowych zwykle stoją lornety do oglądania krajobrazu. Podejrzewam że słońce odbija się od czegoś takiego i prześwietlony błysk przyjął taki kształt.

 

5. A właściwie dlaczego nie miał by to być jakiś dzieciak w tle?

 

6. Fake. Kilka baloników z helem i szara chusta. I ktoś to uznał za jedno z najciekawszych zdjęć roku?

 

7. Jakaś kobieta wychodziła z zamku. To że turyści jej nie zauważyli robiąc zdjęcie, nie znaczy że to musiał być duch.

 

8. Szyby potrafią roztrzaskiwać się zupełnie spontanicznie, albo z powodu "kamyków", albo naprężeń albo nacisku rozsychającego się drewna ścisłej ramy.

 

9. Cóś. W każdym razie nie postać

 

10. Jak zwykle wycinek całości. Postaci odbijają się w szybie.

 

11. Dziwne nagranie. Może jednak wada kamery, której nad innymi nie widać, bo ruszają się za szybko?

 

12. Jakość nagrania powala. Niestety, ani nie "widać wyraźnie tezy postacie" ani "widać rysy twarzy", dla mnie to jakiś odbłysk,

 

13. Żart pracownika?

 

14. Pareidolia.

 

15. Przypadkowe ułożenie szumów strasznie niewyraźnego zdjęcia

 

16. ?

 

17. A nagranie?

 

18. Wygląda mi na fake. Twarz doklejono do niebieskiego bliku.

 

19. Metoda wzbudzenia zainteresoania?

 

20. Demoniczna postać?

 

Coś ciężko w tym roku z duchami, skoro zamiast 20 zdjęć mamy 12 zdjęć i 8 klatek z filmów


  • -1



#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajne zestawienie.

Kilka uwag dotyczących niektórych duchów. Ponumeruję je zgodnie z kolejnością w artykule dla łatwiejszej identyfikacji.

 

Duch nr 9
Zastanawiam się - po co nagrywać na telefonie nagranie z monitoringu przedstawiające bramę / wjazd skoro widać na nim tylko asfalt, słupki i ogrodzenie - bo sam "duch" pojawia się dopiero po chwili? No, chyba, że ochroniarze mieli cynk, że się tam pojawi.

 

Duch numer 10
Jak na ducha z 1766 r (dziewczynka), to jest on zadziwiająco współcześnie ubrany. Inna sprawa, że nie rozumiem dlaczego Anne, która "zachorowała po spotkaniu z demonicznym duchem" miałaby się teraz sama wcielić w rolę ducha?

 

Duch nr 11
O jakich innych ludziach "robiących to samo, co staruszek" jest mowa w opisie? Ja widzę tam tylko jeszcze jedną osobę, która jest daleko z tyłu i chociażby dlatego, ciężko stwierdzić, czy ona też nie ma ze sobą "śledzącego ja ducha".

 

Duch nr 12
Przy tak zakurzonym wnętrzu to może być wszystko. Szczerze mówiąc, gdyby nie bardzo pomocny napis "look here>>>", to pewnie mało kto by się zorientował na co ma zwrócić uwagę.

 

Duch nr 13
Jakby to krzesło pofrunęło na drugi koniec sali to pewnie bym się mocno zdziwił - a tak... nie zdziwiłem się ani trochę

 

Duch nr 15
Nie wiem czy to duch małej dziewczynki, czy dużego chłopca ale te dwie jasne półkule kojarzą mi się ewidentnie z oświetlonymi fleszem gołymi pośladkami. Duch nudysta?

 

Duch nr 19
Mam mieszane odczucia jak patrzę na panią ekspedientkę (?), która najpierw nie potrafi zlokalizować miejsca, gdzie jej się coś tłucze, jak jej się już to udaje, to zastyga w jakimś marazmie, a prawdziwe emocje wywołuje w niej dopiero pojawienie się klienta w sklepie (pewnie mało kto tam zagląda) Co nie zmienia faktu, że to co się potłukło, leży sobie nadal spokojnie na podłodze.

 

Duch nr 20
Był o nim temat na forum i wypowiedziałem się w nim, więc podam tylko link do mojego posta. 

 

Co do reszty - bez dobrych oryginalnych zdjęć można sobie równie dobrze z fusów wróżyć - albo uznać, że to duchy jak się patrzy.


  • 0



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne, ale żadne z powyższych brytyjskich zdarzeń nie figuruje jako zgłoszone w archiwach miejskich. Pozwoliłem sobie grzebnąć tu i tam jeszcze w grudniu, bo osobiście pasjonuję się brytyjskimi duchami, gdyż jest ich co nie miara. Nie znaczy to oczywiście, że w nie wierzę. Tak więc rok 2014, posiada kilka zgłoszeń oficjalnych w różnych miejscach UK. Głównie są to manifestacje. Podam tylko miejsca:

 

-Orston (Nottinghamshire) - A52

-Liverpool (Lancashire) - Royal Liver Building

-Southwold (Suffolk) - Dom letniskowy w okolicy

-Rayne (Essex) - Shalford Road, w pobliżu gospody The Swan

-Leeds (Yorkshire) - Park w dzielnicy Beeston

-Cambridge (Cambridgeshire) - Huntington Road

-Broughton Astley (Leicestershire) - B581, Broughton Way

-Samlesbury (Lancashire) - New Hall Tavern

-Llanelli (Dyfed) - restauracja Thomas Arms i hotel

-Romford (Essex) - Brookside Theatre

-Edale (Derbyshire) - ścieżka z Ringing Roger w kierunku Edale

-Braintree (Essex) - alejki za Freeport

-Castel (Guernsey) - Fauxquets Valley





#6

Wolfman.
  • Postów: 15
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do zdjęcia 17, nie mogłem znaleźć tego nagrania w sieci. A tu oryginalne zdjęcie 10, nie chciałem go wklejać, bo jest gigantyczne:

ghost2.jpg


  • 0

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do zdjęcia 17, nie mogłem znaleźć tego nagrania w sieci.

Z tego, co kojarzę są tylko zdjęcia, więc nagranie trudno będzie znaleźć.

O mocno współczesnym ubiorze ducha pisałem. Warto jednak zauważyć, że jego twarz jest tak samo oświetlona jak tej dziewczyny na pierwszym planie (ta w różowym). Zresztą nie tylko on, bo jego nieco starsza towarzyszka, również ma oświetloną twarz zgodnie z kierunkiem padania promieni słonecznych na zdjęciu. Jest to o tyle dziwne, że duchy są niematerialne, więc światło powinno przez nie przenikać. Tymczasem cienie na ich twarzach (i ubiorach) rozkładają się tak jak na twarzach osób żyjących, które widzimy na zdjęciu.


  • 0



#8

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przedmówcy należą się brawa za spostrzegawczość - bardzo słuszne uwagi.
Na załączonym pliku wygląda to na osobę stojącą w przedsionku, którą na zdjęciu odsaturowano i ewentualnie lokalnie przyciemniono i zmniejszono kontrast.
Oczywiście jeśli kolega @Wolfman podzieli się linkiem do oryginalnego pliku to chętnie przyjrzę się bliżej ale na teraz to wygląda na slaby żart albo przypadkowo warunki tak zagrały.
  • 0

#9

Wolfman.
  • Postów: 15
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Umm... nie bardzo wiem co rozumiesz przez link do oryginalnego pliku. To jest jedyne zdjęcie, które jest dostępne w internecie, o żadnym innym mi nie wiadomo.


  • 0

#10

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Na linku widać że boczne ścianki  "ganku" tego dworu jest oszklone szkłem przydymionym. Te duchy to po prostu ludzie za tym szkłem.

 

5wcPw55.jpg

 

DttCvLO.jpg


  • 6



#11

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co roku coraz gorsze te duchy...niby technika do przodu, niby postęp...ewidentnie duchy nie idą z...duchem czasu.


  • 0



#12

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Im lepsze aparaty, tym gorsze duchy... ;)


  • 2

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mumler w XIX wieku robił lepsze zdjęcia

B7Q8pZg.jpg

 

MFREA66.jpg

 

http://en.wikipedia....lliam_H._Mumler


  • 1



#14

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Bo kiedyś robiło się zdjęcie "ducha" na czarnym tle, a potem na tej samej kliszy robiło zdjęcie właściwego obiektu. Technika znana i powszechnie stosowana w fotografii i filmie, nim zaczęto używać bardziej zaawansowanych metod kompozycji.
  • 1



#15 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli to są najlepsze to nie dziwie się, że coraz mniej osób w duchy wierzy :D


Użytkownik convers edytował ten post 04.01.2015 - 18:26

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych