Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdy było już ciemno widziałem latające światełka...

światełka noc wyobraźnia?

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

michal2371.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy byłem małym chłopcem co noc gdy było już ciemno w pokoju widziałem różne rzeczy. Np. wijące się węże po ziemi czy inne rzeczy.

Jednak najdziwniejsze były chyba latające światełka bądź iskierki. Latały po pokoju w "stadach" były malutenkie nawet moze i mniesze niz ziarenko piasku. Pamiętam, że mogłem je  złapać i zobaczyc w ręku a później wypuscic. To było bardzo dziwne ale i za razem cudowne. Miały rozne kolory zielone niebieskie różowe. Ale zawsze takie stadko było jednego koloru. Wyglądały jak kolorowy brokat, o tak! Tak bym je określił.

Teraz napisze cos naprawde idiotycznego i moze część z was uzna to za szczyt debilizmu ale czasem wkładałem twarz w poduszkę.. i czasem bylo tam pelno tych swiatelek, migotały i poduszka byla nimi wypelniona. Oczywiscie otwieralem oczy a jednoczesnie moja twarz byla mocno wgnieciona w poduszkę.

Może wiecie o co z tym chodzi, czy to tylko dziecięca fantazja? Ale naprawdę to wszystko bylo takie realistyczne. I pamiętam, że gdy tylko było coraz jasniej w pokoju one traciły swoj kolor a potem znikały.

Czy wy tez tak mieliście? :)


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na śnieg optyczny http://pl.wikipedia....Śnieg_optyczny


  • 3



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak byłem mały też to zauważyłem, ale potem się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza. To jakiś odpowiednik szumu matrycy - przypadkowe zakłócenia są interpretowane przez mózg jak półprzezroczyste drżenia jasności. To jak bardzo się na to zwraca uwagę to kwestia wyczulenia i uwagi. Im bardziej człowiek się na tym skupia, tym bardziej to widzi.


  • 0



#4

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wątpię by mu chodziło o śnieg optyczny... Zazwyczaj jest on białego koloru, czasami ewentualnie jakiś odcień żółtego/szarego... Przynajmniej ja tak mam. Jeszcze nigdy nie miałem: "Miały rożne kolory zielone niebieskie różowe." - śniegu optycznego o tych kolorach i w dodatku to łapanie w rękę.. Na upartego można powiedzieć że złapało się śnieg optyczny w rękę, ale jestem pewny że nikt kto ma śnieg optyczny tak by tego nie nazwał - to tak jakby powiedzieć np. złapałem męt ciała szklistego (http://pl.wikipedia....ała_szklistego) w rękę.. Poza tym "latały w stadach".. Nie widziałem śniegu optycznego "latającego w stadach", co najwyżej w jaśniejszych miejscach mniej je widać, ale znowu kto by to w ten sposób nazwał.

 

Uważam że to raczej była jak to sam autor dobrze ujął "dziecięca fantazja". Niczym odkrywczym nie jest to że dzieci widzą czasami coś czego niema, ja np. jak byłem mały po ciemku jak patrzyłem na oddalone przedmioty, po pewnym czasie zaczynały tańczyć - nie, nie bujać się rytmicznie na boki - tańczyły, przybierały różne kształty, np. jak patrzyłem na doniczkę to widziałem tańczącą kobieto-roślinę.


  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

objawy są różne, poczytaj sobie co ludzie piszą na tym forum http://www.sniegopty...-snieg,164.html


  • 0



#6

michal2371.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, dzięki za odpowiedzi.


  • 0

#7

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Przeczytałem 1/3 tematu i nie znalazłem nic co by wskazywało na to że może być to śnieg optyczny, albo że coś napisałem "nie tak". Proszę cię jak chcesz mi coś konkretnego przekazać to weź daj jakiś cytat z tym konkretnym fragmentem, a nie wysyłasz link do ściany tekstu.. Oddawaj moje 10 minut życia. =.=

 

@michal2371

Jako autor tematu może rozwiejesz nasze wątpliwości, apropo śniegu optycznego?


  • 0

#8

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a to że może być to śnieg optyczny,

 

 

Ja mam od dziecka śnieg + męty - różnokolorowe. Pasuje.


  • 0

#9

ewa.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem,o co mu chodzi.Widziałam te światełka jako dorosła osoba.Nazwałam je iskierkami.Błyszczące,malutkie ale o różnej średnicy /oczywiście milimetrowej/,różnokolorowe .Jedne o intensywnej barwie,inne o barwie ledwo,ledwo.Rzeczywiście występowały w dużych grupach.Nie brałam do ręki,ale bacznie przyglądałam się próbując odczytać co to jest.

Do dziś nie wiem co to było.Było ich wiele,a barwą i blaskiem można je przyrównać do bombek choinkowych.Niektóre prawie zanikały,inne intensywnie "iskrzyły/świeciły/?/ "

Jak widzę po postach,tu rozwiązania zagadki się nie dowiemy.


  • -1

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żarty sobie robisz? Przecież było napisane jak to się nazywa.

Jeśli chodzi o jakieś konkretne fragmenty z tekstu co podałe

"ostatnio nawet krańce obiektów się podwajają. Występuje to najmocniej w prawym oku. W lewym praktycznie nie. d) W ciemności obraz błyska, niektóre kropki ze śniegu nagle rozbłyskają jakimś kolorem i są o wiele mocniejsze niż towarzysze! Jakby coś pękło w oku. I znika od razu. W ciemności, gdy szybko przerzucam wzrokiem z jednego krańca na drugi, przez pole widzenia przebiega biała fala światła."

Ten gość na tamtym forum ma również inne zwidy, ale min. Ma śnieg.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 02.01.2015 - 20:11

  • 0



#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja od zawsze widziałem taki śnieg i zastanawiałem się co to jest. Problemów neurologicznych u mnie nie wykryto ;d


  • 0

#12

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak widzę po postach,tu rozwiązania zagadki się nie dowiemy.

Lepszą odpowiedzią byłoby, że te kropki to małe duszki, lub coś w tym stylu?
  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: światełka, noc, wyobraźnia?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych