Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny zaginiony samolot... też malezyjski.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zaczyna wyglądać jak jakieś fatum.

 

Indonezja: utracono kontakt z samolotem linii AirAsia

Pilot sa­mo­lo­tu ma­le­zyj­skich ta­nich linii lot­ni­czych AirA­sia ze 162 oso­ba­mi na po­kła­dzie pro­sił o zgodę na lot na więk­szej wy­so­ko­ści - 38 tys. stóp - po­in­for­mo­wał prze­woź­nik. Ma­szy­na stra­ci­ła łącz­ność z kon­tro­lą ruchu lot­ni­cze­go, lecąc z In­do­ne­zji do Sin­ga­pu­ru.

 

Przedstawiciel ministerstwa transportu Indonezji Hadi Mustofa powiedział, że lot QZ 8501 stracił kontakt z kontrolą ruchu lotniczego w Dżakarcie o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego), 42 minuty po starcie i na godzinę przed planowanym przylotem.

Według Mustofy do utraty łączności doszło w chwili, gdy samolot znajdował się najprawdopodobniej nad Morzem Jawajskim, między wyspami Borneo i Jawa. W regionie utrzymywało się wówczas zachmurzenie.

 

Pilot samolotu zwrócił się o zgodę na lot na wysokości 38 tys. stóp, czyli o sześć tysięcy stóp wyżej, gdyż - jak mówił - chciał uniknąć chmur. Przedstawiciele linii lotniczych zapewniają, że dwaj piloci byli doświadczonymi pracownikami.

Maszyna leciała z indonezyjskiego miasta Surabaya do Singapuru.

 

Według AirAsia na pokładzie znajdowało się 155 pasażerów i siedmioro członków załogi. 157 osób to Indonezyjczycy, trójka obywatele Korei Południowej i po jednej osobie z Singapuru i Malezji. Na pokładzie było 16 dzieci i niemowlę.

 

Malezyjski przewoźnik podał, że wszczęto operację ratowniczo-poszukiwawczą. W poszukiwania włączył się też singapurski urząd lotnictwa cywilnego oraz dwa samoloty tamtejszych sił powietrznych i marynarki wojennej.

(...)

źródło


  • 0



#2

razzish.
  • Postów: 90
  • Tematów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To już robi się nudne :P

 

offtop2.gif

 

Trochę kultury człowieku, to są tragedie setek ludzi a Ty robisz sobie jaja. Pomyśl zanim coś napiszesz.

 

Kronikarz


  • -1

#3

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wygląda na to, że nad ruchem lotniczym w tamtym rejonie nikt nie panuje. Tyle przepisów, restrykcji, a głupie chmury likwidują samoloty jeden po drugim. 


  • 0

#4

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałbym zauważyć, że jeden trzech samolotów został zestrzelony nad Ukrainą i to bynajmniej nie piorunem.


  • 1



#5

Hurricane.
  • Postów: 49
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Indonezyjskie media: samolot AirAsia rozbił się u wybrzeży Sumatry

 

Samolot linii AirAsia rozbił się na wschodnim wybrzeżu Sumatry, w wodach przy prowincji Wschodni Belitung - podają indonezyjskie media. Dodatkowo portal informacyjny Bangka Poz pisze, że to doniesienie dotarło już po tym, jak władze potwierdziły zaginięcie lotu QZ 8501. Wciąż nie ma jednak jakiegokolwiek potwierdzenia ze strony władz, że samolot uległ katastrofie lub znaleziono jego szczątki.

Z kolei Jakarta Post powołując się na Krajową Agencję Poszukiwania i Ratownictwa (Basarnas) podaje dokładne współrzędne poszukiwanego samolotu. "Wrak znajduje się około 145 km od wyspy Belitung" - czytamy.

 

Informację o katastrofie samolotu miał również przekazać adiutant szefa lokalne władzy, cytowany przez portal informacyjny Bangka Poz. 

W prawdopodobne miejsce katastrofy udała się drogą morską ekipa ratunkowo-poszukiwawcza.

 

Miejsce w którym stracono samolot z radarów:

 

https://pbs.twimg.co...JuXCUAEDGhX.png


  • 0

#6

tekk.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pod artykułem na onecie znalazłam taki komentarz:

 

Diego Garcia, wyspa z bazą USA. W dniu zaginięcia lotu MH370 załoga jachtu zmierzającego do Australii widzi i lot MH370 zniżający się do lądowania na Diego. Kiedy dowiadują się, że samolot zaginął informują o tym prasę poprzez telefon satelitarny. Od tej pory nie ma wieści o załodze jachtu ani o samych jachcie. Nie dopłynęli nigdy do portu docelowego. Telefony komórkowe osób które były na pokładzie MH370 logowały się do sieci w dniach po katastrofie jednak kontrolowany przez amerykańskie służby operator utracił te dane i uznał logowania za błąd. Na pokładzie bili naukowcy pracujący nad alternatywnymi źródłami energii. Między innymi dwóch inżynierów ze spółki córki firmy Motorola, zajmowali się oni bezprzewodowym transferem energii (coś jak Tesla). Wiele się o tym mówi, że oni oraz kilku innych zbiegło z USA obawiając się o swoje życie po tym co odkryli w zakresie energii. Chiny zaproponowały im azyl, a tym lotem transportowano ich do nowego miejsca ukrycia. Przy okazji innej katastrofy, czy bardziej zestrzelenia - chodzi o lot MH17 czyli ten który rozbił się na Ukrainie, ale należący do tych samych linii lotniczych. Dziwne, ale pomimo wielkiej tragedii w Holandii mało kto zna rodzinę kogoś kto leciał lotem MH17. Owszem, czasami pokazują kogoś w mediach ale...... podobnie jak w przypadku ataków szaleńców z bronią w USA - proponuje poczytać i pooglądać zdjęcie demaskujące tzw. Crisis Actors - czyli kim naprawdę są rodziny ofiar.....

 

źródło: http://wiadomosci.on...364,czytaj.html

 

co myślicie o tych informacjach? czy część z nich może być prawdziwa?


  • 0

#7

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja dalej nie wierze, że samolot może zniknąć i nikt nie może go znaleźć. Coś tu śmierdzi. Z samolotem zestrzelonym nad Ukrainą też nie wszystko jasne, a najbardziej te "zdjęcia satelitarne amerykanów"...

Co do tych informacji @tekk, to trudno je jednoznacznie potwierdzić bo rząd z łatwością może coś zataić. A z tymi aktorami to raz słyszałem jak w USA jedna i ta sama osoba zginęła w jakimś zamachu, a w drugi cudem przeżyła. Zmartwychwstała?

Nie rozumiem też jak można utracić kontakt z samolotem(no może w trójkącie Bermudzkim można). Coś z tym musi być...


  • 2



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Tekk

Jeśli jedynym źródłem informacji są pasażerowie jachtu, którego nikt nie widział, to źródło jest żadne. Co do naukowców na pokładzie - w rzeczywistości zajmowali się elektroniką. Ich firma wprowadza właśnie linię samochodów z nowym typem sterowania. To nie miało żadnego związku z Teslą. Miłośnicy free energy wymyślili ta motywację aby wmówić ludziom że ich cudowne urządzenia nie działają przez spisek a nie przez to, że nie działają.

 

Co do tych rodzin - a znasz osobiście jakąś rodzinę ofiar katastrofy Smoleńskiej? A Katastrofy MTK w Katowicach? Nie? Nic dziwnego, mieszka u nas 38 mln ludzi a tam chodziło o kilkadziesiąt rozproszonych rodzin.

 

@ Ostrze

Wystarczy utrata połączenia i wyłączenie się transpondera i już nie wiadomo gdzie samolot jest. W ten sposób potrafiły zaginąć na kilka godzin samoloty, z którymi nic się nie stało. W tym przypadku pojawiła się informacja o upadku w konkretnym miejscu, do którego nikt nie dotarł. Prawdopodobnie znaczy to, że uruchomiła się boja alarmowa, a to następuje po uderzeniu w wodę.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 28.12.2014 - 15:05

  • 2



#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co myślicie o tych informacjach? czy część z nich może być prawdziwa?

Myślę, że lepszym tematem dla takich rozważań byłby ten - poświęcony zaginięciu lotu MH370

 

Ale skoro już wspomniałeś o wyspie Diego Garcia, to w komentarzach można znaleźć również taką wymianę zdań:

 

~ppi do ~draka:

Diego Garcia zostala usunieta z googla-malo kto wie co tam wyczyniaja usmani,podobno poza tajnym lotniskiem,tankowaniem,takze jest tam wiezienie.

 

sonofaplunder do ~ppi:

Co to znaczy usunięta z googla? Na google maps są zdjęcia w dobrej rozdzielczości, na wikipedii artykuł w 47 językach.

 

~. do sonofaplunder:

teraz sa,a byl czas,ze usunieto je,potem sie znow pojawily,ale po interwencji gb.

źródło

 

:facepalm:

Sprawdziłem - Diego Garcia widoczna jest dokładnie - ostra jak żyleta.

Jeżeli rewelacje o jachcie są tak samo wiarygodne jak te o "zniknięciu" wyspy, to szkoda nawet czasu na rozważania.

 

@ Zaciekawiony

W tym przypadku pojawiła się informacja o upadku w konkretnym miejscu, do którego nikt nie dotarł.

 Nie śledziłem w ciągu dnia informacji na ten temat ale, na tą chwilę, wszystko wskazuje na to, ze nadal w tej sprawie nic konkretnego nie wiadomo.

 

cyt.

Z powodu ciemności zawieszono poszukiwania samolotu AirAsia, który zaginął na trasie między Indonezją a Singapurem. Poszukiwania maszyny, na pokładzie której znajdowały się 162 osoby, kontynuowane będą jutro.

 

- Przerwaliśmy poszukiwania, gdyż nastała noc. Prognoza pogody nie jest dobra. Wznowimy poszukiwania jutro o godz. 7 (1 czasu polskiego) lub nawet wcześniej, jeśli pogoda polepszy się - poinformował rzecznik indonezyjskiego ministerstwa transportu Hadi Mustofa.

 

Wcześniej Liow Tiong Lai, minister transportu Malezji, na konferencji prasowej zaprzeczył pogłoskom, by odnaleziono szczątki samolotu. - Pojawia się wiele plotek, o tym byśmy znaleźli samolot. W tej chwili nie jest to prawdą. Wciąż go szukamy - powiedział.

źródło


  • 0



#10

Jeż Jerzy.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Wystarczy utrata połączenia i wyłączenie się transpondera i już nie wiadomo gdzie samolot jest. 

Na radarach pasywnych faktycznie zniknie, ale wojskowe radary aktywne nadal by go widziały.


  • 0

#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Wystarczy utrata połączenia i wyłączenie się transpondera i już nie wiadomo gdzie samolot jest. 

Na radarach pasywnych faktycznie zniknie, ale wojskowe radary aktywne nadal by go widziały.

 

O ile byłby w zasięgu. Nie wiem zresztą jak na widoczność samolotu na radarach może wpływać tropikalna burza, w której obszarze samolot był.

 

Swoją drogą, jeśli wpadł w obszar silnego prądu opadającego mógł bardzo szybko wytracić wysokość - czytałem o przypadku gdy uskok wiatru obniżył samolot o 150 metrów w ciągu niecałej minuty.

 

ps. Zajrzałem na fora lotnicze - w internecie pojawił się screen odczytów radarowych, mający przedstawiać sytuację przed zaginięciem. Jeśli obraz jest prawdziwy, to sytuacja sugeruje przeciągnięcie w warunkach wiatru tylnego. Za mała prędkość przy wznoszeniu powoduje utratę siły nośnej i gwałtowny spadek.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 28.12.2014 - 19:28

  • 0



#12

drakula.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

 

Wystarczy utrata połączenia i wyłączenie się transpondera i już nie wiadomo gdzie samolot jest. 

Na radarach pasywnych faktycznie zniknie, ale wojskowe radary aktywne nadal by go widziały.

 

O ile byłby w zasięgu. Nie wiem zresztą jak na widoczność samolotu na radarach może wpływać tropikalna burza, w której obszarze samolot był.

 

Swoją drogą, jeśli wpadł w obszar silnego prądu opadającego mógł bardzo szybko wytracić wysokość - czytałem o przypadku gdy uskok wiatru obniżył samolot o 150 metrów w ciągu niecałej minuty.

 

ps. Zajrzałem na fora lotnicze - w internecie pojawił się screen odczytów radarowych, mający przedstawiać sytuację przed zaginięciem. Jeśli obraz jest prawdziwy, to sytuacja sugeruje przeciągnięcie w warunkach wiatru tylnego. Za mała prędkość przy wznoszeniu powoduje utratę siły nośnej i gwałtowny spadek.

 

 

Czy mógłbyś udostępnić mi link do tego tematu na "forum lotniczym"  ?


  • 0

#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeśli obraz jest prawdziwy, to sytuacja sugeruje przeciągnięcie w warunkach wiatru tylnego. Za mała prędkość przy wznoszeniu powoduje utratę siły nośnej i gwałtowny spadek.

Czy w takim przypadku nie powinny pojawić się informacje o sygnalizowaniu przez załogę nagłych i dramatycznych problemów ze sterownością? Chodzi mi kontakt z kontrolerami lotu obsługującymi ten rejs?


  • 0



#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O tutaj:

http://lotnictwo.net...a_qz8501-2.html

 

@ Pishor

Nie wiem. Parę lat temu z identycznych powodów spadł francuski samolot. Wtedy wyglądało to tak że kontakt z maszyną po prostu się urwał.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 28.12.2014 - 20:13

  • 0



#15

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Przedstawiciele linii lotniczych zapewniają, że dwaj piloci byli doświadczonymi pracownikami.

Nie czepiam się, ale jeden z nich miał wylatane 2000 godzin, a drugi coś koło 3000 godzin. Trudno ich nazwać doświadczonymi pracownikami...






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych