Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagospodarowanie karty muzycznej


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Nabyłem w tym tygodniu kartę muzyczną USB; dokładnie taką jak samą, jak na podlinkowanym obrazku: http://karty.net.pl/...-3469819401.jpg

Niestety, urządzenie okazało się bardzo niskiej jakości i niekompatybilne z moim komputerem, w wyniku czego mam teraz bezużyteczną, lecz wciąż sprawną, kieszonkową kartę muzyczną wartą trzydzieści złotych. Tu pojawia się moje pytanie: czy można w jakiś sposób zagospodarować znajdujące się w niej podzespoły, tzn. przede wszystkim procesor i inne elementy płytki sterującej? Czy można na jej bazie w sposób amatorski zbudować jakieś inne, mnie lub bardziej pożyteczne urządzenie elektroniczne, by nabyta przeze mnie moc obliczeniowa nie marnowała się?

Zapraszam do podawania kreatywnych zastosowań i wspólnej zabawy w (amatorskie) kółko architektów elektroniki komputerowej. Z wielką wdzięcznością przyjmę wszelkie rady od osób posiadających konkretną wiedzę z tego zakresu.

 

ps. jako student filologii angielskiej nie posiadam wykształcenia ścisłego, niemniej będąc klasycznym humanistą, obdarzony zostałem zdolnością myślenia krytycznego, wyobraźnią przestrzenną i darem szybkiego uczenia się, dlatego stanowię doskonały materiał na prawdziwego inżyniera.


Użytkownik NenufarKoult edytował ten post 26.12.2014 - 21:54


#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Urgon para się elektroniką, może nawet cyfrową, więc jest to właściwa osoba, aby Ci pomóc. Powiedz, na czym polega niekompatybilność z Twoim komputerem? Zapewne karta została zaprojektowana pod WinXP i stąd kłopot. Ja się tak nadziałem na urządzenie wi-fi do drukarki. Jest niekompatybilne z Win7 (sterowniki). Na WinXp działa normalnie.





#3

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Karta działała, ale dzisiaj przestała, zresztą to już nie jest ważne. Znam lepsze rozwiązanie - słuchawki bluetooth, w które niedługo zainwestuję (wyjście audio mojego laptopa jest zepsute, a naprawa nieopłacalna).

 

Co mnie interesuje, to na przykład, jak zaprogramować diody, by mrugały w ustalonej przeze mnie sekwencji. Karta muzyczna ma dwie diody - czerwoną i zieloną. Chciałbym móc nimi sterować i chciałbym wiedzieć, jak to zrobić. To tak na początek.


Użytkownik NenufarKoult edytował ten post 26.12.2014 - 22:29


#4

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Potrzebny jest model karty i nazwa producenta, lub przynajmniej zdjęcie płytki drukowanej z oznaczeniami układu bądź układów scalonych. Najprawdopodobniej nie da się sterować diodami w tej karcie, bo układ użyty w niej nie jest mikroprocesorem/mikrokontrolerem, a układem przeznaczonym do jednego zastosowania. Zależnie od dokładnego typu układu i przyczyny problemu mógłbyś sam naprawić kartę albo zbudować kartę lepszej jakości.
Jeśli chciałbyś zrobić sobie diodomrygadełko lub/i nauczyć się czegoś więcej o mikrokontrolerach, to zalecam zacząć od strony http://mikrokontrolery.blogspot.com/ lub platformy Arduino.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych