Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jan Paweł II i fatum liczby 13?


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#16

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mariush, napisał:

Wieslaw, jako katolik i chrześcijanin nie powinieneś wierzyć w zabobony. Biblia tego zakazuje.

A gdzie tu zabobony,jeśli ktoś wierzy w te 13 ? Skoro Biblia mówi,że szatan ma swą liczbę (666 jak wiadomo) to czemu nie może być coś z tą 13 ?
Idąc dalej tym tropem,może każda z istot "wyższych" ma swą liczbę ? Np Bóg Ojciec-1.Syn Boży-2,Duch Swięty-3.A Jan Paweł II związany był z Matką Boską,jak mówił to jej zawdzięcza życie po zamachu.Objawienia w Fatimie dokonała Matka Boska 3 dzieciom.3 dzieci-Ona jako Czwarta (4). Jeżeli dodajemy wszystkie liczby,żeby wyszły 13,to dodajmy równierz 1+3=4.Ze smiercią Papieża wiązać sie za tem może nie 13 a 4.Liczba 4-liczba Matki Boskiej ? (najważniejszej po Trójcy Świętej ) ?
  • 0

#17

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A gdzie tu zabobony,jeśli ktoś wierzy w te 13 ? Skoro Biblia mówi,że szatan ma swą liczbę (666 jak wiadomo) to czemu nie może być coś z tą 13 ?

No właśnie - Biblia mówi. To spora różnica. A o szczególnych własnościach 13 w Biblii nie ma ani śladu. A reszta Twoich wywodów to już jakieś głębokie i bezpodstawne spekulacje. ;-)
  • 0



#18

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bezpodstawne spekulacje

A czemu bezpodstawne ? Szatan ma być jakimś wyjątkiem ? Skoro pochodzi z tego samego żródła,z tej samej rasy (jak wiadomo szatan to zbuntowany anioł) i ma swą liczbę,to czemu pozostałe istoty Boskie ich mają nie mieć ?
  • 0

#19

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tylko liczbą szatana są trzy szóstki a nie liczba sześćset sześćdziesiąt sześć :]
szóstka to symbol niedoskonałości, opozycja znaczeniowa liczby 7
666 oznacza 3 osoby:
szatan
antychryst
fałszywy prorok
więc ciężko powiedzieć żeby 666 było liczbą szatana , to raczej podpisanie znaczenia liczby pod postać( a właściwie pod trójcę ) :]
  • 0

#20

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć”
OBJ. 13,16-18.
Nie 3 szóstki,w Bibli napisano wyrażnie,słownie-"sześćset sześdziesiąt sześć" ;-)

I jeszcze takie coś znalazłem ;-) To pottwierdza moją teorię ;-)

"Sześć jest w tradycji hebrajskiej liczbą człowieka (stworzonego szóstego dnia), a także liczbą niedoskonałą, w przeciwieństwie do do doskonałej liczby siedem. Trzy jest liczbą Boga ze względu na to, że w hebrajskim można utworzyć stopień najwyższy poprzez trzykrotne powtórzenie przymiotnika (por. „sięty, święty, święty” z Iz 6,3). 666 to zatem symbol człowieka, który uczynił siebie Bogiem "
Cytat stąd:
http://www.mateusz.p.../2004/js/t3.htm
  • 0

#21

noxd11.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jasne że można się uprzeć :P Dla przykładu podam , że urodziłem sie o godzinie 3:55 . I jaka suma cyfr?? :P
  • 0

#22

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodaj, usuń, podziel, odwróć. Wyszła oczekiwania liczba? To szukamy dalej. ;]

Jako katolik widze w tym dzialanie Matki Boskiej.

Po co matka boska miałaby się objawiać w postaci liczb?? "Jako katolik wierze w zabobony" ;)
  • 0

#23

Fender.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do tego artykulu zostaly wybrane tylko liczby zwiazane z zyciem papieza, ktore w jakis sposob sie wiazaly z 13, a teraz wezmy wszystkie pozostale, czyli suma jego ocen w kazdej klasie, tablica rejestracyjna jego samochodu, data urodzin 18.05.1920, osz ku*wa, suma cyfr w dacie jego narodzin to 26 czyli wielokrotnosc 13 :surprised:
  • 0

#24

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć”
OBJ. 13,16-18.
Nie 3 szóstki,w Bibli napisano wyrażnie,słownie-"sześćset sześdziesiąt sześć" ;-)


Wiesz ile jest tłumaczeń? Wiesz jakie są rozpierzności w formach i konstrukcjach w róznych jezykach? DLa przykaldu francuski w ktorym niektore liczby podaje sie jako sume innych badz ich wieloktotnosc. Ktos kto nie wie ale rozumie przetlumaczy zle.

I dlaczego 13 mialoby byc liczba speclalna? Sume liter PARANORMALNE to 12 to prawie znak. Liczba chrzaszczy na centymetr kwadratowy w sklepie miesnym na roku podniesiona do potegu o wykladnioku sin kata 50 stopni poddana silni i ponowenie zsumowane jej oliczby daja pewnie cos kolo 13 aaaaa.
  • 0

#25

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Liczba chrzaszczy na centymetr kwadratowy w sklepie miesnym na roku podniesiona do potegu o wykladnioku sin kata 50 stopni poddana silni i ponowenie zsumowane jej oliczby daja pewnie cos kolo 13

nadchodzi apokalipsa

Realista, ale to jest właśnie numerologia, wszystko możemy sobie pod jakąś liczbę podpisać w taki sposób jaki tylko nam się podoba:D
  • 0

#26

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to fajnie. TO troche bez sensu jak wszytko ma cos znaczyc. A to ze pisze teraz te litery a nie inne to tez ma jakis zwaizek z czyms tak?
  • 0

#27

h.m.m.m.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rozpisujecie sie tyle na ten temat a dla mnie jest to zwykly przypadek, jp2 byl zwyklym czlowiekiem, a wiecie ze Polska od XIV jest krajem objetym klatwa koscielna...do dzisiejszych lat ta klatwa nie zostala zdjeta...chcecie wiedziec wiecej?? CZYTAJCIE "Fakty I Mity" :/
  • 0

#28

Tormoz.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Warto spojrzeć na liczby bardziej pod kątem matematyki.

Otóż:
13- licba pierwsza, jej ostatnia cyfra jest pierwsza.
7- liczba pierwsza.

13+7=20

spełniają hipotezę Goldbacha.

666 składa się z 3 cyfr. 3 jest liczbą pierwszą.
6- jest to liczba doskonała.

Podobnej analizie można poddać wszystkie liczby występujące w Piśmie Świętym.
  • 0

#29

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm jakbym sie uparła to mnie też prześladuje liczba 13...np mam zmarła mi 13 grudnia....u babci mieszkałam w bloku nr 8 mieszkaniu nr 5 razem 13 teraz taksamo mieszkanie nr 2 blok 11 razem 13 itd i co z tego wszystko mozna podciagnac i przeliczyc jak sie chce
  • 0

#30

Wyspa.
  • Postów: 103
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to było powiedziane ale 13 to liczba Maryji, a jak wiemy JP2 podporządkował swoje życie własnie jej. :brawo: :]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych