Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na Uniwersytecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#31

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A temu zaprzecza, ze od lat sa prowadzone intensywne badania kosmosu, istnieje projekt SETI i naukowcy tak samo jak Ty marza o tym zeby odkryc obca cywilizacje, czy chocby bakterie i poswiecaja temu cale zycie, a do tej pory niestety jest glucho i cicho.

Acha czyli to że nie potrafimy żadnego sygnału odebrać ma być dowodem na to że miliony naocznych świadków miliony filmów i miliony zdjęć trza wrzucić do kosza?? Troche to głupie...

A "niestety" oni nie potrafia zyc zludzeniami, bo znaja rzeczywistosc, bo jesli czlowiek posiada wiedze w danym temacie, to wiara w UFO jest niemozliwa, bo to tylko wiara.

Ciekawe wnioski wyciągasz..Czyli twórcy SETI którzy posiadają wiedze w danym temacie są złudnymi idiotami bo nie wierzą w UFO ale chcą otrzymać sygnał -słusznie...
  • 0

#32

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No wlasnie, bo co oni maja badac ? autentycznosc filmikow, fotografii i relacji swiadkow na wykrywaczu klamstw ? Problem w tym ze oni chca im wierzyc, nawet bez ich badania, to dziala na zasadzie Sitchina, jesli cos jest wygodne i pasuje do ich wiary, to nawet nie racza tego zbadac, zeby przypadkiem teoria nie upadla. To jest dopasowywanie faktow do swojej wiary, badnaia to oni maja gdzies, tu chodzi tylko i wylacznie o wiare i samopoczucie, a z nauka to nie ma nic wspolnego.
  • 0

#33

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja nigdy nie twierdzilem ze nie istnieja obce cywilizacje ! dlaczego wszyscy zwolennicy UFO zarzucaja przeciwnikom, ze nie wierza w zycie pozaziemskie ?

Ja się nie pytam czy ty wierzysz czy nie tylko w jakim punkcie nauka przeczy istnieniu UFO??

[ Dodano: 2006-10-12, 15:24 ]

a z nauka to nie ma nic wspolnego.

Czy ty nie rozumiesz że nauka mało ma z tym wspólnego bo jak narazie zbadanie 100% UFO jest dla nas niemożliwe?? Nauka opiera się na tym że póki nie dotkniesz nie udowodnisz a zdjęcia zeznania czy filmy są niestety mało ważne... Trza se to poprostu uświadomic ze nie jesteśmy w stanie miec 100% pewnosci co nie zmienia faktu ze nauka w najmniejszym stopniu nie zaprzecza istnieniu UFO...

[ Dodano: 2006-10-12, 15:27 ]

Żeby naukowo badać, trzeba mieć pierwsze co badać. A jak na razie, ŻADNA z obserwacji UFO nie spełnia podstawowych cech mogących dawać podstawy do poważnej naukowej ich weryfikacji.

Ale żeś błyskotliwy... Dlatego też istnieje w świecie nauki taki termin jak TEORIE... Nie wszystko co nauka udowodnione. Udowadniać to ty se możesz np. w swojej fizyce kwantowej a są też takie nauki jak teologia, psychologia, czy filozofia które defakto są dzidzinami naukia a nie będziesz w stanie wszystkiego udowodnic,..

[ Dodano: 2006-10-12, 15:29 ]
A uwierz mi Profesorku, że UFOLOGIA(oficjalna) miała by czym się zajmować...
  • 0

#34

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się nie pytam czy ty wierzysz czy nie tylko w jakim punkcie nauka przeczy istnieniu UFO??

Nauka nie przeczy istnieniu życia i cywilizacji pozaziemskich, ale fenomen UFO traktuje jako zwykle zwyrodnienie zagadnienia, które wykształciło się w kulturze masowej. W średniowieczu odwiedzały nas demony i upiory, a w dobie lotów kosmicznych funkcję tą przejęli zieloni ludkowie w swoich latających talerzach. Uwierz mi, relacje z obu epok wyglądają analogicznie, tylko bohaterowie tych "obserwacji" się zmieniają.
  • 0



#35

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Acha czyli to że nie potrafimy żadnego sygnału odebrać ma być dowodem na to że miliony naocznych świadków miliony filmów i miliony zdjęć trza wrzucić do kosza?? Troche to głupie...


Tak. Bo to ze nie odbieramy sygnalu to sa niezaprzeczalne fakty, a te miliony ludzi tez widzialo matke boska, Jezusa i potwora z loch ness, mamy im wierzyc na slowo ? Filmiki i zdjecia to juz swoja droga, biorac pod uwage ze ponad polowa to retuszowane fake'i, a druga polowa to prawdziwe nieretuszowane filmiki przedstawiajace nieokreslone, niewyrazne obiekty, ktorymi moze byc wszystko, to moim zdaniem podwaza autentycznosc calej ufologii. Ja nie widzialem jeszcze zadnego filmiku ani zdjecia ktorego nie mozna poddac pod watpliwosc, albo stwierdzic ze to pojazd obcych. Jak juz mowilem, mozna tylko wierzyc, a wiara to nie nauka. Nauka to fakty. Pozatym nie przesadzaj z tymi milionami filmikow i zdjec. Przypomne tylko ze w sredniowieczu bylo pelno swiadkow ktorzy widzieli demony z rogami i kopytami (zeby ktos zaraz nie gadal ze pewnie obcych mylili z demonami), diably, zmory nocne, strzygi i inne stwory. Dzisiaj jest moda na spodki i szaraki :D

Ciekawe wnioski wyciągasz..Czyli twórcy SETI którzy posiadają wiedze w danym temacie są złudnymi idiotami bo nie wierzą w UFO ale chcą otrzymać sygnał -słusznie...


Ale smiesznie odwracasz kota ogonem :D , uwielbiam ten Twoj subiektywizm. Niestety mozemy sobie mowic kto jest glupszym idiota, a prawda obiektywna jest tylko jedna, nikt nas nie odwiedza. Ach ! co za idioci, szaraki juz dawno biegaja po ziemi, ufo lata im nad glowami, a oni glupi naukowcy bez wiedzy szukaja i nie moga znalezc.
  • 0

#36

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale żeś błyskotliwy... Dlatego też istnieje w świecie nauki taki termin jak TEORIE... Nie wszystko co nauka udowodnione. Udowadniać to ty se możesz np. w swojej fizyce kwantowej a są też takie nauki jak teologia, psychologia, czy filozofia które defakto są dzidzinami naukia a nie będziesz w stanie wszystkiego udowodnic,..

Tak tylko, że w nauce TEORIA znaczy coś innego niż w języku potocznym. Najkrócej mówiąc, teoria to udokumentowana dowodowo HIPOTEZA. A ty zapewne masz na myśli właśnie hipotezę. A co do psychologii, wlaśnie ona okreśłiła UFO jako fenomen psychologiczny, którego źrodłem jest ludzki umysł. :-D

I nie nazywaj mnie profesorkiem!
  • 0



#37

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W średniowieczu odwiedzały nas demony i upiory, a w dobie lotów kosmicznych funkcję tą przejęli zieloni ludkowie w swoich latających talerzach. Uwierz mi, relacje z obu epok wyglądają analogicznie, tylko bohaterowie tych "obserwacji" się zmieniają.

Zaczne od tego, że sprawa z demonami i upiorami opierła się tylko na czyis zeznaniach natomiast w fenmenie UFO mamy znacznie bogadszy zasób wiedzy i możliwośći... Nie ma w tym żadnej analogii. Jest tylko naciągana analogia.


Druga sprawa.

Nauka nie przeczy istnieniu życia i cywilizacji pozaziemskich, ale fenomen UFO traktuje jako zwykle zwyrodnienie zagadnienia, które wykształciło się w kulturze masowej.

Więc jesli nie przeczy isnioenu życia pozaziemskich cywilizacji dlaczego ma przeczyć "odwiedzinom" naprawde jest to tak mało prawdopodobne?? W tym "zwyrodnionym zagadnieniu" jest niestety mnóstwo poszlak które wypadało by przebadać od tego jest właśnie nauka więc jeśli jest tak dużo znaków zapytania czemu mieliby się za to nie zabrać?? Problem twki w tym, że wy nie chcecie się pogodzić z tym że takie instutucje jak uniwersytety powoli zaczynają się zabierać za tą sprawę... Poprostu was to boli...
  • 0

#38

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Problem twki w tym, że wy nie chcecie się pogodzić z tym że takie instutucje jak uniwersytety powoli zaczynają się zabierać za tą sprawę... Poprostu was to boli...


Problem w tym, ze wy tak wlasnie myslicie :D ze naukowcy i sceptycy robia na zlosc, ze na przekor nie chca w to wierzyc, a prawda jest taka ze oni poprostu szukaja prawdy, jak juz mowielm, gdyby Ufo bylo racjonalnym zjawiskiem, to nauka juz dawno by sie za to wziela. I nic mnie nie boli :D gdy nauka sie za to wezmie i udowodni istnienie UFO, to ja sie bede cieszyl :D Ty myslisz ze ja i naukowcy nie chce zeby tak sie stalo ? zeby takie cos naprawde mialo miejsce ? Ale stan faktyczny i prawda obiektywna nie pozwala mi jak narazie w to wierzyc. Prosze bardzo, niech sie tym zajma uniwersytety. Cos czuje ze wiekszosc "wykladow" to bedzie cos takiego jak pokaz tego Pana z Konferencji UFO 2006, same puste wywody, zero rzeczowych argumentow.
  • 0

#39

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak tylko, że w nauce TEORIA znaczy coś innego niż w języku potocznym. Najkrócej mówiąc, teoria to udokumentowana dowodowo HIPOTEZA. A ty zapewne masz na myśli właśnie hipotezę

Nie łap mnie za słówka bo wiesz o co chodzi... Nie uważasz że to są dopiero podstawy?? Nie odrazu Rzym zbudowano... Jezeli wezmą się za badania a mają za co się brać będzie wtedy można mówić o konkretach ;)
Bo jeżeli jedno z filmów okaże się autentyczne, a zostanie wszystko co nam znane wykluczone wtedy będzie już zmieniona postać rzeczy...

A co do psychologii, wlaśnie ona okreśłiła UFO jako fenomen psychologiczny, którego źrodłem jest ludzki umysł

Tak... Zdjęcia i filmy mają wiele wspólnego z psychologią...

[ Dodano: 2006-10-12, 15:54 ]

Filmiki i zdjecia to juz swoja droga, biorac pod uwage ze ponad polowa to retuszowane fake'i, a druga polowa to prawdziwe nieretuszowane filmiki przedstawiajace nieokreslone, niewyrazne obiekty, ktorymi moze byc wszystko, to moim zdaniem podwaza autentycznosc calej ufologii

A jak się znajdzie choć jeden nieretuszowany, choć jeden który bedzie niewytłumaczalny wtedy będziesz miał problem a oni będą mogli nazwać to coś UFO... Pytanie tylko czym jest to UFO ale na tym to wszystko polega...

[ Dodano: 2006-10-12, 15:58 ]

Problem w tym, ze wy tak wlasnie myslicie :D ze naukowcy i sceptycy robia na zlosc, ze na przekor nie chca w to wierzyc, a prawda jest taka ze oni poprostu szukaja prawdy, jak juz mowielm, gdyby Ufo bylo racjonalnym zjawiskiem, to nauka juz dawno by sie za to wziela.

Brak jakichkolwiek specjalizacji w kierunku UFOLOGII nazywasz szukaniem prawdy?? Prawdy to szukały tylko pojedyczncze jednostki które na dodatek są wyśmiewane... Szukanie prawdy dopiero teraz się rozkręca... Wcześniej można było to nazwać uciekaniem od prawdy bo w pewnym sensie UFOLOGIA była tematem tabu... I w pewnych kręgach niestety renomowanym naukowcom nie wypadało nawet pomyśleć o UFO... Poczytaj sobie troche na ten temat to może cie olśni ;)

[ Dodano: 2006-10-12, 16:02 ]

Ty myslisz ze ja i naukowcy nie chce zeby tak sie stalo ? zeby takie cos naprawde mialo miejsce ? Ale stan faktyczny i prawda obiektywna nie pozwala mi jak narazie w to wierzyc. Prosze bardzo, niech sie tym zajma uniwersytety.

To nie ja się zbulwersowałem tym tematem tylko wy... Coś jest na rzeczy.
  • 0

#40

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tym "zwyrodnionym zagadnieniu" jest niestety mnóstwo poszlak które wypadało by przebadać

Rozwój nauki to nie proces sądowy i poszlaki są niewiele warte. W procesie sądowym jest zawsze domniemywanie niewinności podejrzanego (porównałbym to do twierdzenia o prawdziwości teorii do UFO z racji braku silnych dowodów na jego nieistnienie), tymczasem nauka stosuje, że tak powiem, domniemywanie winy (czyli, dopóki nie będzie twardych dowodów, że UFO istnieje, to istnieć ono nie będzie)

Bo jeżeli jedno z filmów okaże się autentyczne, a zostanie wszystko co nam znane wykluczone wtedy będzie już zmieniona postać rzeczy...

Jeżeli...

Tak... Zdjęcia i filmy mają wiele wspólnego z psychologią...

Rozwiń proszę, bo nie rozumiem....
  • 0



#41

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hahahaah ale żeś się zagmatwał :rotfl: Jeśli nie potrafisz pisać skomplikowanie to pisz po polskiemu :)

(czyli, dopóki nie będzie twardych dowodów, że UFO istnieje, to istnieć ono nie będzie)


Doprawdy?? To jakaś nowość filozoficzna czy co?? Wlaśnie dlatego nauka zabiera się za fenomen UFO po to, ażeby badać bo od tego jest nauka i nikt tu nie mówi że nauka przyjmuje cokolwiek bez jakichkolwiek dowodów... Jeśli praca nad zjawiskeim UFO byłaby bezpodstawna zaden uniwesytet nie zabierałby się za to ;)

Jeżeli...

No właśnie dlatego trza brać sie do roboty i badać a nie siedzieć na dupie z załozonymi rekami i wyśmiewać ;)

Rozwiń proszę, bo nie rozumiem....

NIe da się prościej...
  • 0

#42

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Problem w tym ze nauka moze badac czym jest fenomen Ufo, i dlaczego ludzie ciagle o tym mowia, co to wszystko oznacza z psychologicznego punktu widzenia, a nie tak jak Ty bys chcial, ze beda badac Ufo jako fakt, zgadywac jakie to spodki, jaka rasa obcych nimi lata itd. i z gory juz zakladajac ze UFO napewno istnieje. Takie podejscie to nie jest nauka ani nawet paranauka, tylko pseudonauka, gdzie sie z gory cos zaklada tylko i wylacznie na podstawie wiaty i fantazji. To jest profanacja nauki. tak wiec jedyne badania UFO jakie nauka moze zrobic, to takie, ze bedzie to jakas galaz psychologii, badajaca ten fenomen.
  • 0

#43

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, wskażmi słowa w których sugerowałem ze nauka ma badać fenomen UFO z takiego podejścia o którym wspomniałes, bo ja sobie nie przypominam?? Pomyliło ci się chyba z moim zdaniem na temat UFO... To ja uważam że wiem czym jest UFO natomiast cały czas wspominam o tym że dobrze się dzieje ze zaczynają badać czym jest UFO...
Skończmy ten temat bo do niczego konstruktywnego nie prowadzi... Poprostu będziecie musieli się pogodzić z faktem że ktoś próbuje z tym coś zrobic i że są ludzie na tyle "głupi" że zabierają się za badanie tego fenomenu...
  • 0

#44 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Żeby naukowo badać, trzeba mieć pierwsze co badać. A jak na razie, ŻADNA z obserwacji UFO nie spełnia podstawowych cech mogących dawać podstawy do poważnej naukowej ich weryfikacji.


To luknij sobie na konferencje(normalnie powtarzam się) i podważ mi 200 noli w biały dzień na tle drzew i budynków. Rzeczywiście, nie ma takich obsrewacji.
  • 0

#45

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jedyne co mozna weryfikowac to autentycznosc zdjec i filmow, a nie to co sie na nich znajduje, bo to co na nich jest moze byc wszystkim. Jak nauka moze traktowac to powaznie, skoro ufologia z gory zaklada ze to pojazdy obcych ? na jakiej podstawie pytam sie ? I jak to udowodnic ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych