Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na Uniwersytecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pół roku temu w Togliatti w środkowej Rosji powstała pierwsza szkoła, w której każdy z zainteresowanych zgłębiać może tematykę związaną z fenomenem UFO oraz zjawiskami paranormalnymi. Zajęcia prowadzone są przez rosyjskich badaczy i znawców tematu.


Dołączona grafika


Teraz najwyraźniej Amerykanie pozazdrościli Rosjanom tego pomysłu i postanowili otworzyć, co prawda nie całą szkołę, a tylko klasę. Ale za to gdzie! Na uniwersytecie stanu Indiana.

"UFO - Postrzeganie, Rzeczywistość i Obserwacje w Indianie"

Wielu mieszkańców USA mówi otwarcie: „chcemy zobaczyć UFO!” Temat cywilizacji pozaziemskich już dawno wyszedł z ram tylko i wyłącznie fantastyki. Ludzie pragną kontaktu z obcymi, a przykładem może być liczna grupa mieszkańców amerykańskiego stanu Indiana. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu, uniwersytet Indiana University-Purdue University Fort Wayne’s Division of Continuing Studies otworzył pierwszą klasę zajmującą się badaniem niezidentyfikowanych obiektów latających. Klasa, nazwana "UFO - Postrzeganie, Rzeczywistość i Obserwacje w Indianie" będzie zbierać doniesienia o UFO, kręgach w zbożu i najnowszych obserwacjach. Może pomysł stworzenia takiego kierunku wyda się komuś dziwny, jednak zjawisko UFO stanowi bardzo poważny przedmiot badań. Zdanie to podziela Mike Kelly, pełniący na Uniwersytecie funkcję dyrektora rozwojowego. – Nie znaczy to oczywiście, że uznajemy istnienie pozaziemskich form życia, istnieją jednak niewyjaśnione zjawiska i my o nich dyskutujemy. Oczywiście, popieramy krytyczny sposób myślenia, obojętnie na jaki temat, w szczególności jeśli jego szczegóły są naciągane, a sam temat wywołuje dyskusję – dodał Kelly.

Klasa, która swą działalność rozpocznie dzisiaj (wtorek, 10 października), jest prowadzona przez Rogera Sugdena, pomocniczego dyrektora stanowego i głównego badacza z zespołu Mutual UFO Network oraz członka Niezależnego Stowarzyszenia Badającego Kręgi Zbożowe. Dotychczas zapisało się do niej osiem osób – liczba ta zadowoliła Kelly'ego, zmartwiła jednak Sugdena.

Sugden przeszedł do IPWF z propozycją nauczania, ponieważ, jak mówił, robił to już wcześniej. Oferował sesje informacyjne w Bibliotece Społecznej Hrabstwa Allen, na których obecnych było 75 osób, myślał więc, że zainteresowanie trzytygodniowym szkoleniem również będzie spore. Sugden powiedział, że napotkał wielu sceptyków, jednak wcale mu to nie przeszkadza. On chce po prostu pokazać solidne dowody na istnienie UFO.

"Wielu ludzi się tym interesuje. Nie próbuję uczynić z ciebie zwolennika istnienia UFO. Jestem tutaj tylko po to, aby cię czegoś nauczyć" – powiedział do jednego ze swych uczniów.

Michael Shermer, założyciel czasopisma "Skeptic" i przewodniczący Stowarzyszenia Sceptyków, powiedział, że uniwersyteckie otoczenie jest idealne dla krytycznych dyskusji na temat obserwacji UFO. Istnieje jednak obawa, że powstaną instytucje takie, jak oddział IPFW z klasami uznającymi wszystkie doniesienia za prawdziwe, ponieważ, jak powiedział Shermer - "uniwersytet udzielałby im wiarygodności, co jest niewskazane". "Starajmy się mieć otwarte umysły, ale nie do tego stopnia, żeby wypadły nam mózgi" - dodał Shermer.

Dołączona grafika


Klasa zajmie się doniesieniami o UFO, poczynając od udokumentowanych obserwacji poczynionych przez egipskich faraonów i rzymskich władców. Sugden przedstawi również obserwacje zagadkowych latających przedmiotów dokonanej przez Aleksandra Wielkiego w 332 roku p. n. e. Nol –e pomogły również w zburzeniu ścian fortecy podczas oblężenia wyspy Tyr. „Analizując obserwacje UFO nie możemy oprzeć się wrażeniu, że te obiekty uwielbiają pojawiać się, a czasami nawet przeszkadzać podczas ważnych wydarzeń historycznych” – nadmienił Sugden. Szkolenie obejmie również współczesne obserwacje i lądowania obiektów UFO, także te mające miejsce w stanie Indiana. Jedna z takich relacji pochodzi z grudnia 2003 roku. Wówczas to trzej policjanci ujrzeli dziwny obiekt przemieszczający się po niebie nad miastem Huntington. Jak mówi Sugden, w marcu i kwietniu bieżącego roku w stanie Indiana zanotowano największą na świecie ilość obserwacji UFO. Relacje zbierane są przez Mutual UFO Network oraz przez Narodowe Centrum Raportowania UFO. Jeżeli szkolenie powiedzie się, to Sugden ma nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł stworzyć poważną klasę zarówno dla sceptyków, jak i zwolenników istnienia UFO.

Serwis NPN

Źródło: http://www.fortwayne.com/
Foto. "szarak": internet.
"Obiekt UFO" R. Matławski (www.npn.ehost.pl).
10 Oct 2006 by NPN
  • 0

#2

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest FAKE.

Nie wiem co to jest za strona, którą podałeś w linku, ale tu jest strona domowa:
Indiana University-Purdue University Fort Wayne
Spróbuj coś tam znaleźć na ten temat, a jak nic nie znajdziesz to jeszcze tu:
Indiana University-Purdue University Fort Wayne Divison of Continuing Studies
A tu jeszcze:
Katalog wszystkich kursów


Powodzenia, Legalize :-D
  • 0



#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[url="http://gsearch.ipfw.edu/search?q=ufo&btnG=...tput=xml_no_dtd"]http://gsearch.ipfw.edu/search?q=ufo&btnG=...tput=xml_no_dtd[/url]
Tak nawiasem mówiąc, to jest moje tłumaczenie artykułu z Unexplained-Mysteries. Zapomnieli w NPN podać info o tłumaczu.
  • 0



#4

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://gsearch.ipfw....tput=xml_no_dtd

To jest tylko wynik wyszukiwania słowa "ufo", to ŻADEN argument.

Ja wpisałem słowo "zombie" i też znalazłem:
http://gsearch.ipfw....o_dtd&site=ipfw
Czy to znaczy, że IPFW prowadzi także badania nad żywymi trupami ??? :P

To jest FAKE. Obstaję przy swoim. :-D
  • 0



#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, a Co Cie bardziej interesuje?? Źródło czy sama informacja?? W rosji takie zajęcia też się odbywają, to nie żadna nowość.
  • 0

#6

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że sceptykom ciężko uwierzyć, że poważna nauka interesuje się takimi rzeczami... Dla niektórych to jest że tak powien "news". Bo oficjalnie według nich są tylko dobzi uczeni, zły wujek Daniken i oszusnty dziaduszek Sitchin...
  • 0

#7

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, a Co Cie bardziej interesuje?? Źródło czy sama informacja?? W rosji takie zajęcia też się odbywają, to nie żadna nowość.

Informacja, jeśli jest prawdziwa.
Źrodło, jeśli na taką nie wygląda.
To proste.

W rosji takie zajęcia też się odbywają, to nie żadna nowość.

A niech się odbywają, co mnie to obchodzi. Przecież tak naprawdę każdy może sobie założyć szkołę jaką sobie tylko wymyśli. Istnieją przecież np. szkoły tarota, ba nawet "uniwersytety" :lol : . I o czym to ma świadczyć? Bo na pewno nie o tym, że nauka bierze poważnie takie rzeczy pod uwagę.

Wydaje mi się, że sceptykom ciężko uwierzyć, że poważna nauka interesuje się takimi rzeczami...

Jasne, że się interesuje. Tylko raczej sprawdza wiarygodność takich zagadnień (np. CSICOP), która okazuje się praktycznie zerowa.

A co do "UFO - studiów" na IPFW, pokazałem czarno na białym, że to FAKE. Nie wiem, z czym tu się jeszcze można kłócić ?
  • 0



#8

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mam pytanie co oni nauczą się o UFO?? Praktycznie to nic nie wiemy... Lipa z deka
  • 0

#9

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tam zapewne są wykładowcy z Oriona, Nibiru i gościnnie z Syriusza ale wszyscy gadają po rusku i piją dużo wódki :D Sorki za zgrywy ale miejscie litość nad ludzkim rozumem i nie bierzcie za pewnik wszystkiego co znajdziecie w necie. Jak mawiali starożytni rzymianie - Jeden świadek, żaden świadek.
  • 0

#10

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Profesorku, ale co ty sugerujesz?? Że nie ma takiej klasy??
  • 0

#11

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Profesorku

Podejrzewam, że to mnie się tyczy. Więc proszę, nie nazywaj mnie tak, bo nie jestem profesorem. Tym bardziej, że to, jak to wyraziłeś brzmi conajmniej ironicznie, jeśli nie obraźliwie.

ale co ty sugerujesz?? Że nie ma takiej klasy??

Nie. Ja nie sugeruję. Ja to stwierdzam. Wejdź na stronę IPFW (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) i poszukaj tych Twoich "sensacji". Daję Ci czas do końca świata, czyli conajmniej do 2012. :P

Wiem, że To Twój temat i będziesz go bronił, ale to niestety tylko FAKE.
  • 0



#12

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem po co ta dyskusja. mariush udowodnil czarno na bialym, ze taka klasa na univerku stanu Indiana nie powstaje. Czyli informacja zawarta w temacie jest NIEPRAWDZIWA.
  • 0

#13

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No fajnie. Szkoda że przed nimi o tym pomyśleli już wcześniej Rosjanie...

Mimo wszystko to fajnie, jak ktoś zaczyna badać takie zjawiska na większą skalę.

Nie znaczy to oczywiście, że uznajemy istnienie pozaziemskich form życia,

Jednak to już mnie rozbroiło. Przecież zakładając taki kierunek i zaczynając badać takie zjawiska już pokazali, że może być w tym ziarnko prawdy. Po prostu teraz będą wszystkim wpajać jeszcze bardziej że UFO nie ma i to są tylko nasze wymysły.
  • 0



#14

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co do "UFO - studiów" na IPFW, pokazałem czarno na białym, że to FAKE. Nie wiem, z czym tu się jeszcze można kłócić ?

A jak to sprawdziłeś? Takie informacje niekoniecznie muszą się na stronie znajdować...

Gdyby to kogoś interesowało, to tutaj znajduje się anglojęzyczny oryginał artykułu z pierwszego posta (prasa lokalna z Fort Wayne)
http://www.fortwayne...al/15653037.htm
  • 0



#15

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja dopowiem tylko że o tym pisze kilkanaście zagranicznych serwisów ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych