Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telekineza - Wiedza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

CloverFox.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, krótki temat. Potrzębuję trochę pomocy. Znacie książki o telekinezie? Opisujące, co to jest, jak się wykonuje i ogólną wiedzę. Jakie książki polecacie, które możliwe iż czytaliście. Dziękuję za pomoc! 

 

Poza tym, powiedzcie mi co sądzicie o telekinezie? Jakie jest wasze zdanie o tym niesamowitym zjawisku?


  • 1

#2

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Powinieneś zacząć od Harry'ego Pottera, Świata Dysku, Belgariady i ewentualnie w ostateczności Eragona. Jeśli masz ochotę poznać pirokinezę, to oferuję praktyczne zajęcia, cena 100 złotych za godzinę, płatne z góry.
  • 2



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Telekineza nie istnieje. To tylko triki.
  • 0



#4

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

ok, do samej telekinezy nie ma podręczników, jest wiele różnego rodzaju internetowych poradników ale samej książki nie ma, temat ten jest zbyt ubogi w informacje by można było z niego zrobić książkę, jest za to wiele książek oferujących sztampowy "rozwój duchowy" który sam z siebie nie oferuje nadmiernego wyjaśnienia o co chodzi z telekinezą, jeżeli już, mały pod rozdział może być poświęcony temu tematowi który ograniczał by się jedynie do tego czym jest a czym nie jest telekineza, może jeszcze jakieś historyjki z tym związane, bez wyjaśnienia najistotniejszych elementów tego zagadnienia.

 

Jak zawsze, wpierw napisz jak bardzo na serio traktujesz ten temat i jak wiele jesteś w stanie zrobić i poświęcić by osiągnąć swój cel, może to czego chcesz wcale nie jest tym co się Tobie wydaje? Może telekineza to jedynie pretekst, a celem jest coś zupełnie innego? Mogę Tobie podać takie lub inne informacje na ten temat, ale przekonaj mnie że na serio traktujesz ten temat i że poświęcenie Tobie czasu przyniesie jakieś efekty.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#5

CloverFox.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Urgon, raczej sarkazm wyczułam, ale sama nie wiem. Jakbym jeszcze mieszkała w Polsce, to by było coś ! :D

Wszystko, to nie jest odpowiedź... Naprawdę tlko na tylę cię stać? Ja nie chcę odpowiedzi "Nie ma nie istnieje". Ja chcę żebyś ty mi po prostu polecił jakąś książkę o telekinezie JEŻELI znasz.. Czy to takie trudne? Czy wy ludzie się juz naprawdę nudzicie.. Trochę pomóc drugiej o sobie już nie łaska.. Bo książke chcę sobie poczytać na dany temat 


  • -1

#6

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Nie ma zbyt wielu rzeczy na temat telekinezy w praktyce, bo różni magicy niechętnie zdradzają swoje co lepsze triki. Najczęściej do tego używa się ukrytych magnesów, odpowiedniego strumienia powietrza i kształtu przedmiotu lub zwyczajnej nitki i odwracania uwagi widzów. W sumie odwracanie uwagi widzów jest krytycznym elementem każdej takiej sztuczki.
  • 1



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trudno źebym polecił ci jakąś książkę na temat telekinezy, skoro uznaję że jest to fikcja. Mogę co najwyżej podać jakieś materiały na temat trików z telekinezą, ale nie publicznie. O telekinezie pisałem na tym forum wiele razy, podam potem linki

Obejrzyj te filmy
https://www.youtube.... exposes geller

Użytkownik Wszystko edytował ten post 28.11.2014 - 07:47

  • 0



#8

muchomor.
  • Postów: 84
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uri Geller napisał parę książek, ale co jest w środku nie wiem. http://en.wikipedia....er#Bibliography

Raczej po angielsku.


  • 1

#9

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

sam Uri Geller przedstawia jedną wielką ściemę, jego książki odwołują się głównie do jego samego, są to autobiografie, reszta książek opisuje już dobrze znane techniki utrzymane w podobnym stylu co seria "Sekret", w większości składające się z ludowych przekazów, dogmatów i domysłów aniżeli konkretnie wypunktowanych i ukierunkowanych wskazówek odnośnie telekinezy.

 

Najwięcej na temat telekinezy można znaleźć na stronach oldschool Psionics, takich jak PsiPog, PsionicsOnline czy AstralSociety, większość tekstów jest w języku angielskim i wielokrotnie teksty te nie wyczerpują całego tematu ani też nie sugerują innych praktyk spoza kręgu Psioniki, ale na ograniczeniach nie koniec. Na barkach Psioniki powstał nowy system, tzw. WillWork, który integralnie traktuje wiele różnych podejść w celu znalezienia wspólnego medium, sięgając do takich tematów jak Huna, Thelema, Kabała czy Psionika by zidentyfikować istotne elementy i miarodajne praktyki, odróżniając je od wypełniaczy lub indywidualnych praktyk.

 

A tak na serio, jeżeli naprawdę chcesz się nauczyć telekinezy, to byś zadała kilka pytań na forum i prawdopodobnie chęć poznania przeważyła by nad emocjonalną reakcją...

 

Pozdrawiam,

Auegamma


Użytkownik Auegamma edytował ten post 29.11.2014 - 17:40

  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uri geller był magikiem, który zrobił karierę pokazując w sumie 4 triki.
  • 1



#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak by się można było nauczyć telekinezy z książek czy w ogóle jaki inny sposób ot by ludzie dawno to opanowali :D


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych