Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch na cmentarzu - zdjęcie ze strony powiatu mogileńskiego i okolic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

przemek1386.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Ostatnio przeglądając zdjęcia ze wszystkich świętych, natrafiłem się na dziwne zarysy za krzakami. Mowa tutaj o tym artykule : http://www.cmg24.pl/...omosc=4006&nr=1 zdjęcie nr 6 bezpośredni link - http://www.cmg24.pl/...d011bf669ef.jpg miejsce zjawy :  PPFg61p.jpg

Mało tego, wychwyciłem różne inne "twarze" - być może ludzkie, być może to tylko gra świateł : UQNLwbt.jpg
Z głównego zdjęcia doskonale widać zarysy twarzy, włosy, oczy itp. Czy to na pewno duch? Czy raczej fake?


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko to wygląda mi na grę świateł i pareidolię - ta sylwetka jest utworzona z półokrągłej tablicy na nagrobku, podświetlonego pniaka po drzewku, gałączek na pierwszym planie i zacienionych nagrobków w tle.

 

A z twarzami, to człowiek już tak jest skonstruowany, że najłatwiej jest mu dostrzec w czymś podobieństwo do twarzy *_* nawet jeśli jej tam na prawdę nie ma.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 25.11.2014 - 19:20

  • 1



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wyżej. Wystarczą dwie kropki i kreska pod nimi i mamy twarz.
  • 0



#4

przemek1386.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za odpowiedź. Czyli ta Pani po lewej stronie jest tylko i wyłącznie grą świateł? Bo przybliżałem zdjęcie, zmieniałem kontrasty, nasycenia i inne duperele i utwierdzałem się w przekonaniu, że to duch. Tak czy siak dziękuję za odpowiedź. Chyba, że jeszcze ktoś ma jakieś sugestie :) Ps. Ten nagrobek jest za "nią". Dokładnie te ujęcie jest z rzutu z mauzoleum, i w miejscu gdzie są te drzewka jest jakby stopień wyrzeźbiony w glebie. A cień pada na drzewku/ach i jak na moje to tutaj nie idzie przejść między, bo strasznie ktoś by się poharatał. Ale to tylko moje zdanie, choć w Mogilnie mieszkam kilkanaście lat :) Dla mnie zagadka, wy wiecie co to po latach doświadczenia :)


Użytkownik przemek1386 edytował ten post 25.11.2014 - 19:40

  • 0

#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Duch? Jest zielone, więc to raczej przedstawiciel nieznanego gatunku, może nawet kosmita. Dlaczego duch od razu? Bo na cmentarzu?

Kosmici na cmentarze nie chodzą?





#6

przemek1386.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duch, z tego względu, że jest nie za, nie przed, nie pod, tylko NAD. W tym miejscu nie ma opcji, żeby przejść bezszelestnie, a ponadto te drzewka rosną dokładniej na dolnym stopniu (coś w stylu rzeźby z gleby) i żeby wejść na górny trzeba się nieźle nagimnastykować, pomijając fakt, że to jest na wysokości 80-90cm. Stąd dałem określenie ducha. Kosmita raczej będzie się poruszał po glebie/chodniku etc, jednak nie nad :) Jedynie, że pojazdem kosmicznym.


Użytkownik przemek1386 edytował ten post 25.11.2014 - 19:48

  • 0

#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd wiesz, że kosmita nie potrafi bezszelestnie się poruszać? Ba, skąd pewność, że nie potrafi przenikać przez krzaczki? Kto Ci powiedział, że kosmita musi chodzić po podłożu, a nie na przykład unosić się nad nim? A może to co wszyscy uważają za duchy, to właśnie kosmici?





#8

przemek1386.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie byłbym tego taki pewien. Mając 4 lata dosłownie z podłogi wyłonił mi się duch ś.p Dziadka. Gdyby nie to, że spojrzał się na mnie, gdyby nie ten fakt, że od razu go poznałem - 4 miesiące po jego śmierci nie wierzyłbym w duchy. Kosmici na moje to zupełnie inna bajka, choć wierzę w to i to - widuję raz na jakiś czas dość nisko latające obiekty, które nie są samolotami. Dlaczego? Bo mają kwadraty dookoła i podłużną konstrukcję. Również miałem okazję ujrzeć coś wiszącego nad drzewami w ciągu dnia. Co prawda wisiało nie wydając dźwięku, po wyjściu z samochodu to w bardzo szybkim tempie odleciało w stronę Orchowa. Obiekt uniósł się na wysokość kilkudziesięciu metrów. Fakt - bezdźwięcznie, więc tutaj może być prawda. Nie mnie to oceniać :)


  • 0

#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie byłbym tego taki pewien. Mając 4 lata dosłownie z podłogi wyłonił mi się duch ś.p Dziadka. Gdyby nie to, że spojrzał się na mnie, gdyby nie ten fakt, że od razu go poznałem - 4 miesiące po jego śmierci nie wierzyłbym w duchy. Kosmici na moje to zupełnie inna bajka, choć wierzę w to i to - widuję raz na jakiś czas dość nisko latające obiekty, które nie są samolotami. Dlaczego? Bo mają kwadraty dookoła i podłużną konstrukcję. Również miałem okazję ujrzeć coś wiszącego nad drzewami w ciągu dnia. Co prawda wisiało nie wydając dźwięku, po wyjściu z samochodu to w bardzo szybkim tempie odleciało w stronę Orchowa. Obiekt uniósł się na wysokość kilkudziesięciu metrów. Fakt - bezdźwięcznie, więc tutaj może być prawda. Nie mnie to oceniać :)

 

Ja to Ci zazdroszczę...widzisz UFO, widzisz duchy...i we wszystko wierzysz. Się człowiek stara, zostaje na noc w Auschwitz, zostaje na noc w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i nic :(

 

Na zdjęciu nic nie ma, wyjaśnienie w 2 poście, napisanym przez Zaciekawionego.


  • 0



#10

Templário.

    Last white hope

  • Postów: 151
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na 1 zdjęciu rzeczywiście widać zarys postaci (kobiety), wygląda tak jakby siedziała na jakiejś ławce koło nagrobku. Mi to wygląda na ducha bo trafić na taką grę świateł to jak wygrać 6 w lotku. Zdjęcie bardzo udane.


  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Duch, z tego względu, że jest nie za, nie przed, nie pod, tylko NAD. W tym miejscu nie ma opcji, żeby przejść bezszelestnie, a ponadto te drzewka rosną dokładniej na dolnym stopniu (coś w stylu rzeźby z gleby) i żeby wejść na górny trzeba się nieźle nagimnastykować, pomijając fakt, że to jest na wysokości 80-90cm.

Tak z czystej ciekawości. To ty robiłeś te zdjęcia? To konkretne zdjęcie? Skąd wiesz jakie jest bezpośrednie otoczenie tego konkretnego grobowca i czy można, czy nie można tam przejść, stanąć itd.?


  • 1



#12

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

dokładnie ,proponuje udać się tam w dzień i oblukać teren


  • 0

#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak z czystej ciekawości. To ty robiłeś te zdjęcia? To konkretne zdjęcie? 

Pishor, przyjacielu przeczytaj jeszcze raz tytuł tematu. Albo nie, podpowiem Ci:

- zdjęcie ze strony ( prawdopodobnie chodzi o stronę www. cośtamcośtam ) powiatu mogileńskiego i okolic. 

   Ponieważ przemek1386 prawdopodobnie nie spotkał się z czymś takim jak prawo własności intelektualnej, skopiował zdjęcie nie troszcząc się o dane autora lub podanie źródła.





#14

Headlesskid.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma sensu ten temat, po co ciągnąć bezsensowną dyskusję na temat "krzaka co wygląda jak duch". 



PS, to krzak.


  • 1

#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Tak z czystej ciekawości. To ty robiłeś te zdjęcia? To konkretne zdjęcie? 

Pishor, przyjacielu przeczytaj jeszcze raz tytuł tematu. Albo nie, podpowiem Ci:

Staniq - toż przecież czytałem i właśnie dlatego pytam :D

Zakładam, że autor tematu nie jest autorem zdjęcia, bo gdyby tak było, to nie korzystałby ze zdjęć z portalu i to w tak marnej jakości, tylko wrzuciłby je w nieco lepszej rozdzielczości.

Skoro tak (to nadal moje założenie), to jest marna szansa żeby wiedział co jest za tymi tujami, za którymi widać postać i czy oma unosi się nad ziemią czy nie. A to prowadzi do wniosku, że pomysł z duchem jest dęty. Bogiem, a prawdą, nawet gdyby był autorem zdjęcia, to trudno wyobrazić sobie żeby miał mapę cmentarza w głowie i potrafił opisać każdy grób pod względem jego najbliższego otoczenia i zasadzeń.

Powiem szczerze - dla mnie to nie jest duch tylko postać kobiety odwiedzającej cmentarz w ten listopadowy czas i nie zgadzam się tu z wyjaśnieniem Zaciekawionego, że to łudzenie z powstałe z nagrobków, krzyży, zniczy i krzaków. Dziwię się też uzasadnieniom autora tematu, bo pierwsze, co rzuca się w oczy na powiększeniu, to "prześwitujący" przez ciało tej kobiety blask znicza (okolice prawego ucha)i myślałem, że właśnie to podniesie on w argumentacji, a tymczasem.

 

Ponieważ przemek1386 prawdopodobnie nie spotkał się z czymś takim jak prawo własności intelektualnej, skopiował zdjęcie nie troszcząc się o dane autora lub podanie źródła.

 

No nie.

Tutaj go muszę bronić, bo źródło zdjęć zostało podane w pierwszym poście cyt. "Mowa tutaj o tym artykule : http://www.cmg24.pl/...omosc=4006&nr=1 zdjęcie nr 6"


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych