Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsjańska czaszka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnimi czasami dociera do nas coraz więcej "dziwnych" zdjęć z Marsa. Tym razem "czaszka", oczywiście jak zawsze - pozostawiam to Waszej ocenie :) 

 

78682133522675660519.jpg

 

 

źródło - http://ufothetruthis...nd-on-mars.html


  • 0



#2

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest jakaś skala tego zdjęcia czy coś ? Po czym stwierdzają, że ten kamień to Giant Skull...


  • 0

#3

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystkie informacje są w linku, szukam, ale jeszcze nic więcej nie znalazłem. 


  • 0



#4

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

co jakiś czas takie kwiatki się zdarzają ,kiedyś pamiętam fotkę z marsa co przypominała faceta siedzącego na skale


  • 0

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pareidolia? Już mieliśmy marsjańskie twarze, sfinksy i czaszki, które okazywały się kamieniami.

pareidolia_skull.jpg


  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypadkowy kształt. Nie jest to czaszka, choćby dlatego że jeden otwór tam gdzie ma być oko ma nieodpowiedni kształt.
  • 0



#7

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przynajmniej jeszcze jeden kamień wygląda jak czaszka.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 20.11.2014 - 19:19

  • 0



#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Pareidolia?

 To ja to chyba mam. Mam nadzieję, że to się leczy? :D

 

Twoja "twarz" brzmi znajomo?

mars.jpg


  • 3



#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc dopóki nie zobaczyłem filmu, patrzyłem na zdjęcie pod różnymi kątami, i zastanawiałem się "Gdzie jest Wally?".


  • 3



#10

Qrak3421/Revolt.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypadkowy kształt. Nie jest to czaszka, choćby dlatego że jeden otwór tam gdzie ma być oko ma nieodpowiedni kształt.


Dlaczego zakładasz że pozaziemskie formy życia wyglądają tak samo (bądź są podobnie) jak te na ziemi?

Użytkownik Qrak3421/Revolt edytował ten post 27.11.2014 - 18:10

  • 1

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież cały pomysł z tą "czaszką" zakłada takie podobieństwo - co widać wyraźnie na filmiku wrzuconym przez ultimate.

Albo więc umawiamy się, że to coś jest czaszką - bo przypomina czaszkę człowieka albo uznajemy, że mieszkańcy Marsa mieli zupełnie inne głowy - czyli również czaszki. W tym drugim przypadku nie ma w ogóle tematu ale i w przypadku pierwszym jest pewien problem, bo skoro czaszka ma wyglądać jak ludzka, to w całości - a nie tylko w trzech czwartych (i to tylko w tych miejscach, które nam akurat pasują w danej chwili - bo odpowiadają tezie w dyskusji).

No chyba, że umówimy się, że jest czaszka człowieka, przepraszam - Marsjanina, z przymrużonym okiem.


Użytkownik pishor edytował ten post 27.11.2014 - 20:20

  • 0



#12

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest jakaś skala tego zdjęcia czy coś ? Po czym stwierdzają, że ten kamień to Giant Skull...

 Ze skalą zdjęcia to nie wiem, ale po obejżeniu materiału filmowego umieszczonego pod fotografią wychodzi, że przypuszczalnie posiadacz potancjalnej czachy z marsa miał od 9 do 10 stóp czyli w przeliczeniu na nasze metry coś od 2,70 do 3 metrów, jeśli się nie myle. Całkiem spory ten koleżka, albo jakaś zgrabna dziewucha. Kto wie. 

 

Co do samego zdjęcia to jak ktoś wcześniej sam napisał, ja również po obczajeniu fotki nie mogłem przez pewien czas namierzyć tej rzekomo łepetenki w marsjańskim piachu, dopiero po pewnym czasie i obejżeniu tego filmiku byłem wstanie to zaobserwować. Na obróbce fotografi się nie znam, ale jeśli ukazany na materiale filmowym manewr ze zmianą skali i kolorów daje takie efekty jakie widać i nie jest to żadne 'fejkowanie' to robi to wrażenie i rzeczywiście przypomina to coś na wzór "czaszki" i to łudząco przypominającą tą naszą ludzką.

 

Ale, zżeby nie było może to być również poprostu zupełnie przypadkowy kształt wyrobiony naturalnie.

 

Sceptykiem nie jestem, ale ślepo wierzył w prawdziwość tego przesłania również nie będę. Jak by nie było fajnie jednak takie coś zobaczyć i troche poczytać o takich rewelacjach. Odrazu szarość dnia codziennego nabiera kształtów, normalnie science-fiction  :>  


Użytkownik Rogowiak edytował ten post 27.11.2014 - 22:01

  • 0

#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na filmie nie zastosowano filtra, tylko nałożono na obraz kamienia półprzezroczysty obraz czaszki ludzkiej, aby "uwidocznić podobieństwo".


  • 0



#14

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pishor ta środkowa czaszka zaznaczona przez Ciebie ma ewidentnie skamieniałe słuchawki na uszach :o. To dopiero fascynujące odkrycie,a nie tam jakaś ledwo widoczna skała z tyłu.

 

Śmieszy mnie pewność tej pani wypowiadającej się na filmiku, że to na pewno nie jest skała. Jeszcze ta idiotyczna manipulacja z nałożeniem obrazu czaszki :). Oczywiście, że to może być czaszka humanoidalnego kosmity i bardzo bym chciał, by dokonano takiego odkrycia (w końcu Mars był kiedyś planetą z ciekłą wodą). Niestety nie ma na razie żadnych podstaw by sądzić, że to nie jest skała.


  • 0

#15

Clark Kent.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieliśmy już marsjańską czaszke, siedzącego człowieka, ptaszek też latał, to teraz czas na marsjańskiego żubra:

 

000473S2RO5MOM2F-C116-F4.jpg

 

000473SEBKWTHV1F-C116-F4.jpg

 

1P479207643ESFCM29P2377L5M1_L2L5L5L7L7.j

źródło: NASA

 

Więcej - http://nt.interia.pl...ort,nId,1728038

 

 


  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych