Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#16

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Napisz o przemianach w społeczeństwie jakie nastąpiły (kwestia przemian w moralności i obyczajowości), zmian w religii chrześcijańskiej (przez wiele wieków chrześcijaństwo było bardzo podobne do islamu), napisz także o działalności komunistów (tajni współpracownicy, ośmieszanie kościoła w oczach wiernych itd.), [...]


O tym napisałem ale o tym to nie wiedziałem.

o niekorzystnej działalności księży-pedofilów w USA (i wszystkich aferach z tym związanych).

Mógłbyś to rozwinąć? Czy jest to dosyć powszechne zjawisko w USA?
  • 0

#17

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w pewnym okresie życia odszedłem z kościoła z dwuch najważniejszych powodów:

1.wielka sprzeczność dogmatów i Bibli oraz chęć zysku pieniężnego duchownych itp.
2.zrozumiałem, że do kontaktów z Bogiem nie potrzebuję tej śmiesznej otoczki
  • 0

#18

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mortyr napisał/a:

o niekorzystnej działalności księży-pedofilów w USA (i wszystkich aferach z tym związanych).

Mógłbyś to rozwinąć? Czy jest to dosyć powszechne zjawisko w USA?


Bardzo dużo artykułów ukazało się w tygodniku pt. "Fakty i Mity" - jaki to jest tygodnik to raczej każdy wie, więc nie będziemy się może teraz nad tym rozwodzić ;-)
W każdym razie - niezależnie od orientacji tegoż tygodnika - artykuły były dobrze udokumentowane tzn. nazwiska, miejsca wydarzeń itd.
  • 0

#19

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie odpycha wręcz cała masa nielogicznych absurdów, dogmatów, doktryn itp. Dla mnie stało się to tylko miejsce, gdzie chodza mohery i dają pieniądze "na kościół". oczywiście nie zażuciłęm wiary w Boga, ale np. Stary Testament uznaje jako ciekawostke, a nie jakieś pismo natchnione. NT wydaje się być zredagowny. itd, itp, etc...
  • 0



#20

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobry tekst...a mój ulubiony epitet to : "Ksiądz-pedofil" :-D

Co daje ministrantom po osiem stówek żeby pozwolili się zmacać
Niestety takie chamstwo i słoma z butów wychodzi pierwszemu lepszemu, co popije ostro na parafii. Potem to w telewizji to aż się wierzyć nie chce, nie dość że pijak to pedofil to jeszcze ma dzieci na boku... :-/
  • 0

#21

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

`Pi3gi~`, nie przesadzaj tak, że każdy ksiadz to pijak i pedofil. To sa tylko wyjątki które telewizja nagłośnia żeby ją oglądali.
  • 0

#22

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

że każdy ksiadz to pijak i pedofil

Oczywiście,że nie każdy ale znakomita większość tak.
Dodałbym do tego hazardzista i rozpustnik.Wiem z autopsji.
Jestem w stanie przytoczyć nazwiska i parafie.
Lecz ze względu na delikatność sprawy wolę to przemilczeć.
  • 0



#23

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Msze sw. w kosciele prowadzone sa wedlug mnie w sposob bardzo monotonny. Stale regulki, ktore ksieza wypowiadaja bez wiekszych emocji. Zadnego wiekszego wglebiania sie w biblie itd. Swiat idzie do przodu, ludzie staja sie madrzejsi, technika rozwija sie w blyskawicznym tempie a w kosciele mowia Ci, ze np. bedziesz smazyl sie wiecznie w kotle, co w tym wieku staje sie poprostu smieszne. Kosciol juz nie jest w stanie zastraszyc przecietnego czlowieka, nie ma takiej wladzy jak kiedys zeby wpajac czlowiekowi do glowy ronzego rodzaju historie, ktore zreszta sami ustalili bez wiedzy Boga co jest bardzo dla mnie smieszne. Jak np. wiele pzrykazan koscielnych itp. W tych czasach czlowiek ma mozliwosc wlasnego wyboru drogi, ktora podaza bez wiekszych konsekwencji, nie jak to bylo w przeszlosci, gdy np.niewiernych palono na stosie;] a wiec wybiera cos co czuje co mu odpowiada a skoro nie czuje, ze kosciol cos zmienia w jego zyciu to po co tam uczeszczac.
  • 0

#24

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy wy zwariowaliście? Zastanówcie się nad sobą, bo kłamiecie i piszecie z nienawiścią tylko nie wiem dlaczego?

Tylko idiota albo człowiek pełen nienawiści powie że wszyscy księżą to pedofile i pijacy - to w takim razie JPII to też był pedofil i pijak tak?
Tak samo słowa "znakomita większość" to kłamstwo i nienawiść. Skąd u was taki jad ludzie kochani?
  • 0

#25

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

człowiek pełen nienawiści powie że wszyscy księżą to pedofile i pijacy


Nie każdy, ale wielu takich jest, a ostatnio pojawiły się przecieki do prasy, że Watykan ukrywa wiele takich przypadków.
  • 0

#26

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Watykan może nie ukrywa ale milczy. W ten sposób dając do zrozumienia że ignoruje ten problem.
  • 0

#27

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak milczy? A kto wyjaśniał te sprawy i wywalał biskupów jak nie Watykan i papież JPII?
Wydaje mi się, że mało kto tu ma pojęcie o KK ale każdy wie najlepiej że "wszyscy księża to pedofile i pijacy". Żal...
  • 0

#28

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro uważasz że księża są tacy wspaniali i zawsze chcą naszego dobra to przekonaj nas do tego... Czekam z niecierpliwością.
  • 0

#29

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak samo słowa "znakomita większość" to kłamstwo i nienawiść

Te słowa to szczera prawda.
Nie będę rzucał nazwiskami bo niewiadomo kto oprócz forumowiczów czyta te posty.
Ejael, na pocieszenie Ci powiem,że jest w mojej parafii ks.Marcin.
Człowiek do rany przyłóż,uczył religii mojego syna w podstawówce.Ze świecą takiego szukać.Gdyby mógł to by swoje pieniądze oddał biednym i potrzebującym.
Szkoda tylko,że taki ksiądz zdarza się niezwykle rzadko.
  • 0



#30

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Katecheta z mojej parafii, równierz jest wyjątkowym człowiekiem...

Czyżby jeszcze nie zdąrzył się zepsuć?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych