Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#1

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W związku z tym, że pisze referat, na temat "Dlaczego ludzie odwracają się od Kościoła", chciałem poznać wasze zdanie na ten temat. Jak wiadomo coraz więcej ludzi rezygnuje z Kościoła (nie mówie tutaj o rezygnowaniu z Boga) i chciałbym się dowiedzieć co według Was jest tego przyczyną.
  • 0

#2

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak wiadomo coraz więcej ludzi rezygnuje z Kościoła


Masz jakieś statystyki?
Co rozumiesz przez "odejście z Kościoła"?
  • 0

#3

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to ja opowiem na swoim przykładzie ale myśle że tak jest często
na początku chodziłem do kościoła(rodzice każą wiecie jak to jest;P )

jako że to co sie działo w kościele mnie nie fascynowało to wlaściwie wydawało mi się że co tydzień jest to samo,bez zmian(no nie licząc czytać i kazań chociaz te pierwsze i tak się powtarzaja w większym okresie czasowym )
więc zaczałem sie zastanawiać po co mam chodzic co tydzień, żadnych rewelacji tam nie ma , bez zmian ,ciągle to samo
no to przestałem chodzić do kościoła :)
potem naszły mnie przemyślenia o Bogu i tak zostałem ateistą z wyboru:P
  • 0

#4

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1/ ludziom sie nie chce
2/zniechęciają ich tacy jak rydzyk i giertych co kazdy argiment podpierają bogiem katolickim
3/ monotonnosc. jedyne co nas ucza na reli i w kosciele, to to- że bóg nas kocha, a jezys umarł za nasze grzechy. Non stop to samo w inny sposób. czasem jakies mądrosci życiowe związane z filozofią. Ale ta monotonnosc zniechęca. Więc jak Szefo- ciągle to samo.
  • 0

#5

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie zniechęciło od religi to, że jest pomieszana, nie bardzo mi sie chce wierzyć w to wszystko.
Człowiek czytający biblie im dalej sie zaglebi tym bardziej zaczyną wątpić.

sory za bledy ale pisalem na szybkiego bo mi sie sikac kce ;/
  • 0

#6

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja uważam wręcz przeciwnie Kościół Katolicki namieszał w chrześcijaństwie, ja czytając Biblię zacząłem wiele żeczy pojmować, dla tego odrzuciłem kult Maryjny i kult świętych, a modlę sie jedynie do Boga...
  • 0



#7

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- nie chce im się chodzić (sporo ludzi (może większość?) chodzi z przyzwyczajenia, na pokaz, a nie z jakichś głębszych pobudek)
- nie mają czasu (coraz częściej niedziela staje się zwykłym dniem, jak pozostałe 6, w którym sie pracuje, uczy itd.)
- negatywne, zniechęcające sygnały (skandale na łonie Kościoła jak pedofilia i współpraca z tajnymi slużbami (ostatnio w Polsce))
- postępujące zeświecczenie społeczeństwa (dominująca rola Kościoła jako siły decyzyjnej dawno przeminęła i dalej ulega marginalizacji)
- zmiana światopoglądu (naukowe wyjaśnienie tego, co wyjaśniała do tej pory religia -> m.in. racjonalizm)

To mi na razie do głowy przychodzi. :smile:
  • 0



#8

(S)aint.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Dlaczego ludzie odwracają się od Kościoła"

Przecież to proste - KK jest poprostu chory
Mógłbym bez przerwy chyba wymieniać powody dla których zrezygnowałem z KK
Kościół zabija wolną myśl w człowieku narzucając mu to jak ma myśleć, a jeżeli myślisz inaczej to uznają cię za heretyka i będą straszyć piekłem i innymi głupotami
  • 0

#9

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Dlaczego ludzie odwracają się od Kościoła"


Bo widzą czarną mafię ubraną w złoto, jeżdżącą "Majbahem" i korzystającą z uciech doczesnych. :-D
  • 0

#10

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szczrze mówiąc to liczyłem na jakieś, głębsze przemyślenia, które pomogłby mi w napisaniu mojej pracy :P Problem w tym że myśle podobnie jak Wy i nie zabardzo wiem, jak to rozwinąć na 5 stron :/
  • 0

#11

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mortyr, zapomniałeś dodać ''dziecioroby''
  • 0

#12

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szczrze mówiąc to liczyłem na jakieś, głębsze przemyślenia, które pomogłby mi w napisaniu mojej pracy :P Problem w tym że myśle podobnie jak Wy i nie zabardzo wiem, jak to rozwinąć na 5 stron


Napisz o przemianach w społeczeństwie jakie nastąpiły (kwestia przemian w moralności i obyczajowości), zmian w religii chrześcijańskiej (przez wiele wieków chrześcijaństwo było bardzo podobne do islamu), napisz także o działalności komunistów (tajni współpracownicy, ośmieszanie kościoła w oczach wiernych itd.), o niekorzystnej działalności księży-pedofilów w USA (i wszystkich aferach z tym związanych).
  • 0

#13 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Pi3gi, czy naprawdę stać cię tylko na takie komentarze?
Albo pisz co najmniej po dwa, trzy zdania, albo nie pisz niczego. To taka dobra rada.
  • 0

#14

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mortyr, zapomniałeś dodać ''dziecioroby''


Dobry tekst...a mój ulubiony epitet to : "Ksiądz-pedofil" :-D
  • 0

#15

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hipokryzja kościoła!!! To mnie zniechęciło bardzo a bardzo!!!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych