Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch na poligonie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mateusz9683.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Wujek mojego znajomego był na poligonie (Nie wiem w jakiej miejscowosci) Obok był cmentarz. Wykonując zwykłe zdjęcie sfotografował coś takiego. Zdjęcie wygląda dość realnie. Jeśli ktoś umie określić to proszę o odpowiedź czy jest to zwykły fotomontaż czy prawdziwe zdjęcie :)

Zdjęcie było robione rok temu w zime. W sumie już o tym zapomniałem, ale dzisiaj kolega mi o tym przypomniał ;) Dokładnie widać czaszkę i kołnierzyk od garnituru

http://bankfotek.pl/image/1816500

 

Link do zdjęcia, bo miałem jakieś problemy z dodaniem obrazka na forum


Użytkownik Mateusz9683 edytował ten post 14.11.2014 - 16:09

  • 0

#2

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie fotomontaż, przyjrzyj się dokładnie a zobaczysz ze to siedząca osoba. Widać ręce oparte o kolana.
Chyba że mam coś z oczami :P
  • 0



#3

Mateusz9683.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tylko, że do tego zdjęcia nie miał dostępu nikt kto umiałby korzystać z programów graficznych. Również mam wrażenie, że wygląda to, aż za bardzo realnie, ale przy przybliżeniu widać że duch jest tej samej rozdzielczości co zdjęcie ;)


  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kiedy to dokładnie było? Czy aby nie koło świąt? Bo jeśli wujek podwoził kolędników, to zwykłe odbicie w szybie tłumaczy sprawę.

 

Ewentualnie w samochodzie wisi mała zawieszka w kształcie kościotrupa, a widywałem takie.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 14.11.2014 - 19:09

  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś kto wklejał tego kościotrupa na zdjęcie z poligonu, powinien nieco staranniej wyciąć go z oryginalnej fotki / obrazka.

Szczególnie zwróciłbym uwagę na ten cień po prawej stronie czaszki (przy jej "lewym uchu"), oraz ta białą plamę na prawo od wspomnianego cienia. Gdyby to wymazać (np narzędziem gumka - dostępne w każdym programie do obróbki graficznej) to efekt byłby dużo ciekawszy (pomijam tu kwestię, że ja osobiście wybrałbym inny obiekt niż fotka kościotrupa - bo już samo to trąci fejkem).

A tak, to mamy tylko niestaranny (żeby nie powiedzieć niechlujny) fotomontaż.


  • 2



#6

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

... ale przy przybliżeniu widać że duch jest tej samej rozdzielczości co zdjęcie ;)

 

Idiotyczne nawiązanie do ducha "gówniary" na stacji benzynowej.

Sam "baranie" potwierdziłeś fejk...

 

Link dla jasności (odpowiedź Noxili'ego)

http://www.paranorma...orach-wielkich/


Użytkownik erebeuzet edytował ten post 14.11.2014 - 23:26

  • 0

#7

Mateusz9683.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Okej dzieki za odpowiedź ;) erebeuzet, na jakiej podstawie wyzywasz od "baranów" ? Jedyny temat, na który zaglądałem w tym dziale to mój, a na forum rejestrowałem się tylko dlatego, żeby dowiedzieć się czy to fotomontaż czy nie. W każdym bądź razie sprawa wyjaśniona, temat nadaje się do zamknięcia, bo zaraz znając życie rozkręci się jakaś gównoburza, że specjalnie wrzucam przerobione zdjęcia.


Użytkownik Mateusz9683 edytował ten post 15.11.2014 - 09:12

  • 0

#8

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na pewno nie chciałem Cię urazić.

Jeżeli tak się stało to bardzo Ciebie przepraszam, ale nie wmawiaj mi, że nie czytałeś innych tematów, skoro ewidentnie zaznaczasz dowód wytknięty w innym temacie.

Odległość czasowa obydwu tematów jest tak mała, że nie mogłem obojętnie przejść obok Twojej uwagi.


  • 0

#9

phldh.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie wygląda mi na przerobione w pewnego typu aplikacji z androida ( nie trudno takową znależć w google play ).


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych