Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trojan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Otrzymałem dziś z Onetu informację, że jedna z moich skrzynek jest zainfekowana Trojanem i wysyła spam.

Przeskanowałem komputer Kasperskym (jakaś wersja testowa) i faktycznie wykrył on wirusa - ale oczywiście go nie usunął (bo do tego potrzebna jest wersja płatna).

Znalazł to:

Trojan-Downloader.Win32.Genome.lbec

 

Ściągnąłem Trojan Killera (wersja testowa), który wykrył 63 zagrożenia tego typu:

trojan.jpg

 

Oczywiście, poza wykryciem nic z tym nie zrobi, bo to wersja testowa.

 

Stąd moje pytanie.

Czy istnieje jakiś program, którego nie muszę kupować, a który nie tylko wykryje wirusy ale również je usunie z mojego komputera?

Możecie coś polecić?

 

Pytanie drugie.

Rozumiem, że wysyłanie maili z zawirusowango konta pocztowego będzie zablokowane albo przynbajmniej ograniczone. Co natomiast z wiadomościami otrzymywanymi na ten adres? Pytam dlatego, że używam go raczej do odbierania wiadomości, więc ograniczenie / wysyłanie wiadomości z tego adresu jakoś mnie szczególnie nie boli. Ale... (i tu pytanie trzecie).

 

Czy zainfekowanie tego konkretnego adresu mailowego może sie jakoś przełożyć na resztę komputera? Inaczej mówiąc - czy infekcja może się rozszerzyć na inne adresy albo czy może spowodować jakieś inne szkody?





#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

malwarebytes anti-malware ściągniesz z dobrychprogramów albo trojan remover, lub też spybot search and destroy





#3

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam malware i świetnie działa i usuwa. Ostatnio avast znalazł mi 30 wirusów, a malware 40min później 1230 wirusów, wszystkie usunął.





#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że anti-malware sobie poradził - znalazł 177 podejrzanych plików i zrobił z nimi (chyba) porządek (w każdym razie musiałem restartować komputer żeby operacja została zamknięta.

Dziękuje za pomoc.





#5

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak chcesz miec 100% pewnosc ze wszystko co szkodliwe zostanie usuniete zrob tak.

 

1. Pobierz ComboFix z bleepingcomputer (google), pobierz SpyBot 2, Malwarebytes juz masz.

2. Zainstaluj Spybot / Malwarebytes. 

3. Pobierz najnowsze latki, nie odpalaj ani combofixa ani skanow.

4. Odpal system w trybie awaryjnym, wciskasz F8 podczas uruchomienia komputera, przed wyswietleniem logo windowsa

5. Combofix

6. Spybot

7. Malwarebytes, pelny skan

 

Jak nie da rady odpalic spybota / anti-malware w trybie awaryjnym to sproboj normalnie.

Combofix potrafi rozwiazac wiele problemow z wirusami.

To tak na przyszlosc ;)



#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki - trochę skomplikowana ta procedura :D - to trzeba co jakiś czas "ręcznie" uskuteczniać?

Skoro już tak sobie rozmawiamy, to mam jeszcze pytanie o darmowego antywirusa. Możecie coś polecić?

Generalnie jestem zadowolony z Avasta (chociaż muli mi komputer) ale być może jest coś ciekawszego? Żeby nie było. Wspomnianego trojana ściągnąłem sobie na własne życzenie (wiem jak i wiem kiedy - mój błąd) - nie jest to więc wina Avasta (piszę to dlatego, bo wiem, że Avast nie ma dobrej marki - ale tu akurat jego winy nie było i poza tym zdarzeniem nie przypominam sobie jakiejś jego wpadki).





#7

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sam używam Microsoft Security Essentials i nie narzekam. AVG i Comodo są dobre, słyszałem też o Pandzie, ale nie testowałem nigdy. Ale i tak najlepszym antywirusem jest rozsądek :)


Użytkownik Wrty edytował ten post 14.11.2014 - 22:07


#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem kiedyś Pandę. Nie powiem - była bardzo skuteczna. Generalnie nie było szansy na złapanie żadnego wirusa - po prostu odcinała mi dostęp do internetu :D





#9

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

AVG usuwa wszystkie tego typu zbędne śmieci

używam od ponad 7 lat i nie mam żadnych wirusów...

Do tego nie obciąża systemu (jak chociażby avast).

Naprawdę polecam.



#10

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Samemu używam tylko Malwarebytes i AdwCleanera do róznych śmieci osiądajacych w przeglądarkach, nie znalazłem nic lepszego.





#11

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sęk w tym, że nalepsze antymalware są płatne.

Wiem, że nie wolno, ale polecam cracki i czyścimy wszystko...



#12

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sęk w tym, że nalepsze antymalware są płatne.

Wiem, że nie wolno, ale polecam cracki i czyścimy wszystko...

Jak crackujemy to uzywamy Kaspersky, ale siada na wydajnosc komputera.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych