Skocz do zawartości


Zdjęcie

Woda - wielka tajemnica

woda tajemnica

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trudno wymagać, żeby biolog badał wykopane obrazy w Egipicie, albo żeby historyk dumał co zrobić, żeby wykonać przeszczep mózgu. Więcej warty jest prawdziwy specjalista w jednej dziedzinie, niż taki co umie wszystkiego po trochu. Zresztą ludzi jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie i może być specjalistą od czego tylko się da. Dlatego też mamy "specjalistów" od "stosunków polsko rosyjskich",  od "polityki wschodniej", od "sytuacji na Ukrainie", od "sytuacji za wschodnią granicą", itp, czyli dochodzimy do absurdu, gdzie w jednej dziedzinie*tylko szyk zdania się różnia w nazwach) mamy 10 specjalistów...

 

 

Co miał wnieść ten wpis do tematu?


 

Problem z Tobą jest taki, że masz otwarty umysł. Tak otwarty, że wpada do niego każda głupota i się tam osadza jak szlam na dnie zbiornika na ścieki. Nauka działa zawsze, pseudonauki nigdy. I za każdym razem jak jakiś naciągacz przychodzi i wymyśla kolejną pseudonaukę, świat naukowy błyskawicznie weryfikuje jego fakty i przedstawia dowody błędów pseudonaukowca. Sama siebie ograniczasz, bo odrzucasz naukowe podejście na rzecz pseudonaukowych przekonań manipulantów, świrów i zwyczajnych kretynów, że nauka się myli i nie zna wszystkich odpowiedzi. Otóż nauka się nie myli, i choć nie zna jeszcze wszystkich odpowiedzi, to znajduje coś nowego codziennie. Jak na razie nie było ani jednego przypadku, by pseudonaukowa teoria sprawdziła się gdzieś indziej, niż u pseudonaukowca.

 

 

Jak te obelgi mają się do poruszanego tematu - świetne dałeś o sobie świadectwo. Wystarczyło byś trzymał się tematu.


AVE...

Aidil, wielka szkoda, że nadal nie nauczyłaś się niczego na temat postępu naukowego. Dlatego tyle głupot potrafisz napisać w jednym poście. Każdy naukowiec zajmuje się skromniutkim wycinkiem wiedzy tylko dlatego, że w ciągu ostatnich trzystu lat zasób ludzkiej wiedzy naukowej zwiększył się tak bardzo, że jeden człowiek nie jest w stanie dobrze zgłębić więcej niż wycinka jednej dziedziny nauki. I, w przeciwieństwie do wszelkich pseudonaukowych głupot, nauka działa zawsze i wszędzie. A jak nawet coś gdzieś się nie zgadza do końca, to prędzej czy później pojawi się specjalista, który znajdzie poprawniejszą odpowiedź. Więc albo naucz się czegoś o postępie naukowym, albo daruj sobie pisanie tych głupot...

BTW, każdy pierwiastek i zasadniczo każdy związek chemiczny mogą występować we wszystkich stanach skupienia, jako że są one zależne od temperatury i ciśnienia. To jest wiedza na poziomie gimnazjum.
 

 

Zamiast próbować zdeprecjonować moja osobę wystarczyło żebyś zajął stanowisko w posuszonym prze ze mnie temacie. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 11.11.2014 - 17:03

  • 0



#17

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...
 

Spoiler


Zamiast próbować zdeprecjonować moja osobę wystarczyło żebyś zajął stanowisko w posuszonym prze ze mnie temacie.


Toć zająłem. Stanowisko, czego jeszcze chcesz? Żebym się z Tobą zgadzał czy co? Ponadto nie muszę nic robić, byś była zdeprecjonowana. Sama sobie z tym radzisz doskonale.
 

Spoiler


Jak te obelgi mają się do poruszanego tematu - świetne dałeś o sobie świadectwo. Wystarczyło byś trzymał się tematu.


To Ty zaczęłaś pisać jakieś bzdury na temat nauki i naukowców, nie ja. I sama zaczynasz robić ataki ad personam, bo nie masz argumentów. Kto się nie trzyma tematu? Zresztą odświeżę Ci pamięć:

Jest o pamięci wody, homeopatii- czyli pseudonauka, absurdalne twierdzenia. Jest też mowa o tym że woda ma największe napięcie powierzchniowe, co nie jest prawdą.


W bardzo zawężony sposób rozumiesz naukę, która jest na takim poziomie jakim jest. Naukowcy akademiccy prowadzący doświadczenia i badania zawsze ograniczają swoje badania do tego co ich interesuje i to przekazują. Jest to więc wiedza ograniczająca się do zadań jakie sobie zadali a nie te które czekają na odpowiedź.
Nauka akademicka zajmuje się wycinkiem a nauka którą tak negujesz czyli paranauka ( inaczej tłumaczona jako nauka obok) zajmuje się właśnie tym czego zwolennicy nauki nie biorą pod uwagę.
Absurdem jest stawiania sobie ograniczeń do jakiegoś nurtu poznawczego.


Absurdem jest stawianie własnych odczuć wynikających z prostej niewiedzy nad fakty.
 

Urgon przegiąłeś, przekroczyłeś wszystkie uznawane normy nawet na tym forum. Zanim zaczniesz uczyć i oceniać mnie oraz moja wiedzę zacznij od siebie.
Przyszedł czas by się pożegnać.


Ojej, zraniłem Twoje małe uczucia? Tak mnie strasznie przykro, że pewno nie zasnę przez tydzień...
  • 2



#18

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wychodzę z założenia, że nic nie jest pewne, nawet zjawiska potwierdzone naukowo. Jeszcze  niedawno ludzie byli przekonani, że ziemia jest płaska, nie wiedzieli o istnieniu bakterii i bali się czarownic. Teraz wydaje nam się to śmieszne... niewiarygodne.  Czym jednak różnią się ludzie współcześni? Przed nami jest jeszcze masa tajemnic i niewyjaśnionych rzeczy, chociażby jak ta podstawowa - skąd się wziął Wszechświat albo co daje pierwszy impuls do bicia serca każdemu organizmowi.. albo co się dzieje z nami po śmierci i milion innych zagadek, których pewnie nigdy nie zrozumiemy i nie odgadniemy za życia. 

 

Oglądając film o wodzie tknęło mnie, że może coś w tym być. Zgadzam się z Wami, że było wiele błędów i nieścisłości ale urzekła mnie sama idea tego dokumentu. Woda faktycznie jest podstawowym warunkiem życia na ziemi, wszystko co żyje składa się z wody i bez niej nie możemy żyć.. Ktoś powie, że to samo jest przecież z powietrzem... i to mnie zastanawia, czy z tlen również posiada podobne właściwości jak woda?  Co w tym dziwnego, że woda może mieć pamięć? Przecież od ZAWSZE Wszechświat tak idealnie ewoluuje.. gdzieś musi być zapisany jakiś scenariusz... Co innego jak nie woda zrobiłoby to lepiej? Bóg?

 

To takie filozofowanie z mojej strony.. bardzo luźne i nie do końca jeszcze przemyślane, ale uważam, że to bardzo ciekawy temat z tą wodą.


  • 0

#19

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem jest jednak taki że nic na to nie wskazuje że woda ma pamięć. Nawet sprawdzano to różnymi metodami i nie wykryto żadnych różnic między wodą w której coś było przedtem a taką w której nic nie ma.


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: woda, tajemnica

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych