Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teleportacja stanie się faktem jeszcze w XXI wieku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podróże w czasie, teleportacja i peleryny-niewidki staną się powszechnością do 2080-2100 roku poinformował brytyjski The Telegraph. Tak twierdzą brytyjscy naukowcy z Imperial College of London, specjalizującego się w inżynierii, medycynie i biznesie, University of Glasgow i nie komercyjnej organizacji EngineeringUK. 

 

rVWhSXS.jpg

fot. paranormal-news.ru

 

Naukowcy uważają, że to nasze dzieci będą mogły zrealizować marzenia radzieckiego Shurika, poczuć się doktorem Who, Harrym Potterem czy Spock'iem ze Star Treka. Podróżować przez wieki będzie można w 2100, a teleportacja stanie się powszechna około 2080 roku, według naukowców z Glasgow.

 

"Nie ma absolutnie żadnych fundamentalnych praw, które potwierdziły by, że teleportacja jest niemożliwa. Biorąc pod uwagę obecny rozwój technologii, według moich obliczeń, możemy zobaczyć teleport, gdzieś około 2080 roku. Teleport osoby, atom po atomie, będzie bardzo trudny i to jest z pewnością zadanie dla fizyków. Jednakże nowe odkrycia w dziedzinie chemii i biologii molekularnej pozwolą nam to osiągnąć szybciej" - mówi dr Maria Jacqueline Romero z Wydziału Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie w Glasgow.

 

Autor książki "The Big Questions in Science" - Colin Stewart - uważa, że podróż w czasie jest możliwa do 2100 r. "Jeśli poruszać się w przestrzeni z prędkością 10-ciu procent prędkości światła, to sześć miesięcy w przestrzeni będzie równe sześciu miesiącom i jednemu dniu na Ziemi. Tak więc, o jeden dzień do przodu! W przypadku poruszania się z taką prędkością przez 10 lat, to można trafić w przyszłość na trzy tygodnie"- mówi Stewart.

 

Najprędzej jednak należy się spodziewać peleryny niewidki. Profesor Wydziału Fizyki Doświadczalnej w Imperial College w Londynie, Chris Phillips uważa, że będzie ją można założyć w ciągu 10-20 lat.

 

"Jednym ze sposobów, aby stworzyć "niewidzialny płaszcz" - jest użycie kamuflażu, ze środków adaptacyjnych przesuwających obraz tła obiektu lub osoby na pierwszy plan, które stworzą złudzenie optyczne niewidzialności" - mówi naukowiec

 

Źródło - http://paranormal-ne...014-11-03-10015

Tłumacznie - Mastiff


Użytkownik Mastiff edytował ten post 05.11.2014 - 13:29

  • 2

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Optymistyczna futorologia. Tylko że czynienie przewidywań na temat technologii, dla której nie mamy obecnie nawet modeli teoretycznych to duża przesada. Albo dobry PR.


  • 5



#3

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że tak szybko to nie nastąpi, są już próby teleportowania atomów ale do teleportowania człowieka jeszcze bardzo długa droga, co nie znaczy, że to niemożliwe. Moim zdaniem pierwsza będzie Sztuczna Inteligencja i myślę, że wielki przełom w SI lub samo stworzenie SI może nastąpić już w tym wieku. A później może być jazda jak z Terminatora :/

 

Za to Pelerynę niewidkę pewnie za 50 lat na handlu kupię hehe


  • 1

#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Peleryna niewidka to jak dobrze pójdzie to i za kilkanaście lat już będzie. W zasadzie z dobre 5 lat temu widziałem już takie prototypy peleryn, że człowiek był przezroczysty. Teleportacja też może, może za mojego życia nastąpi, ale raczej jakichś większych przedmiotów tylko, na pewno nie ludzi. Podróże w czasie - nie ma szans.


  • 0



#5

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do peleryny-niewidki to modele teoretyczne są - m.in. taki o, którym pisał Ostrzewtłumie - http://www.paranorma...yna#entry620003

 

Chińczycy prowadzą zaawansowane prace nad teleportacją, co prawda póki co fotonów, ale odległość 143km robi wrażenie. Jednak też uważam, że teleportacja człowieka raczej nie wchodzi w grę. Z drugiej strony sto, czy dwieście lat temu dzisiejsze technologie też pewnie byśmy włożyli między powieści S-F...


  • 1

#6

olorin.
  • Postów: 222
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teleportują nie fotony, a stany kwantowe tychże, a to troszke zmienia postać rzeczy, bo to zwyczajnie nie oznacza zdematerializowania "osoby", a jej skopiowanie.


  • 1

#7

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jedyne praktyczne zastosowanie tego to będzie natychmiastowa komunikacja na ekstremalne odległości. Do tego dodać potencjalną możliwość przenoszenia świadomości w formie cyfrowej, i będziemy mieli takie rzeczy, jak w Modyfikowanym Węglu.
  • 0



#8

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do teleportacji to tak pogdybam trochę, choć fizykiem nie jestem :)
Gdybyśmy opanowali technikę teleportacji, to jak wyglądałoby to z punktu technicznego?
Załóżmy że mamy dwie kapsuły* do teleportacji "A" i "B" teraz chcemy przenieść się z kapsuły A do B. Nie wiem jak miałoby to wyglądać, ale w kapsule A człowiek musiałby być zdematerializowany/rozebrany, atom po atomie aby na podstawie informacji, przesłanych do kapsuły B, być w niej na nowo odbudowanym. Teraz pytania:
1. Jaką drogą przesłać informacje do drugiej kapsuły? Drogą fal radiowych? Fale radiowe mają ograniczoną szybkość, więc teleportacja natychmiastowa nie jest możliwa. W skali Ziemi owszem wydawałaby się natychmiastowa, ale w skali układu słonecznego/galaktyki już nie.
2. Jak zebrać informacje o nas samych aby je wysłać?
Informacje na temat DNA dałoby się zebrać, ale dane na temat naszej świadomości, charakteru czy wspomnień nie wiem.
3. Jak pozbyć się człowieka z kapsuły A? Rozkład na atomy=śmierć, człowiek zniknąc nie może.

No i czwarte pytanie, czy ja daleko odleciałem z tym swoim gdybaniem? :szczerb:

*zakładam istnienie w przyszłości urządzeń do teleportacji, bo inaczej chyba to nie możliwe.
  • 0



#9

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Transporter w Star Trek właśnie tak działa. Zmienia materię w energię i informację, przesyła do punktu docelowego i tam składa do kupy. Cokolwiek zostanie teleportowane zasadniczo ulega zniszczeniu by potem zostać złożone. Teleportacja obecnie polega na przesłaniu stanu kwantowego dwóch splątanych fotonów. W teorii odległość nie ma znaczenia dla stanu splątania. Ponieważ świadomość i pamięć są funkcją biochemii i potencjałów elektrycznych to przepisanie stanu każdej cząstki elementarnej przeniesie też informację o świadomości.

Osobiście nie przypuszczam by teleportacja powstała, bo jest zwyczajnie zbyt trudna. Prędzej będziemy przesyłać świadomość człowieka do ciała zastęp[czego, gdy jego własne ciało jest zahibernowane...
  • 0



#10

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponieważ świadomość i pamięć są funkcją biochemii i potencjałów elektrycznych to przepisanie stanu każdej cząstki elementarnej przeniesie też informację o świadomości.

A no właśnie... nasza swiadomość kształtowana jest na bieżąco, setki bodźców docierających do mózgu w każdej sekundzie. Proces teleportacji musiałby być szybki, bardzo precyzyjny i delikatny aby czegoś nam nie namieszać w świadomości. Maleńki błąd/opóźnienie i ja w kapsule B mogę być nieco innym człowiekiem.

Mi także teleportacja wydaje się bardzo trudna, choć w teorii możliwa.

Co do podróży w czasie jak dla mnie nie możliwa, bo nie mamy turystów z przyszłości :) Chyba że w przyszłości istnieje prawo zabraniające podróży w czasie, bądź podróż jest możliwa tylko w przyszłość. Z kolei jeśli podróż jest możliwa tylko w przyszłość to jak mamy przenieść do przyszłości, skoro przyszłość jeszcze nie powstała. Same paradoksy :)
  • 0



#11

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Na to, i wiele innych pytań odpowiadają wszystkie filmy i seriale Star Trek. Polecam zapoznać się z nimi.
  • 0



#12

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z kolei jeśli podróż jest możliwa tylko w przyszłość to jak mamy przenieść do przyszłości, skoro przyszłość jeszcze nie powstała. Same paradoksy :)

Patrzac tak, przeszlosc jest juz zamknieta :) Dla mnie to z"nie stworzona przyszloscia" to nie paradoks.
Co do tematu, teleportacja moze bys trudna z praktycznego punktu widzenia. Z peleryna moze byc latwiej i juz nawet fajnia testuja to.
Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
  • 0



#13

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedno czego jestem pewien to to iż umrę a zanim to się zdarzy będę płacił podatki. Co do reszty? Mniej niż sto lat temu naukowcy twierdzili iż żadna żywa istota nie jest w stanie przekroczyć bariery dźwięku.

 W 1885-tym roku pan Daimler zbudował to:

200px-Daimler-1-motorcycle-1.jpg

 

 Czy spodziewał się że w 2104-tym powstanie TO :

kawa-H2R-1.jpg

 

link dla niewtajemniczonych:

http://www.bennetts....s/#.VFv8eZ-rRgA

 

Nigdy nie mów nigdy. Pamiętajmy iż nauka jest jak rzeka. To że do tej pory nie natknęliśmy się na wodospad, nie znaczy że wodospady nie istnieją.


  • 1



#14

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wkradła Ci się literówka w dacie chyba. Co innego "ulepszyć" rower, auto, samolot, a co innego "naginać" czy nawet "łamać" prawa fizyki.


  • 0



#15

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teleportacja jest moim zdaniem niemożliwa i nie muszę być do tego stwierdzenia fizykiem ze znanego uniwersytetu. Jak już ktoś wspomniał podstawowy model teleportacji zakłada rozkład ciała a następnie go odbudowanie. To znaczy stworzenie nowego człowieka, obecny ulega śmierci i rodzi się nowy ale to już nie my. Może i taki sam, ale jednak nie ten sam. Może większość załapie o co mi chodzi, przepraszam ale nie potrafię wyjaśnić tego w bardziej zrozumiały sposób.

 

A najlepsze jest to, że skoro nowy człowiek byłby taki sam, to zapewne nigdy by się nie dowiedziano tak naprawdę czy ten "stary on" naprawdę umarł i stworzono nowego czy nie. Istne paradoksy. Żeby to rozwikłać najpierw trzeba by odkryć tajemnicę śmierci i co się po niej z człowiekiem dzieje. Zbyt trudny temat, oczywiście technologia postępuje, ale teleportacja to przecież nie wymyślenie komputera czy internetu, a rozbijanie na atomy i sklejanie z nich żyjącego organizmu... Oczywiście, co do przedmiotów, wydaje się to być nawet możliwe.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych