Skocz do zawartości


Zdjęcie

16.12.14. - początek końca?

kolejny koniec świata

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

2012 jak wiemy nie wypalił - mówi się trudno.

Ale... nie bójta się - jeszcze nie wszystko stracone :D

Życie nie znosi próżni, a nic tak próżni nie wypełnia jak zapowiedzi kolejnych armagedonów.

Lubisz się bać? Bój się. Nawet dzieląc przez pół - wszak "w każdej plotce jest ziarenko prawdy."

Bo oto...

 

NASA zapowiada 6 dni ciemności...

W każdym miesiącu w internecie pojawia się przerażający viral. To nowa forma łańcuszka, który ma za zadanie obiec całą kulę ziemską i przy tym przerażać każdego, kto ma z nim do czynienia. We wrześniu internet wrzał po sfałszowanej prognozie zimy stulecia w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem koniec października przynosi nam viral dotyczący każdego mieszkańca Ziemi. Jego głównym elementem jest zlepek wypowiedzi Charlesa Boldena, szefa NASA, który ma wieścić nadciągający kataklizm. Jest to oczywiście sprytnie zmontowany materiał, który opatrzony jest zapowiedzią zbliżającego się tygodnia ciemności.

Miałby on wystąpić między 16 a 22 grudnia. Przyczyną zaciemnienia miałby być gigantyczny, największy od 250 lat rozbłysk na Słońcu, który uszkodzi satelity i sieć energetyczną. Jakby tego było mało, to jeszcze Ziemia zostanie opleciona przez pierścień pyłu i fragmentów planetoidy, który ma ograniczyć docieranie do powierzchni ziemi aż 90 procent promieni słonecznych. Czy wyjdziemy z tego cało? Tego nikt nie wie.

 

 

NASA oświadczyła, że z nagraniem nie ma nic wspólnego i jest to zwyczajna mistyfikacja. Jednak naukowcy zaznaczają, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Owy katastrofalny w skutkach wybuch na Słońcu jest możliwy, choć oczywiście nikt nie jest w stanie przewidzieć, a tym bardziej mniej 100-procentowej pewności, że zdarzy się właśnie w tych dniach.

Ponura wizja oparta jest na kilku popularnych przepowiedniach, które wskazują na trzy dni ciemności, które miałyby zapowiadać nadejście końca świata. Ich przyczyna była bardzo różna, od zmiany biegunów ziemskich, czyli tzw. "wywrócenia się Ziemi na bok", aż po uderzenie planetoidy w Księżyc, co miałoby stworzyć pierścień pyłu i szczątków, a także zaburzyć grawitację do tego stopnia, że Ziemia miałaby zmienić oś obrotu.

 

Każde z tych zjawisk jest teoretycznie możliwe. Jednak zgodnie z oficjalnymi informacjami, żadna planetoida w naszej okolicy w tych dniach się nie znajdzie, chyba, że viral bazuje na teoriach spiskowych, wedle których takie informacje są przed ludnością ukrywane.

Olbrzymi rozbłysk na Słońcu potencjalnie mogłaby wywołać plama o numerze 2192, która przed kilkoma dniami znalazła się naprzeciw Ziemi. Musiałaby jednak przetrwać aż dwa cykle obrotu Słońca wokół własnej osi, a więc 2 miesiące. Zdarzało się, że duże kompleksy plam wracały po jednym pełnym obrocie Słońca, ale nie po dwóch.

W ostatnim czasie internet aż kipi przerażającymi proroctwami końca świata. Żyjemy na planecie na której w przeszłości działy się zjawiska jeżące włosy na głowie, ale nawet śmierć tysięcy czy milionów ludzi, zagłady całego naszego gatunku nie spowodowały. Czy tym razem będzie inaczej? O tym przekonamy się 16 grudnia.

 

źródło

 

 


  • 8



#2

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie, przeżyje kolejny koniec świata :)
  • 0



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie daj się ponieść euforii  i dotychczasowym doświadczeniom - być może TEN koniec będzie tym właściwym :D

Tak, czy siak będzie on po wizycie św.Mikołaja - czyli prezenty pod choinkę są niezagrożone (i w razie "wu" jest czas żeby poprosić o jakieś bardziej "praktyczne" - typu "pakiet apokaliptyczny" na przykład) :D


  • 2



#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro ma być gigantyczny rozbłysk to chyba dobrze, że pyły ograniczą aż 90% docierania promieni słonecznych. :D


  • 0



#5

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a czy pierwsza zmiana będzie otrzymywać dodatek nocny? :>


Użytkownik luk26 edytował ten post 03.11.2014 - 23:34

  • 0

#6

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rok temu panika o to samo była. Dobrze pamiętam bo kumpel kazał mi zapas świeczek i jedzenia na tydzień robić  :szczerb:. Aż dziwne że nikt nie pamięta zeszłorocznej paniki - był ten sam fejk i się nic nie stało.


  • 1

#7

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Koniec swiata jak ma byc to bedzie, pewnie w najmniej spodziewanym przez nas momencie. Po co sie nakrecac i siac panike? Jutro mozesz skonczyc z zyciem pod pedzacym samochodem..wtedy zakonczy sie swiat dla Ciebie i dla innych kochajacych Cie ludzi - taki scenariusz smierci jest duzo bardziej prawdopodbny niz ten caly koniec swiata. Nikt nie jest w stanie ocenic jak i kiedy on nadejdzie.


  • 0

#8

Xede.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe dlaczego koniec świata wypada zawsze w grudniu :)


  • 0

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmierdzi to manifestacją i manipulacją na kilometr ale fakt, faktem widoczna ostatnio plama 2192 robiła wrażenie.

http://www.skyandtel...r2192-10222014/

 

Nawet ja byłam w stanie całkiem dobrze ją uchwycić przy pomocy mojego skromnego sprzętu (teleskop za 100zł, sufit, telefon komórkowy). Chociaż telefon znacznie pogorszył jakość obrazu. Na suficie całość była idealnie widoczna.

 

monster.jpg


  • 3



#10

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajnie:D Wreszcie wykorzystam moje latarki:D (od pewnego czasu kolekcjonuję je, sam nawet nie wiem po co:P)


  • 0



#11

Xede.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajnie:D Wreszcie wykorzystam moje latarki:D (od pewnego czasu kolekcjonuję je, sam nawet nie wiem po co:P)

Wiesz,że to jest mistyfikacja?Takie coś się nie wydarzy :)


  • 0

#12

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro NASA oświadczyła, że z nagraniem nie ma nic wspólnego to chyba wszystko jest jasne. 

@Ana Mert, naprawdę teleskopem za 100 zł uchwyciłaś plamy słoneczne? Jeśli tak, to ja zaraz kupię sobie taki za 200! Rozważałem kupno teleskopu, lecz sądziłem, że te z dolnej półki to raczej zabawki dla dzieci. 


  • 0

#13

Szumi1910.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ile jeszcze? Ja mam kuzwa 22 lata i przezylem ich kilkanascie jesli nie kilkadziesiat...:D
  • 0

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja te plamki uchwyciłem teleskopem za 600:

http://imgur.com/2hFbWaR

 

Dla mnie to objaw "syndromu post-2012". Ezoteryści czują się osieroceni przez ideę Wielkiego Końca, którą wmawiali sobie od roku 2000, i nie chcąc przyjąć do wiadomości, że zwyczajnie była to nie prawda skłonni są wierzyć następnym pomysłom, wykazującym jakieś podobieństwo. Jeśli nie zagłada od słońca i przebiegunowania w grudniu 2012 to od słońca w maju 2013 albo od przebiegunowania w czerwcu 2014 albo słońca w grudniu 2014... Jestem pewien że jeszcze przed grudniem zacznie kążyć po internetach przepowiednia przebiegunowania w 2015 roku.


  • 0



#15

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ezoteryści czują się osieroceni przez ideę Wielkiego Końca, którą wmawiali sobie od roku 2000, i nie chcąc przyjąć do wiadomości, że zwyczajnie była to nie prawda skłonni są wierzyć następnym pomysłom

I nie zapominajmy, że na końcu świata się zarabia.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych