Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo na XV wiecznym obrazie z miejsca narodzin Draculi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ufo unoszące się nad budynkiem odkryto na malowidle ściennym niedaleko miasta Sighisoara w Rumunii.

Zdjęcie fresku znajdującego się na ścianie 700 letniego klasztoru wykonał turysta Catalin Bort, który wysłał je w celu oględzin do instytutu zajmującego się badaniem zjawiska UFO.

 

94445995.jpg

 

 

Miasto Sighisoara uważa się za miejsce narodzin Vlad'a Tepes'a osławionego jako Wład palownik, znanego również jako Vlad III Dracula "Vlad Impaler", znany również jako Vlad III Dracula. Urodził się on w 1431r. czyli nie długo po wybudowaniu owego klasztoru.

 

Vlad III Dracula był inspiracją dla irlandzkiego pisarza Brama Stokera przy tworzeniu postaci wampira hrabiego Draculi w 1897r. na potrzeby powieści Drakula.

 

Przedstawienie pojazdu kosmitów jest według Gilli Schechter i Hannan Sabat bardzo podobne do innych tego typu obiektów uwiecznionych na dziełach sztuki z czasów średniowiecza. 

 

Wskazują oni, w szczególności, ilustracje z książki o nazwie Prodigiorum Liber , przedstawiającą starożytną rzymską bitwę, podczas której pojawił się tajemniczy okrągły obiekt na niebie. Latający dysk na ilustracji wygląda bardzo podobnie do UFO z fresku w Sighisoara.

 

234ba9e5.jpg

Podobne tarcze widnieją również na francuskich monetach z XVII wieku. Ale ekspert UFO Marc Dantonio mówi, że obrazy na tych monetach są w rzeczywistości zobrazowaniem tarcz wojskowych, miały symbolizować potęgę militarną francuskiego króla Ludwika XIV w. (pomimo szczerych chęci ie znalazłem zdjęcia monety z podobnym emblematem-erebeuzet).

 

 

Eksperci mają pewne problemy z datowaniem dziwnego obrazu UFO. Napis pod spodem jest cytatem biblijnym w języku niemieckim, co sugeruje, że obraz został stworzony nie wcześniej niż w 1523 roku,  pierwszym roku przetłumaczenia Biblii na język niemiecki.

 

Czy obraz faktycznie pochodzi z czasów Vlada?

Czy ma symbolizować potęgę militarną niesławnego Draculi?

A może jest dowodem na niezwykłość samego palownika, któremu przypisuje się bycie wampirem?

Eksperci są pewni co do jednego. Nowe odkrycia moga być bardziej niezwykłe od samego obrazu.

 

91533d37.jpg

 

 

źródło

http://www.inquisitr...does-this-mean/


  • 8

#2

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Oczywiście, że znaleźli na tym fresku UFO. Badali to ufolodzy przecież. Historyk sztuki sakralnej zapewne mógłby podać całkowicie rozsądne wyjaśnienie tego fresku, ale po co się kłopotać? Jak w każdym takim przypadku ludzie widzą to, co chcą zobaczyć.
  • 0



#3

Templário.

    Last white hope

  • Postów: 151
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może to oznaczać tylko jedno, Vlad Tepes został przywieziony na Ziemię przez UFO. Być może dlatego ludzi uważali go za wampira bo potrafił latać za pomocą statków kosmicznych.


  • 1

#4

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A może jest dowodem na niezwykłość samego palownika, któremu przypisuje się bycie wampirem?

 

myślę że Vlad nieźle by się zdziwił, gdyby dowiedział się, że był wampirem, bo kto mu to przypisuje? Jakieś źródła historyczne?

I pytanie co się rozumie pod słowem wampir


Użytkownik Gamdela edytował ten post 31.10.2014 - 20:24

  • 0

#5

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zaczerpnij informacje choćby z wikipedii...


  • 0

#6

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

żarty sobie stroisz? Że niby zamieniał się w nietoperza, czy że żył tylko w nocy, unikał słońca i  pił ludzką krew? Zwykle brednie, to już Elżbieta Batory byłaby lepszym prototypem wampira a o wąpierzach to chyba a nie słyszałeś? Swoją drogą krwiopijca to niekoniecznie ten co pije krew. O piciu krwi jest tylko w chłopskich podaniach - nie potwierdzają tego żadne dokumenty.

Był tak samo niezwykły jak i inni z zakonu i jak inni w tamtej epoce, odrobinę bardziej okrutny - takie czasy, przydomek po tatusiu też o czymś świadczy


Użytkownik Gamdela edytował ten post 01.11.2014 - 18:43

  • 0

#7

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja sobie żarty stroję? To Ty chyba nie irytujesz się poważnie?

Wspomniałem o wikipedii w kontekście doinformowania Ciebie skąd łatka wampira przyszyta jest do Vlad'a.

Temat nie dotyczy rozprawki na temat wampiryzmu jako takiego,  więc nie czuję się odpowiedzialny rozważać czy wampiry powinny być takie jak przedstawia świat mroku, Anne Rice czy hrabia z Muppet Show .

Nie moja wina również, że to nie Batory stała się prekusorką popularności wampirów tylko Władek za sprawą Stokera.

O wąpierzach też nie widzę powodów dysputować gdyż nie zasugerowałem nigdzie chęci opracowania genezy powstania jakich kolwiek mitycznych stworzeń.

Nie bez powodu w tytule pierwsze słowo to ufo.

Sprawa dotyczy ufo.  Nie wampirów.

Powtarzam UFO.


  • 1

#8

dzielawybrane.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na tyle, na ile się znam na historii tamtych czasów, czytałem źródła, oglądałem obrazy, mogę wysunąć taki wniosek, że na obrazie (bo chyba o nim mowa w temacie, nie o tym kto pił krew a kto się zmieniał w nietoperza) i rycinie autorzy umieścili po prostu tarczę czy jakiś herb, ot tak na niebie - w XVI-XVII wieku w miarę często zdarzały się takie inwencje twórcze. Wypadałoby odnaleźć jakieś pisane źródło relacjonujące to wydarzenie.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych