Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzieci widzą więcej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Mira

Gość_Mira.
  • Tematów: 0

Napisano

Zacznijmy może od tego, że dzieci mają bardzo bogatą wyobraźnie. Sama pamiętam jak bawiłam się z niewidzialnymi przyjaciółmi, piliśmy razem herbatę, spędzaliśmy razem wiele czasu. Żyłam w swoim świecie, gdzie wszystko było możliwe i nie widziałam w tym nic dziwnego. Wierzyłam w to, że za moją szafą mieszkają potwory, a w ciemności kryje się zło (które tylko czeka aż mama zostawi mnie samą w pokoju). Dopiero dorośli uświadomili mnie, że świat, który sobie wykreowałam nie istnieje.
To co widzą dzieci jest dziełem ich wyobraźni, nic ponadto.

@Persephone o jakich przerażających rzeczach wspominały Ci dzieci?


Użytkownik Mirabilis edytował ten post 19.10.2014 - 18:45

  • 0

#17

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Często dzieci bawią się np w dom, w którym mimo, że są sami to rozmawiają z całą wymyśloną rodziną.


  • 0



#18

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

to,że dzieci się podczas zabawy sobie gadają do siebie to normalne,jednak moja córa jakiś czas mówiła,że przychodzi do niej jakaś dziewczynka i ,że się bawią,nawet ją opisywała.Muszę powiedzieć ,że dawało to trochę do myślenia ale po jakimś tygodniu czy dwóch przestała o niej gadać


  • 0

#19

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie nie ma różnicy czy córka przyjdzie i powie, że odwiedzą ją wymyślona koleżanka czy przyjdzie i powie, że jej mąż w domu nie chciał dziś zjeść obiadu.


  • 1



#20

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no moja miała z 4 lata i dość często nam o niej w tym czasie mówiła dlatego nas to zaciekawiło.....


  • 0

#21

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Normalnym etapem w rozwoju dzieci, jest posiadanie wymyślonych przyjaciół-wiele dzieci to przechodzi. Czasami dzieci bywają intensywnie przekonane o prawdziwości swojeo "przyjaciela", nie należy podejmować prób tłumaczenia, że to bujda itd, słuchać, przytakiwać itd.

Co dzieci mi mówiły? Kiedyś usłyszałam od jednej dziewczynki, że mam się nie bać, Magda jest bezpieczna. (Moja zmarła siostra). Może zbieg okoliczności, może dziwny przypadek.

Dzieci słyszą, przetwarzają i zmieniają informacje. Od jakiegoś czasu, często prowadzą makabryczne rozmowy o odciętych głowach i trupach na polance... Wiadomo, nadchodzi zombie apokalipsa. ;) mam do tego luźny stosunek, ale wierzę, że niektóre dzieci mają "szósty zmysł", który z wiekiem zanika.
  • 0

#22

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

moja może ma ostatnio jedna baba mówiła,że to nie dziecko tylko diabeł wcielony :diabel:


  • 0

#23

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każde dziecko ma w sobie małego diabełka i ja kocham te diabełki w nich. :)
  • 0

#24

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim wymyślonym przyjacielem był kot pokryty pianą. To chyba nie było paranormalne :/


Użytkownik McNugget edytował ten post 19.10.2014 - 19:36

  • 0

#25

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzieci widzą więcej bo patrzą w sposób nazwijmy to czysty, czyli widzą to co jest. Człowiek wraz z dojrzewaniem uczy się świata i po czasie nie przygląda się szczegółowo rzeczą bo ma już wykute pojęcia, które mu wystarczą i dlatego często im człowiek starszy umyka mu coraz więcej szczegółów. Tak przynajmniej zachowuje się większość.


  • 2

#26

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

moja mała ostatnio do babki w sklepie mówi :Pani jest mamą Filipa(kolegi z podwórka)bo wygląda pani tak samo.  i rzeczywiście to była ona a na moje wcale aż tak nie podobna :>


  • 0

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli nie była podobna do siebie.
  • 0



#28

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie_do syna


  • 0

#29

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzieci widzą więcej bo patrzą w sposób nazwijmy to czysty, czyli widzą to co jest. Człowiek wraz z dojrzewaniem uczy się świata i po czasie nie przygląda się szczegółowo rzeczą bo ma już wykute pojęcia, które mu wystarczą i dlatego często im człowiek starszy umyka mu coraz więcej szczegółów. Tak przynajmniej zachowuje się większość.

Dobrze powiedziane! Myślę podobnie... Dzieci mają "spojrzenie" nieskażone schematem narzuconym przez choćby szkoły, a na początku przez rodziców. Gdy miałam 4 lata widziałam w leszczynowym zagajniku za domem mojej babci kobietę między liśćmi. Bałam się jej i nigdy tam nie chodziłam. Opowiadałam o tym i opowiadałam, aż pewnego dnia tato wziął mnie w to miejsce i powiedział: "Widzisz? Tam gdzie widziałaś twarz, jest glina i się nie rusza". A ja nie widziałam tej twarzy tylko w jednym miejscu... W tych dniach mogłabym przysiądź. Dziś przysięgam - gruda gliny, która nigdy nie była ruchoma. Ale czy na pewno? :) 


  • 1

#30

Basil.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

dziecko moze nie widzi wiecej ale znacznie bardziej mysli sercem ze tak powiem.a to za sprawa jeszcze nie rozwinietego ego


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych