Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzieci widzą więcej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Best.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytałem dzisiaj, że dzieci widzą więcej od osób dorosłych, tj. np. duchy w pomieszczeniach.

 

A co jeżeli małe dzieci wpatrują się w kogoś tak , że nie mogą oderwać zwroku lub zaprzestają np. zabawy i stają jak w murowane z zaciekawieniem wtapiając wzrok w twarz danej osoby tak, że aż cięzko je odciągnać ?

 


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

było już kilka takich tematów.

Dzieci widzą to samo co inni. Jednak słyszą większy zakres częstotliwości dzięków.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 19.10.2014 - 10:26

  • 0



#3

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a ja mysle, ze widza wiecej i jezeli pojawi sie sie w zachowaniu cos niepokojacego, powinnismy (mowa o rodzicach, ktorzy maja dzieci ) obserwowac i wrazie czego odpowiednio zareagowac.


  • 0

#4

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jakieś dowody na to poza powieściami Stephena Kinga i innych>? Bujna wyobraźnia to nie to samo co poszerzone postrzeganie rzeczywistości. Zwłaszcza że duchów, zjaw, widm i innych takich nie ma.
  • 0



#5

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że dzieci mają bardziej otwarte umysły. Nie są skażone, może dlatego są w stanie dotykać świata duchów. Wierzę w to. 

Pracuję z dziećmi na co dzień i czasem mówią rzeczy zupełnie przerażające, lub takie, których po prostu nie mogą wiedzieć.


  • 0

#6

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Dziecko ma otarty umysł przy okazji trepanacji lub ewentualnie jak urodzi się z rozszczepem czaszki. Reszta to bujna wyobraźnia. Możesz sobie wierzyć w elfy i kucyponki, ale to nie sprawi, że będą istnieć. Czas dorosnąć i nie żyć fantazjami.
  • 0



#7

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale Ci to musi sprawiać przyjemność... Och! Zapomniałam, żeby nie karmić trolla!


  • 0

#8

D'Artagnan.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest w ogóle jakaś naukowa praca, starająca się udowodnić, iż jakoby dzieci widzą więcej? Chętnie bym przeczytał, bo nigdy nie słyszałem o czymś takim.


  • 0

#9

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałam kiedyś po angielsku jakiś artykuł, może odnajdę to wkleję link. W New Age jest określenie "dzieci indygo", ale to już inny temat.


  • 0

#10

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Proszę, cała prawda o cały ESP:
http://www.tubeplus....episode_10/ESP/
  • 0



#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muszkieter, są takie

http://www.currentps...4abf0ce0a5.html
  • 0



#12

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzenie a wyczuwanie to co innego. Mam wrażenie, że to forum to walka ze sceptykami, a nie konstruktywna rozmowa.


  • 2

#13

Best.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Yhhh.. tak to smutne.. wieczna walka, nie słyszałem o naukowej pracy ale natknąłem się dziś na różne fora na których wiele osób opowiada o tym , że ich dzieci widzą czasami w domu osoby o których nie powinny wiedzieć itp... Ale nie o to mi chodziło, odsyłam do pierwszego posta. Gdyby ktoś miał jakieś strony, literature z tym związaną to prosiłbym o informacje tutaj lub na prywatną wiadomość.


Użytkownik Best edytował ten post 19.10.2014 - 17:48

  • 0

#14

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta dzieci widzą więcej, szczególnie, że do 3 roku życia i tak nic nie zapamiętują. Po prostu dziecko jak dziecko, może patrzeć i pół godziny w ściane, w końcu jest dzieckiem i trudno wymagać od niego jakichś hiper logicznych zachowań. Dzieci też lubią godzinami grzebać w ziemii, podłodze, piasku, glinie, etc...pewnie wyczuwają skarby.


  • 1



#15

D'Artagnan.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wszystko - dzięki za link  :)


Użytkownik D'Artagnan edytował ten post 19.10.2014 - 17:57

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych