Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po prostu piramida...


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Coralus, Poraz kolejny próbujesz mnie sprowokować do zaczepki. Po tak długim czasie wszedłeś tu tylko po to by się przyczepić akurat do mnie?? Jakieś osobiste powody??
Nie galopuj tak prędko bo koń Twój straci równowagę!

Co do Japońców. Jedyny link jaki był dostępny już jakiś czas temu podałem. Problem w tym ,że to wydarzenie było dość dawno więc nie spodziewaj się ,że wszystko znajdziesz w internecie. Ja o tym dowiedziałem się z telewizji , nie z internetu. Możesz sobie kpić i brąć dalej w swojej ignorancji i zarozumialstwie, możesz mi nie wierzyć na słowo. Mnie to nie obchodzi, tymbardziej jak ktoś zwraca się postem w taki sposób.Już się przyzwyczaiłem do takich szyderstw ze strony innych tutaj więc Ty poprostu spłyniesz po mnie jak woda. Jeśli już w ogóle to robisz , to zmień ton, wyrzuć z niego ironię i szyderstwo.
  • 0

#62

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedyny link jaki był dostępny już jakiś czas temu podałem.

To był link do artykułu jakiegoś Spłaszczakusa Egipcjanina, który wcale nie jest argumentem, bo mógł zostać napisany przez kogoś, kto bazował na tych samych plotkach.

Czy jako argument przemawiający za istnieniem zakodowanych w piramidzie liczbach podasz link do forum zjawisk paranormalnych gdzieś jakaś inna osoba mówi o tym samym?

Myślisz, że uznamy to za dowód?
  • 0



#63 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, o jakich Ty liczbach mówisz bo myślałem ,że dyskusja kręci się wokół Japońców.


"To był link do artykułu jakiegoś Spłaszczakusa Egipcjanina, który wcale nie jest argumentem, bo mógł zostać napisany przez kogoś, kto bazował na tych samych plotkach. "

Te plotki mogę potwierdzić bo sam widziałem w tv. No ale dla Ciebie to żaden argument bo nie jestem dla Ciebie wiarygodny.
  • 0

#64

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, o jakich Ty liczbach mówisz bo myślałem ,że dyskusja kręci się wokół Japońców.


To był jedynie przykład. W dyskusji np o UFO, kiepskim argumentem jest powoływanie się na wypowiedź pewnego gościa, że je widział (bez żadnych innych konkretów).
Tak samo w sprawie tej japońskiej piramidy podawanie linka do artykułu Spłaszczakusa który tylko mówi że "ona była" nie jest dowodem który mnie powali.

Równie dobrze mr. Spłaszczakus w jakiejś swojej dyskusji jako "dowód" poda linka do tej strony i do Twoich wywodów. To nie jest dowód, to jest kółko wzajemnej adoracji (jak to mawiali moi nauczyciele w LO :) )

Te plotki mogę potwierdzić bo sam widziałem w tv. No ale dla Ciebie to żaden argument bo nie jestem dla Ciebie wiarygodny.

No cóż, jakbym miał tak wszystkim wierzyć na słowo, to daleko bym nie zaszedł ;) W dyskusji, gdzie są dwie sprzeczne stanosiwska, powoływanie wsię na "uwierzcie mi" nic nie da. Być może taka piramida była budowana, ale dopóki nie będziemy mieli dowodu, któremu nikt nie będzie w stanie zaprzeczyć, nie możemy jej brać na serio. Naprawdę dziwne mi się wydaje, że był o niej reportaż w TV, ale już w internecie nie ma żadnej poważnej wzmianki o niej.

Sąd odrzuciłby taki dowód od razu. Ja zatem też wolębyć ostrożny i na razie uważam to za historyjkę, do czasu aż pojawią się zdjęcia, relacje itp. Wtedy historyjka stanie się argumentem i dowodem, ale nie wcześniej.

A jeszcze co do wierzenia na słowo, też byś mi chyba nie uwierzył, co nie? :)
  • 0



#65

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muhad, tak wszedlem tu spejalnie dla ciebie, bo widze, ze nic sie nie zmieniles i dales Twoje wypowiedzi nie przekraczaja poziomem gruntu.

Nie masz dowodow, chocby jednego, malego linka (tylko nie do Splaszczakusa :lol : :rotfl: , a jakiegos opracowania, chocby strony tej nieudolnej firmy), to badz laskaw sie nie odzywac z tymi swoimi rewelacjami, ktore nie maja ZADNEGO poparcia.

Pytam sie Ciebie ostatni raz: Masz jakiegos linka potwierdzajacego Twoje slowa, czy nie? Jesli nie, to skoncz temat japonskiej piramidy i nie rob z siebie blazna.

A jesli sie przyzwyczailes do szyderstw i smiechow, to nie znaczy, ze jestes taki cudowny, jak Ci sie wydaje - przeciwnie - to znaczy, ze 90% Twoich wypowiedzi to glupoty, z ktorych inni sie nabijaja, bo nie widza tam sensu.
  • 0

#66

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PANOWIE, TYLKO BEZ OSOBISTYCH ATAKÓW!!! :fist:
Dyskutujcie stricte na temat, a wszelkie personalne dialogi prowadźcie przez PW.
Coralus, szczególnie kieruję to do Ciebie. ;-)
  • 0



#67

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zeby bylo jeszcze z kim dyskutowac, albo chociaz o czym. Dla mnie temat skonczony, przynajmniej dopoki moj mentor nie przedstawi jakiegos linka z japonska piramida.
  • 0

#68 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Coralus, mogę dostać warna, nie zależy mi ale jednak wolę ugryść się w język. Wolę robić z siebie błazna niż być nadętym bufonem, frustratem , który tylko wykrzykuje. Szydzisz ze mnie bo mam odmienne zdanie ale sam nic nie wniosłeś do forum. Odkąd pojawiłeś się to czepiasz się tylko mojej osoby. Nie mów mi o poziomie moich postów bo przeczytawszy Twoje , mogę stwierdzić że odzwierciedlają one umyśl 10 latka. Takich sformułowań używa tylko prostak .Nie mówię,że nim jesteś ale z takiej pisowni to wynika.
Czepiacie się mnie tylko dlatego ,że jako jeden z nilicznych mam odwage i siłe przeciwstawić się waszemu zarozumialstwu?? Wszyscy się wykruszają, nikomu nie chcę się z wami użerać , więc najlepiej jest jechać póki można prawda??

Brak mi słów Coralus na Twoją ignorancje i głupote.Po co tu wchodzisz? Po co wchodzisz, pytam się?? Żeby prowokować?? Żeby wprowadzać chorą atmosferę?

Uważasz ,że 90 procent moich postów to głupoty?? A przeczytałeś je wszystki? jest ich trochę, więc daruj sobie tego typu komentarze.Ja przynajmniej mam odwagę jak inni wyrazić swoje odmienne zdanie.Jak wielu tu z nas przeżyłem coś,czego nie oddam, a o czym nawet nie masz pojęcia. Nie wiesz czym się kierują ludzie o podobnym toku myślenia, nie masz pojęcia o niczym.Ciekawe tylko kto będzie miał czyste sumienie?? Daję sobie rękę uciąć, że w połowie tych tematów jekie się tu porusza, nie masz nawet pojęcia. Ktoś inteligenty, z więdzą jak Mariush, Sadhu czy ktoś inny nie pozwoliłby sobie na takie szczeniackie zagrywki.

Uważaj jak stąpasz bo lód bywa cienki.


Link był podany, innego nie ma. Ja osobiście widziałem to w tv a czy wierzysz czy nie to mało mnie to obchodzi.
  • 0

#69

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I wszystko jasne :lol : Przyszedl i pozamiatal :rotfl:

Baw sie dalej w tym kolku wzajemnej adoracji, widac podnosi ci to ego ;(

A linka, o ktory prosze od miesiecy, jak nie bylo, tak nie ma :wow: OMG Jak widac, byla to kolejna, wyssana z palca informacja, aby poprzec bezsensowne teorie stawiane przez rownie bezsensownych ludzi. Sajonara
  • 0

#70 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Coralus, Link jest, źle szukałeś albo Ci się najwyraźniej nie chciało. Tak w ogóle to myśle ,że masz jakieś personalne ALE do mnie bo jakoś nie widzę ,żebyś się czepiał kogoś innego. Może dostałeś bana w innej dyskusji, pod innym Pseudo Coralus, hm?? DObra, ale to nieistotne. Bierz swoje zabawki i zamiast robić zamęt zajmij się czymś co podniesie Twoje własne Ego i niekoniecznie tutaj.
  • 0

#71

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie zastanawiam się nad jedną rzeczą.

Wszyscy wkoło (a przynajmniej większość uczestników tego forum) uważa, że piramida Chufu jest precyzyjną budowlą składającą się ok 2,5 miliona precyzyjnie ułożonych jeden koło drugiego bloków kamiennych.

Jednak takie stwierdzenie jest tylko wynikiem tego, co widzimy z zewnątrz piramidy i w jej pomieszczeniach. Nikt przecież nie zaglądał do jej z założenia niedostępnych dla ludzkiego oka "wnętrzności". Czy nie jest zbyt pochopnym stwierdzanie, że piramida w całej swojej objętości jest złożona z regularnych bloków? Być może tylko zewnętrzne części i ściany pomieszczeń we wnętrzu cechują się starannym wykonaniem i dopasowaniem. Cała reszta może okazać się oststecznie tylko gruzowiskiem w miarę porządnie upakowanych kamieni i bloków skalnych o niezbyt regularnych kszałtach (nie muszą nawet ważyć 2 tony i mniej z nimi na pewno jest pracy).

Badania grawimetryczne wykazały, że piramida ma nieco więcej pustych przestrzeni, niż by to wynikało z uwzględnienia pomieszczeń piramidy. To nie musi być wcale dowodem na nieodkryte komory (ja uważam, że ich nie ma), a raczej na obecność w piramidzie dużej ilości nieregularnych bloków, między którymi występuje wystarczająco dużo wolnych przestrzeni?

Oczywiście, póki co, nie przyjrzymy się wnętrzu piramidy Chufu. Mamy jednak szczęście zobaczyć szczegóły wewnętrznej budowy innej piramidy. Mierząca 100 m wysokości i 150 m w podstawie piramida w Medum pozwala nam na to. Na zdjęciu poniżej szczegóły wewnętrznej budowy rdzenia tej piramidy.
Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0



#72

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) tylko o to że ciała zwierząt wolniej się tam rozkładają (bez balsamów, bandaży i piasku pustynnego) ;)


Dlatego że klimat jest bardzo suchy i gorący nie ma ani bakterii które potrzebując wilgoci by żyć i rozkładać ani odpowiednio ciepłej ale nie gorącej temperatury. Znowu żadna zagadka
  • 0

#73

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odgrzewam stary temat.
Przeglądając net,znalazłam maleńką informację /ale z wiarygodnego żródła/ o japońskiej próbie wybudowania
minipiramidki schodkowej w 1978 r.

http://www.wiw.pl/bi...oblewski/18.asp
  • 1



#74

szymon2014.
  • Postów: 111
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odgrzewam stary temat.
Przeglądając net,znalazłam maleńką informację /ale z wiarygodnego żródła/ o japońskiej próbie wybudowania
minipiramidki schodkowej w 1978 r.

http://www.wiw.pl/bi...oblewski/18.asp

 

Budowa piramidy przy pomocy ramp jest mało efektywna, i raczej nie była stosowana: https://www.cheops-p...d-theories.html

 Franz Löhner zaproponował dużo prostszą i efektywniejszą metodę, co przekonująco argumentuje  https://www.cheops-p.../rope-roll.html

Nie trzeba więc kosmitów, aby zbudować Cheopsa. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych