Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po prostu piramida...


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#46

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jedyna japonska piramida o jakiej slyszalem, to projekt ogromnego miasta w ksztalcie piramidy ktore ma byc w jakiejs zatoce, widzialem na Discovery Science w programie "Extreme architecture" (czy jakos tak).
  • 0

#47

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tiamat, słyszałem o tym. Podobno ma mieć 2 km wysokości. Totalnie odjechani są Ci Japończycy. :>

Poniżej artystyczna wizja.
Dołączona grafika
Przy świadomosci czegoś takiego, aż trudno uwierzyć w jakąś nieudolną japońską kopię egipskiej piramidy.
  • 0



#48 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, to zrób taką piramidę by stała chociaż 10000 lat. Wątpie, nie popisałbyś się niczym lepszym od Japońców, którym mała miniatura już się sypie.

Aquila, a widzisz a ja już dość dawno temu widziałem reportaż w tv o tym.


pawelg, to jeśli tak uważasz to wejdź na forum PCH i zobacz jakie ja z kolei mam wątpliwości co do projektu, a właściwie do istoty jaką jest Samuel. Może zmienisz zdanie.

Wejdź na temat: Pytania do Samuela.
  • 1

#49

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No widzisz, muhad, twierdzisz, że widziałeś reportaż. Ale nikt nie może na razie znaleźć żadnej wzmianki o tym wydarzeniu. Jak na razie zatem jesteś jedyną osobą, która ma takie informacje. I nie spodziewaj się, że uwierzymy Ci na słowo. Musimy mieć rzetelny opis tej rzekomej kopii piramidy. A mówię "rzekomej", bo na razie jest bardzo wątpliwe czy naprawdę ją budowali.
  • 0



#50

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wpisalem w google "japońska kopia piramidy" i pierwsze co mi wyskoczylo to adres tematu z tego forum ktory nie dziala :D
  • 0

#51

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, to zrób taką piramidę by stała chociaż 10000 lat. Wątpie, nie popisałbyś się niczym lepszym od Japońców, którym mała miniatura już się sypie.

Sam jej nie zbuduję. A już kiedyś napisałem, że można by było wybudować i wiekszą piramidę, gdyby tylko takie przedsięwziecie miało jakiś sens. I zaręczam Ci, że stała by równie długo, a może i dłużej, niż te egipskie. W końcu, jak by nie było, piramidy to niemal lite kamienne góry - z założenia muszą być trwałe.

A co do tej japońskiej piramidy, to dużo się o niej MÓWI, ale jakoś niewiele jest informacji na jej temat. Mogłbyś mi zapodać jakiegoś konkretnego linka np. z opisem eksperymentu lub jakimiś fotografiami. Bo niestety przykładowo informacje jakiegoś "Spłaszczakusa Egipcjanina" nie są dla mnie wiarygodne. :P

Aha, mam takie pytanie: Uważasz, że kosmici wybudowali tylko Piramidę Chufu, czy także pozostałe? Bo w sumie to nie wiem, jak konkretnie ustosunkowywać się do Twoich wypowiedzi...
  • 0



#52 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, widziałem i było o tym głośno ale chyba najwidoczniej Tobie umknęło. ;(

Tiamat, bo Necik to nie wszystko więc się nie dziw,że nie znalazłeś.

mariush, taaa...owszem, można ...hee..przy ówczesnej technologii to przecież wszystko można. Tylko widzisz...zapomniałeś o istotnej różnicy. Pójdź wstecz o kilka tysięcy lat... Ta wasz 2km wizja piramidy to nic w prównaniu ze starożytną realizacją cudu Cheopsa.Cofnij się w tamten czas i z ich wiedzą i prymitywnymi narzędziami zbuduj, zbuduj w 20 lat tak by wytrzymała 50000 lat. Wyzwanie co??

Czasem mi oczy z orbit wyskakują jak czytam Wasze posty, które pokazują tok rozumowania przez pryzmat naszej obecnej cywilizacji 21 wieku.

Mi tu pachnie zwykłym zarozumialstwem, tyle!.
  • 0

#53

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta wasz 2km wizja piramidy to nic w prównaniu ze starożytną realizacją cudu Cheopsa

To co np. z sąsiednim cudem Chefrena, niezbyt odległym "Czerwonym" cudem Snofru w Dahszur? Z tymi przedsięwzięciami Egipcjanie najwyraźniej sobie poradzili bez problemu. Pytam o to, bo dalej nie znam Twojego stanowiska w stosunku do pozostalych piramid...

Cofnij się w tamten czas i z ich wiedzą i prymitywnymi narzędziami zbuduj, zbuduj w 20 lat tak by wytrzymała 50000 lat. Wyzwanie co??

To zależy jak sobie wyobrażasz starożytnych Egipcjan. Jeśli jako tępych i nieudolnych prymitywów, którzy dopiero co opuścili jaskinie, to jest to wyzwanie... :smile:
  • 0



#54 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, Dla Ciebie to nieistotne ale przeczytaj sobie trochę więcej i zobacz ; czemu żadna inna piramida nie ma miana : CUDU ŚWIATA.

Myślę ,że to wystarczająca odpowiedź.


Jeśli chodzi o prymitywów, to tak się składa że obecnie starożytni posiadają miano prymitywów. Takie jest stanowisko oficjalne Historyków, wielu archeologów więc właśniu tu zaczyna się Twój dramat i właśnie ten problem i nie mów że nie bo taka jest prawda.Wystarczy iść np. na uniwersytet łódźki i posłuchać wykładu na temat Starożytnego Egiptu. Boki można zrywać.
  • 0

#55

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

muhad, ale przecież o to jesteś cały czas proszony, abyśwytłumaczył nam, czemu ona jest taka wyjątkowa? Jeżeli nie chodzi o wielkość, jak juz powiedziałeś, jeżeli nie chodzi o rzekome zaklęte w niej liczby (co zostało udowodnione że żadnych cudownych właściwości ona nie ma), jeżeli nie chodzi o precyzję wykonania (a możemy zobaczyć, że rzeczywiście ona jest koślawa) to zatem o co może chodzić?

Lista 7 cudów świata powstała długo po piramidzie, również posąg Zeusa w Olimpii został do niej zaliczony. Czy zatem ten posąg ma coś w sobie nieziemskiego? No bo na to wygląda, że jak coś ma/miało nazwę "cud świata" było kosmiczne.

A jakby taką listę robiono po raz pierwszy np w XVIIw?Piramidy ewnie by weszły w jej skład, a inne budowle? Ta pierwsza lista siedmiu cudów powstała w czasach, gdy ludzie znali tylko połowę basenu M. Śródziemnego. Nie wiem, czego ona ma dowodzić.

Jeśli chodzi o prymitywów, to tak się składa że obecnie starożytni posiadają miano prymitywów. Takie jest stanowisko oficjalne Historyków, wielu archeologów więc właśniu tu zaczyna się Twój dramat i właśnie ten problem i nie mów że nie bo taka jest prawda.Wystarczy iść np. na uniwersytet łódźki i posłuchać wykładu na temat Starożytnego Egiptu. Boki można zrywać.

A wystarczy już pójść na wykład na Uniewersytet Warszawski i można posłuchać bardzo wielu ciekawych rzeczy o starożytnych. I nigdy nie padnie słowo "prymitywni" w odniesieniu do ludzi.
  • 0



#56

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila, mam pomysł... W każdej księgarni można dostać książeczke edukacyjną dla 8 -latków i tam będziesz miał wytłumaczone dlaczego Piramida Cheopsa jest zaliczana do 7 cudów świata. Ja kiedyś taką dostałem chyba na komunie ale mi wsysło... :)
  • 0

#57

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, Dla Ciebie to nieistotne ale przeczytaj sobie trochę więcej i zobacz ; czemu żadna inna piramida nie ma miana : CUDU ŚWIATA.

muhad, generalizujesz i to strasznie. Jeśli chodzi o siedem cudów świata, to lista nie powstała raz na zawsze, ale cały czas sie zmieniała. Może przyda się tu trochę historii na ten temat. A więc...

Pierwszym człowiekiem, który taką klasyfikację zasugerował, był słynny historyk starożytny Herodot. W swoich niemniej słynnych Kronikach zaliczył do cudów egipskie piramidy, wiszące ogrody Babilonu i mury Babilonu. Wiemy, też że taką listę sporządził Kalimach z Cyreny (305 - 240 p.n.e.). Niestety dzieło, które ją prezentowało "A Collection of Wonders around the World" spłonęło wraz z Biblioteką Aleksandryjską. Tylko tytuł świadczy o tym, co zawierało. Najstarsza kompletna lista cudów świata to dzieło Antypatera z Sydonu (II w. pne) W jej skład wchodziły:

- piramidy w Gizie
- świątynia Atemidy w Efezie
- latarnia morska w Faros
- Kolos Rodyjski
- wiszące ogrody Bablionu
- posąg Zeusa na Olimpie
- mauzoleum w Halikarnasie

To uproszeczenie piramid z Gizy do jednej piramidy Chufu to wynik o wiele pózniejszych modyfikacji gdzieś u schyłku średniowiecza (m.in. holenderski architekt Maerten van Heemskerck.). Dziś można spotkać obie wersje list jeśli chodzi o piramidy. Np. sprawdziłem w Wikipedii jak to wygląda.

Wynik: piramida Chufu - piramidy w Gizie 26:23

Tu obowiązuje zasada: Jak kto woli. Ja w tej sytuacji wybieram pierwotną, oryginalną postać listy. Swoją drogą, co z tego, że piramidę Chufu nazywa się cudem? To jakiś dowód na jej kosmiczne pochodzenie? W takiej sytuacji pozostałe 6 nieistniejących już cudów także musiałoby podlegać tej zasadzie. Aquila już o tym wspomniał.
  • 0



#58

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, mam pomysł... W każdej księgarni można dostać książeczke edukacyjną dla 8 -latków i tam będziesz miał wytłumaczone dlaczego Piramida Cheopsa jest zaliczana do 7 cudów świata.

Ależ ja wiem dlaczego ona jest do nich zaliczana i sam również bym ją do nich zaliczył, gdybym to ja układał taką listę, ale nie widzę powiązania pomiędzy faktem, że ktoś ją tak nazwał, a tym, że ma to świadczyć o jej kosmicznym pochodzeniu.

No bo chyba takąwymowę ma ten argument.

Jest cudem świata i co z tego? Ja od samego początku stykałem się z opcją, że to piramidy w Gizie są cudem, a nie sama tylko WP.

Bo naprawdę nie ma powodów, aby WP uznać za cud, a minimalnie mniejszą piramidę Chefrena już nie.
  • 0



#59 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, aj tam...odrazu generalizuję :P Może to zabrzmi nieładnie ale powiem tak. Nie podniecajmy się tym pojęciem 7 cudów świata bo ja nie wymieniłem tego pojęcia a chyba chcecie coś mi z Aquilą na siłę udowodnić. Napisałem ,że jest cudem świata a nie jednym z 7 cudów świata. Czy czasem mógłbyś uważniej czytać??

Nie zmienia to faktu ,że jest cudem świata i w naszych czasach. Tego nie zmieni nikt i choćbyś znalazł opinie Kowalskiego, czy Iksińskiego to ona dalej będzie cudem a takie miano znajdziesz w każden książce w księgarni.

Dajcie no już spokój :wow:

Ja już swoją opinię na temat piramid wyraziłem a czemu tak myślę?? No tego już nie zrozumiecie i wcale nie mam zamiaru was do tego zmuszać, baa nawet mi się nie chce :smile:
  • 0

#60

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Haj haj, wrocilem :D

Tego nie zmieni nikt i choćbyś znalazł opinie Kowalskiego, czy Iksińskiego to ona dalej będzie cudem a takie miano znajdziesz w każden książce w księgarni.


No jeszcze przez jakies 10 lat, bo jest przygotowywana lista nowych cudow swiata ... I co wtedy? Wersal tez zbudowali kosmici? Jesli nie zalicza piramid, to wtedy nie beda cudem, wiec utraca swoja boskosc.

I co do japoncow ...

Prosilem Cie juz dawno o jakies linki, zrodla do ich piramidki ... Wykrecasz sie od miesiecy - widocznie nie jestes powaznym rozmowca a zwyklym fantasta, na sile udawadniajacym bajki. Prosze, wykrec sie raz jeszcze, zrob mi ta przyjemnosc hehe.

A 2 km piramida ma sie tak samo do naszych mozliwosci technicznych jak 147 metrowa piramida Cheopsa do mozliwosci egipcjan. Muhad, znawca wszystkich dziedzin nauki! Ciekawe czy obejdzie sie bez kosmitow :lol :
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych