Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z laptopem

Wyłaczanie się

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam, otóż mam pewien problem z laptopem. Laptop przegrzewał się i wyłączał po godzinie grania w gry (laptop ojca, fan FIFY). Dokupiliśmy wiatrak i podstawke chłodzącą, jakoś to funkcjonowało bez wyłączania się. Wiatrak to taki zwykły na lato do postawienia na biurko. Zdecydowaliśmy się dać go do czyszczenia (po 4 latach), aktualnie laptop się nie grzeje już ale wyłącza się od razu gdy odpalimy jakąś grę np przy takiej FIFA 14  po 10-15 minutach a przy takim TROPICO 3 po 2 -3 minutach.

 

i3-dual core 2.13 Ghz

4gb ram przy czym wykrywa 3.86 - coś takiego

karta graficzna jest zintegrowana

dysk twardy 300gb

 

Windows 7 x64

 

Czy ktokolwiek ma pojęcie co może być nie tak, był czyszczony i nałożono nową pastę termoizolacyjną, wymieniono jakieś paski napędowe (tak nas poinformowano). 

 

W necie można siedzieć, grać jednak się nie da kompletnie od razu się wyłącza tak jakby tracił zasilanie. Sprawdzałem czy się przegrzewa znowu, jednak temperatura aż do momentu wyłączenia jest w normie.

 

Osobiście zakładam że coś zostało uszkodzone ale chciałbym sięgnąć opinii osób które się na tym znają a wiem że takie tu są.


Użytkownik Cascco edytował ten post 03.10.2014 - 20:29


#2

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

był czyszczony i nałożono nową pastę termoizolacyjną

Tutaj jest problem bo to musi być pasta termoprzewodząca.   :szczerb:

 

A tak na serio, takie gry chodzą ci na zintegrowanej karcie? to co to za karta? 



#3

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Robię teraz benchmark i nie napiszę nic konrketniejszego na temat karty, no działa wszystko co instalowałem nawet SIMS3 .Widać Toshiba robi dobre laptopty skoro tak się dziwicie.

 

Karta to HD 5145 podczas testu benchmark laptop się wyłaczył.


Użytkownik Cascco edytował ten post 03.10.2014 - 21:15


#4

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Spróbuj zeskanować komputer. Sprawdzasz temperaturę programem speccy?





#5

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdz temperatury programem Aida, moze wymieniono paste na procesorze a przegrzewa sie grafika czyli GPU.

#6

PsychoTropical Berlin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesteś pewien, że wszystkie temperatury są w normie? CPU, GPU, Dysk? Jakie to są temperatury? Zazwyczaj chyba się obniża takowanie podzespołów zamiast wyłączać zasilanie co nie?

Zawsze możesz zrobić benchmarka na Linuxie, żeby wyeliminować ewentualne błędy Windowsaaaaa



#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przestań z tym linuksem Przemuś. Owszem jest to pomocne, ale nie w takim przypadku. Benchmarki nic nie dadzą, a sprzęt się wyłączać może z kilku innych powodów. 

Cascco@

Sprawdź, czy wszystkie śrubki od radiatora procesora są dokręcone równo, bo jakiekolwiek przegięcie będzie dawało problem z odprowadzaniem ciepła. Sprawdź stan radiatorów na grafice, chipsetach, oraz stabilizatorze napięcia ( tutaj często elektronika gubi kontakt z płytkami chłodzącymi ). Jeżeli ktoś z Twoich znajomych ma podobny sprzęt, spróbuj pożyczyć zasilacz, bo Twój może nie działać prawidłowo ( nie wiem, czy lapek chodzi na akumulatorze, czy na sieci ), no i jaki jest stan baterii, bo mogą nie wyrabiać nagłego poboru prądu.





#8

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chyba mamy takie same laptopy, strzelam że twoja karta to Intel Graphics HD 3000. Też mam problem z przegrzewaniem, po paru minutach gry można smażyć tosty ale jeszcze nigdy się nie wyłączył. Sprawdź temperaturę odpowiednimi progami. Z tym dokręcaniem śrubek to dobry pomysł, ale lepiej żeby nie robił tego amator. 



#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Post #3 :  Karta to HD 5145





#10

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie potrafię rozkręcić laptopa, nie mam pojęcia jak więc nie sprawdzę co z radiatorem. Temperatury są dobre , przedtem miałem po 80 stopni gdy się wyłączał aktualnie mam 40-50 i nie rośnie. Benchmark odpada, po 10 minutach testu laptop się wyłącza.

 

no i jaki jest stan baterii, bo mogą nie wyrabiać nagłego poboru prądu.

 

 

Możesz rozwinąć to troszkę jaśniej? Bo nie wiem jak sprawdzić stan baterii, laptop był używany głównie w domu podłączony pod gniazdko.

 

Serwis który to czyścił pytał się "jak niby sprawdziłem temperaturę komputera". Nie wiem czy to był sarkazm czy brak wiedzy.......


Użytkownik Cascco edytował ten post 04.10.2014 - 22:25


#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oni myślą,że pozjadali wszystkie rozumy.

Co do baterii, to chcę wiedzieć, czy laptop pracował tylko na zasilaczu, czy na baterii, a jak się kończyła, to była doładowywana. Jeżeli ciągle na zasilaczu, bo bateria nie trzyma, to może być problem z zasilaniem, po prostu zasilacz nie jest w stanie dostarczyć tyle prądu, aby doładowywać baterię i zasilać laptop, gdzie przy benchmarku pobór prądu jest duży, ze względu na obciążenie procka i grafy.





#12

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki za informację, laptop  ciągnął tylko na zasilaczu. 

 

EDIT: Może komuś to pomoże. U mnie serwis popełnił bład i uszkodził kartę graficzną.


Użytkownik Cascco edytował ten post 06.10.2014 - 23:53




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych