Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagadkowe odkrycie w kopalni węgla kamiennego w Chinach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 W miejscowości Huang prowincja Jiangxi (Chiny) podczas oczyszczania terenu pracownicy kopalni odkryli dziwny kawałek skały – płyty z małymi wypukłościami w środku. Zaczęli kopać dalej: z ziemi wyłoniły się „kamienie” – idealnie podobne do pierwszego, a potem jeszcze następne …

 

jrffki.jpg

 

Górnicy wyciągnęli dziesięć identycznych bloków. Ich średnica  to – około 3 metrów, waga – 400 kg. Przybyli archeolodzy jak dotąd nie są w stanie określić celu tych artefaktów.

 

qpgznn.jpg

 

hx6wz7.jpg

 

Można założyć, że dyski te były przedmiotem kultu starożytnych mieszkańców Chin. W 1938 roku ekspedycja archeologiczna, która pracowała na granicy z Tybetem w paśmie Bayan-Khara-Ula, znalazła dziwny cmentarz – setki jaskiń wykutych w skale, z których w każdym leżało jedno ciało. Zaskoczeni sposobem pochówku – w Tybecie, prawie połowa ludzi żyje w jaskiniach wykutych lub wydrążonych naturalnie –  wszyscy znalezieni umarli nie przekraczali 115 cm.

 

W wyprawie uczestniczył  antropolog, który stwierdził, że zmumifikowane stworzenia różnią się budową ciała  od Chińczyków i Tybetańczyków oraz innych narodów żyjących w tej części Azji. Naukowcy odkryli 716 grobów. Przy każdym z nich u stóp zmarłego leżał mały kamienny dysk. Niektóre inskrypcje w starym języku chińskim mówią o pojazdach, które przybyły 12 tysięcy lat temu.

 

11m70nc.jpg

dysk z Bayan-Khara-Ula

 

Archeolodzy przywieźli ze sobą kilkanaście z tych artefaktów. Ale już po wojnie z Japonią, II Wojnie Światowej i „Rewolucji Kulturalnej” 60, kiedy to „Czerwona Gwardia” niszczyła instytucje i muzea, dyski się nie zachowały. Los i sprawozdanie z wyprawy było niezwykłe, biorąc pod uwagę dokładne położenie cmentarza. Oficjalna nauka tego nie akceptuje, więc eksperci od dawna uważają tę historię za mit. Zwłaszcza, że ​​nie jest jasne, kto w kraju rozdartym wojną sfinansował wyprawę do tych niezamieszkałych obszarów.

 

Tak było w roku 1994, gdy jeden z austriackich inżynierów pracujących na umowę w Chinach na przedmieściach muzeum jednego z najstarszych miast w Chinach, Xi’an, znalazł coś odpowiadającego opisom wspomnianych „latajacych dysków”. Mimo, że na tych kamieniach nie ma napisów kanji widać oczywiście, że reprezentują coś kosmicznego. Ale nie ma jasnej interpretacji tego znaleziska do tej pory.

 

Obecnie chińscy archeolodzy badają dyski kamienne znalezione w prowincji Jiangxi. Mają nadzieję, że są one skamieniałe z wierzchu i skorupa powstała ze względu na charakter lokalnego klimatu, mogą tam być również rysunki lub teksty, opowiadające o tajemniczej „kropli”.

 

zir9lw.jpg

 

http://treborok.word...nego-w-chinach/

http://www.geekweek....ypominajace-ufo


Użytkownik kpiarz edytował ten post 01.10.2014 - 19:06

  • 25



#2

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Interesujące. Tak sobie pomyślałem...

Bazując na tym co jest tam napisane:

 

Tak czy inaczej, po tych odkryciach, natychmiast pojawiły się teorie, jakoby Chińczycy mieli kosmiczne pochodzenie, a na Ziemi pojawili się dzięki statkom kosmicznym, o których mają przypominać kamienne dyski...

 

"Może my też mamy kosmiczne pochodzenie?" - w końcu nasz język jest najtrudniejszym na świecie - podobno.


Użytkownik Khan edytował ten post 03.10.2014 - 12:19

  • 0

#3

wiki716.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz mi ktoś powie że jesteśmy jedynym żywym stworzeniem w galaktyce  ;p


  • 0

#4

AlanX.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Tego jest więcej, nie mogę się doczekać, aż znajdą na Marsie proteańskie artefakty.


  • 0

#5

mati1155.
  • Postów: 9
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz mi ktoś powie że jesteśmy jedynym żywym stworzeniem w galaktyce  ;p

 Jesteśmy jedynym żywym stworzeniem w galaktyce :DD 


  • 0

#6

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeszcze raz mi ktoś powie że jesteśmy jedynym żywym stworzeniem w galaktyce  ;p

 Jesteśmy jedynym żywym stworzeniem w galaktyce :DD 

 

Żywym stworzeniem? :facepalm: Jak już to jedyną inteligentną cywilizacją.


  • 0



#7

mati1155.
  • Postów: 9
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Jeszcze raz mi ktoś powie że jesteśmy jedynym żywym stworzeniem w galaktyce  ;p

 Jesteśmy jedynym żywym stworzeniem w galaktyce :DD 

 

Żywym stworzeniem? :facepalm: Jak już to jedyną Żywą stworzeniem. xD

 

Nie Prawda.A może Mars i Saturn też są inteligentne tego nie wiesz :PP


  • 0

#8

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Robią wrażenie.

Nie jestem sobie w stanie przypomnieć gdzie, ale wydaje mi się, że już kiedyś czytałem o podobnym odkryciu, ale gdzieś w Afryce.

Tamte kamienne dyski wyglądały bardzo podobnie i również przypominały UFO. Waga i wymiary też były podobne. Jak znajdę o tym artykuł, to zapodam linka.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 06.10.2014 - 09:52

  • 0



#9

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

a może to kamienie ku czci delicji? ;)


  • 5

#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważcie, że na pierwszym zdjęciu widać też kamienie o kształcie mniej podobnym do dysków. Może się okazać że to soczewy piaskowca albo konkrecje warstwowe.


  • 0



#11

Doitachi.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myśle, że nawet jeśli okaże się że faktycznie to prawda i że kosmici przylecieli kiedyś tam na ziemie, to i tak nic nie zmieni. Naukowcy ciągle upierają się przy teorii darwinizmu i jeśli nic się w tym aspekcie nie zmieni nie usłyszymy tego jako faktu. Będą chcieli to zatuszowac.


  • 1

#12

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a czy są jakieś lepsze fotografie czy tylko te z noki 3310? 


  • 0

#13

AlanX.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Dobre, jeden z lepszych tematów jakie ostatnio czytałem o UFO.


  • 0

#14

samaia.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kanji to znaki pochodzenia chińskiego w japońskim piśmie.

Więc co miałyby robić w Chinach na obcych artefaktach?


  • 0

#15

ordynus24.
  • Postów: 95
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro te ,,spodki są z kamienia``, a nie z metalu lub innej materi,to można wywnioskować,że nie mają żadnego związku z UFO.

 

PROPONUJĘ ZAMKNĄĆ TEMAT.


  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych