Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy prehistoryczne malowidła naskalne w Indiach przedstawiają obcych ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#31

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przez prawie rok czekałem na odpowiedni temat, żeby móc w końcu wygłosić moją teorię :P.

 

Oczywiście najbardziej prawdopodobne jest to, że jaskiniowcy, malując te swoje obrazy, mieli na myśli coś jak najbardziej naturalnego i ziemskiego, po prostu nam się to inaczej kojarzy niż im. Ale jeżeli rzeczywiście na swoich obrazach przedstawili tajemnicze istoty, które przybyły na swoich latających pojazdach, to moim zdaniem mogli to być nie kosmici, lecz... ludzie.

 

Jednym z argumentów przeciwników podróży w czasie jest to, że jeżeli byłyby one kiedykolwiek możliwe, dzisiaj spotykalibyśmy ludzi z przyszłości, którzy robiliby sobie wycieczki do naszych czasów. Jednak podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać, to: Po co ludzie z przyszłości mieliby marnować czas na podróże do naszych czasów? Przecież są one doskonale udokumentowane przez zdjęcia i filmy, więc nasza epoka może być świetnie znana naszym dalekim potomkom. Gdybym był podróżnikiem w czasie wybrałbym się w epokę przed wynalezieniem fotografii: czyli prehistorię, starożytność i średniowiecze. Wszystkie przekazy z tamtych czasów mogły być z łatwością podrobione, czy po prostu kłamliwe, więc tak naprawdę nie ma niepodważalnego dowodu na to, co się tam wtedy działo. Więc to nie kosmici mogli odwiedzać dawne ludy, a ludzie z przyszłości. A skąd dziwny wygląd? Cóż, być może tak będziemy wyglądali w przyszłości, wraz z postępem ewolucji.


Użytkownik Krzys19911 edytował ten post 22.10.2014 - 19:51

  • 0

#32

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jednym z argumentów przeciwników podróży w czasie jest to, że jeżeli byłyby one kiedykolwiek możliwe, dzisiaj spotykalibyśmy ludzi z przyszłości, którzy robiliby sobie wycieczki do naszych czasów.

Nie wiem jak to naprawdę jest ale często się mówi, że jakby osoba z przyszłości przeniosła się w przeszłość i spotkała wtedy inne osoby, zaburzone zostałoby kontinuom czasowe czy jakoś tak :D Wie ktoś jak to jest? Zmieniając w taki mały sposób przeszłość, może mieć to duży wpływ na przyszłość. Dlatego też jak to dalej ująłeś lepiej się cofać dalej w czasie.

Co do malowideł dla mnie nic paranormalnego. Kto wie co autor miał na myśli :D


  • 0



#33

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No to dlaczego nie powołać się na artykuł naukowy, gdzie nie ma takich obostrzeń?

Obawiam się, że te "obostrzenia" dotyczą również artykułów naukowych. Rzecz nie w tematyce artykułu tylko parametrach serwera.

Inna sprawa, że większość artykułów (newsów) zamieszczanych w internecie (jeśli nie wszystkie) służy czystej informacji - prezentacji "ciekawostek" z różnych dziedzin i raczej nie znajdzie się takich, w których zamieszczane materiały fotograficzne miałyby posłużyć do przeprowadzania "analiz" - co innego tekst.

Nie oznacza to "z automatu", że materiały (fotografie) źródłowe są tak samo kiepskiej jakości. Wyciąganie wniosku, że jest to celowe działanie i dowód na małą wartość informacji jako takiej, jest tak samo słabe jak automatyczne przyjmowanie ich "na wiarę".
 

 

Zresztą dziwne, że zdjęcia rzeczy bezspornych mogą już być w dobrej jakości. Czyżby i internet był przeciw spiskowcom?!

Przykład poproszę. Tych artykułów , w których fotografie "rzeczy bezspornych", można oglądać w wysokiej rozdzielczości.

 

Może nie szpady i miecze, ale włócznie, dzidy i łuki spokojnie z drewna.

No, tak ale rozmawialiśmy o szpadach. To, co widzimy raczej na pewno nie jest włócznią, a już z pewnością nie łukiem.

 

@marko895

Jeśli mam być szczery, to interpretacja tych rysunków przypomina mi trochę testy psychologiczne z plamą atramentu. Wszystko zależy od punktu widzenia, osobowości i uwarunkowań osoby, którą na nią patrzy ;)

 

Dokładnie - i dlatego tylko "se gadamy". Nikt z nas nie ma wystarczającej wiedzy, żeby autorytatywnie stwierdzić, co widać na tych przedstawieniach.

Przykładowo - maski.

Jeśli faktycznie miałyby to być maski, to warto byłoby wiedzieć, czy w tym regionie, w tamtym okresie używano masek, lub nakryć głowy, które mogłyby przypominać te na rysunkach, a jeśli tak, to w jakich sytuacjach. Bo, jeśli takiej wiedzy nie posiadamy, to twierdzenie, że "są to ludzie w maskach" jest tak samo wiarygodne jak inne - "są to ludzie w kosmicznych hełmach". A to, że afrykańskie maski (od biedy) mogłyby przypominać to co widzimy na rysunkach jest żadnym argumentem - z kilku przynajmniej powodów.


  • 2



#34

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze moje skojarzenie - szpada. Drugie - kusza pneumatyczna (taka do polowania pod wodą). A dlaczego pytasz? 

 

A może to po prostu strzała trzymana za upierzoną część? Aby było wiadomo o jaki przedmiot chodzi, narysowano wyraźnie grot i parę piórek, niespecjalnie przejmując się proporcją. Ewentualnie włócznia z piórkami.

To jest moi drodzy eksperci DZIRYT. :)Broń znakomita , używaną jeszcze przez  neandertalczyków jak i wcześniejsze hominidy  i używany jest do dzisiaj   :). Wynalazek starszy niz ogień :). Zaczynał karierę jako kij z twardego drewna z zaostrzonym końcem. A swą karierę zakończył np jako pręt wykonany w wersji luksusowej z stali damasceńskiej. Dużo praktyczniejsza broń niż łuk , maczuga czy włócznia. Można było nią walczyć na dystans jak i w zwarciu Można niż było wygodnie posługiwać  się w walce w miejscach gdzie brakuje wolnego miejsca. Czyli w zwarciu ,w krzakach , w jaskiniach,wąskich ścieżkach.Łatwiej tez załatwić nim kogoś chroniącego się z dużą tarcza bo jest bardziej jest poręczny niz za długa i przyciężkawą włócznią.  W zwarciu walczono nim jak szpadą, polowano nim dźgając , rzucając jak małą włócznią. rzucając  jak  nożem albo  jak bumerangiem.Jedno narzędzie którym można się podeprzeć w marszu , rozpalić ogień za pomocą tzw świdra ogniowego, rzucić w przeciwnika (zasięg skuteczny dla doświadczonego miotacza to ok 30 m(, rzucić jak bumerangiem w stado podrywających się do lotu kaczek.Nauka posługiwania się tym narzędziem była szybsza niż np łukiem czy procą. Masa dzirytu  była taka że mogły nosić je ze sobą zarówno mężczyźni  jak i dzieci i kobiety. Zresztą mężczyźni nosili często po kilka dzirytów.

 

To z tej broni wywodzą się zarówno miecze ,sztylety jak i bumerangi.

 

To na masowej przesiadce na stalowe dziryty z zwyczajowych  włóczni polegała między innymi reforma słynnego wodza zuluskiego  Czaki. I te armie  z dzirytami wytłukły kilkadziesiąt tysięcy ludzi w XIX wieku w Afryce. w tym  uzbrojonych w broń palną europejczyków. :)

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziryt

 

 

Nawet nasza husaria  wielokrotnie ścierała się z wojownikami walczącymi dzirytami, Turcy często używali stalowych dzirytów zresztą nazwa polska pochodzi z ich języka.Sami husarze po połamaniu swych jednorazowego użytku kopii dobywali identycznie dziłąjącej broni: koncerzy,


  • 2



#35

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że te "obostrzenia" dotyczą również artykułów naukowych. Rzecz nie w tematyce artykułu tylko parametrach serwera.

 

 

Chodziło mi o artykuł papierowy. Tam nie ma takich problemów.

 

Przykład poproszę. Tych artykułów , w których fotografie "rzeczy bezspornych", można oglądać w wysokiej rozdzielczości.

 

 

http://www.historias...RZEZBY-RZYM.php Tutaj masz zdjęcia wysokiej jakości rzeźby rzymskiej i etruskiej

 

http://www.kb.neostr...ka/minojska.htm Tu masz parę zdjęć i obrazków z kultury minojskiej

 

http://www.historias...CHITEKTURY.html czy może też tutaj.


  • 0

#36

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj masz zdjęcia wysokiej jakości rzeźby rzymskiej i etruskiej

Ale rozmawialiśmy chyba o wysokiej rozdzielczości? A tych fotografii takim mianem nie można określić.

Faktem jest, że przedstawione fotografie są dobrej jakości (lepszej niż te z omawianego artykułu) i łatwiej byłoby je analizować ale zwróć uwagę co i w jakich warunkach fotografowano. Wykonywanie zdjęć rzeźb w sali muzealnej to jednak nieco inna sytuacja niż fotografowanie ściany w grocie, czy tam innej jaskini.

 

Tu masz parę zdjęć i obrazków z kultury minojskiej

 

czy może też tutaj.

 

W obu tych przypadkach to już nawet o dobrej jakości nie można mówić (o rozdzielczości tych fotek nawet nie ma co wspominać - jest chyba nawet gorsza niż ta fotek z artykułu) Gdyby chcieć na ich podstawie przeprowadzać jakąkolwiek analizę detali fotografowanych obiektów, to byłby spory problem.

 

Żeby była jasność - chodzi mi tylko o to, że argument podważający charakter jakiegokolwiek odkrycia (czy tez teorii na nim bazującej) tylko na podstawie takiej, a nie innej jakości zdjęć prezentowanych w jakimś tam artykule internetowym jest taki sobie.

Podobnie jak twierdzenie, że skoro w takim artykule zaprezentowano zdjęcia niskiej jakości, to jest to równoznaczne z tym, że w takiej właśnie jakości zostały one oryginalnie wykonane.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych