Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kartą dźwiękową.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam!

 

Od wczoraj mam następujący problem - w pewnym momencie chciałem zmienić wartość "pod karaoke" z 1+ na 0 i po prostu nie dało się. To samo z trybami rock i tak dalej (załącznik 1). Po ponownym uruchomieniu komputera problem pozostał. Nie wiem czemu, ale uznałem, że może pobranie najnowszych sterowników Realtek HD Audio (R.2.75) pomoże jednakże po zainstalowaniu nie miałem dźwięku i problem istnieje nadal. Próbowałem reinstalacji sterowników, próbowałem różnych wersji i nic... Wygląda to tak, że niby urządzenie (głośniki) są podłączone, ale nie działają. Kliknięcie na głośnik na pasku zadań prawym przyciskiem nie wywołuje żadnej reakcji, nie da się więc zmienić wartości głosu z 0 na inną w żaden sposób, przy głośniczku jest biały krzyżyk w czerwonym kole. Zniknął także suwak głośności z Realtek, nie mogę także wyłączyć czy włączyć żadnych urządzeń, nie wiem czemu np. HDMI jest aktywne... Karta dźwiękowa to jeśli czegoś nie pomyliłem ALC 880. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, bo głowię się nad tym cały dzień i nic nie pomaga... Sądzę, że to błąd związany ze sterownikiem, ale pewności nie mam... 

 

https://imagizer.ima.../661/KXAjQc.jpg

 

https://imagizer.ima.../661/txPOKQ.jpg


Użytkownik RuudJolie edytował ten post 24.09.2014 - 15:23




#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zainstaluj sobie SlimDrivers'a z tąd :   http://slimdrivers.e...ic.com/download

Wyszuka nieaktualne lub brakujące drivery. Program jest prosty w użyciu i bardzo intuicyjny. Napisz, czy pomogło. 





#3

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety nie :( Zainstalowała się wersja starsza, jednak problem pozostał. Jeszcze zobaczę co doradzi mi DriverEasy i chyba się poddam... 





#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odinstaluj drivery i zainstaluj te, które wybierze Slim Driver. Może te które zainstalowałeś wcześniej są uszkodzone.

Aha, wyczyść rejestr ze śmieci po starych instalacjach. Użyj CCleanera, albo coś podobnego.


Użytkownik Staniq edytował ten post 24.09.2014 - 18:12




#5

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mogę spróbować ręcznie, ale program sam odinstalował sterowniki chyba przed instalacją nowych.





#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki system?





#7

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety Vista 32. No cóż, gdy chcę odinstalować sterownik to po ponownym uruchomieniu instaluje się jakiś nie wiadomo jaki i SlimDriver nie wyszukuje dla mnie już sterownika do dźwięku. Nawet jak wywaliłem to przez ponownego uruchamiania to i tak nie wyszukuje... Dziwne jest dla mnie to, że taka pierdoła jest tak uciążliwa i nie da się tego naprawić szybko. 





#8

PsychoTropical Berlin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A w menedżerze urządzeń jak to wygląda?

Chodzi mi o 'Kontrolery dźwięku, wideo i gier' oraz 'Wejścia i wyjścia audio'



#9

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O to chodzi? 

 

https://imagizer.ima.../674/aN3qHa.jpg





#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Slim Driver nie wyszukuje, bo prawdopodobnie zostały śmieci w rejestrze, dlatego proponowałem użycie CCleaner'a.

Miałem zapytać o menadżera, ale Przemuś mnie uprzedził. Jeżeli nie grzebałeś w biosie czegoś ważnego, to przywróć ustawienia fabryczne.





#11

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdzie mam przywrócić ustawienia fabryczne? Do BIOSa na tym komputerze nawet nie potrafię się dostać  :facepalm:





#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy uruchomieniu komputera, zazwyczaj pokazuje się ekran startowy z logiem producenta płyty głównej, albo komputera (laptopy), wtedy należy nacisnąć kilka razy DELETE. Powinien się pokazać BIOS. Poszukaj wtedy "Przywróć ustawienia fabryczne", albo "Restore factory settings". Potem "save and exit" i przywrócone.





#13

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok, a czy w takim wypadku jedynie sterowniki ulegną tej zmianie czy to pociągnie jakieś inne konsekwencje? 





#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ustawienia fabryczne w BIOS'ie, dotyczą tylko sprzętu. Spotkałem się kilka razy z sytuacją, kiedy ustawienia w BIOS'ie zmieniały się bez mojego udziału. Przyczyny nie znam, ale wiem, że czasem pomaga. Ustawienia sprzętu, czyli min. chipset'u i nieprogramowej konfiguracji urządzeń. Skutków się nie obawiaj, jeżeli miałeś podkręcony sprzęt, to wróci do ustawień nominalnych.

Zobaczymy, co dalej.


Użytkownik Staniq edytował ten post 24.09.2014 - 20:41




#15

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zmieniłem wartość z auto na enabled, lecz niestety to nie pomogło... Ustawienia fabryczne ustawiłem także. 






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych