Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czasami mam wrażenie, że wszystko staje się mniejsze a czas przyśpiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Courage.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć,

Nie wiem czy umieściłem temat w dobrym dziale. Nie wiem czy opisywany tu problem pasuje do tego forum ale nie znalazłem nic z czym mógłbym go lepiej powiązać.

Otóż pierwszy raz od kilku lat wracając sam do domu miałem wrażenie, że wszystko stało się jakby mniejsze, drobniejsze - łącznie z moim ciałem, które stało się trochę obce. Jednocześnie zdawało mi się, że czas płynie wolniej a jednocześnie mogłem szybciej reagować na wszystkie bodźce. Moje zmysły stały się jakby wyostrzone, mimo że mam wadę wzroku to widziałem wszystko wyraźniej, słuch reagował na odgłosy które normalnie ignoruję jak chrzęst pojedyńczego kamyka pod butem. Teraz mam 22 lata i od długiego czasu nie miałem takiego zdarzenia chcociaż dawniej będąc dzieckiem często coś takiego mi się zdarzało, choć wydaje mi się, że nie aż tak intensywnie jak dziś.

 

Macie może pomysł co to może być?

 

Pozdrawiam,

Rafał.


  • 0

#2

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może masz tego samego dilera co Alicja w krainie czarów?

 

A na poważnie: kiedyś już był wątek o czymś podobnym na forum, objawy były nieco inne ale bardzo możliwe że to to samo. Ten temat raczej nadaje się na jakieś forum medyczne, wątpię by ktoś tutaj był ci w stanie pomóc.

Jeśli ktoś wie jak znaleźć link do tamtego tematu o którym wspominałem to proszę go podać.


  • 0

#3

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może masz tego samego dilera co Alicja w krainie czarów?

 

Hehe, słuszna uwaga, bo akurat ta przypadłość nazywa się Zespołem Alicji w Krainie Czarów :P. Sam nieraz doświadczyłem tego w dzieciństwie i muszę przyznać, że to dosyć przerażające uczucie- i niesamowite jednocześnie.


  • 0

#4

Courage.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacząłem trochę czytać i rzeczywiście objawy pasują. Wielkie dzięki. Byłem ciekaw co to może być. Pozdrawiam. ;)


  • 0

#5

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedyś w czasach szkolnych, na dyskotekach, pamiętaj jak migały światła to wszystko zwalniało niesamowicie. Tak jakby moj wzrok przyjął mniejszą częstotliwość odświeżania. Do dziś nie mam na to wytlumaczenia,


  • 0



#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem tak kiedyś przy wysokiej gorączce (powyżej 41 stopni wraz z halucynacjami).


  • 0



#7

PsychoTropical Berlin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po paleniu zielonych zauważyłem, że "częstotliwość odświeżania obrazu" jest ściśle skorelowana z częstotliwością bicia serca, fajnie można tym sterować (np. wolnym oddechem).


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych