Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy coś jest ze mną nie tak?

duchy medium opętanie nawi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1

LastAngel.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.
Piszę na tym portalu nie dlatego żeby przedstawić wam moja wyobraźnię i powciskać kłamstwa. Piszę bo nie wiem gdzie mogłabym się zglosić z problemem, który mam. Zacznę od początku. Mam 21 lat i jestem kobietą. Podczas moich urodzin były małe problemy ( lekarze z trudem mnie uratowali). Odkąd pamiętam zawsze coś widziałam. Mówiąc coś miałam na myśli rzeczy których nie widzą inni... Często widziałam niby zwykłych ludzi, mijali mnie na ulicy a gdy się odwróciłam za nimi cała droga była pusta ( nie mogli wejść gdzieś bo to było poza obszarem zabudowanym). Miewałam też przeczucia, widziałam kątem oka jakaś czarną postać nad innymi ludźmi w autobusach ale gdy tylko skupiałam wzrok na tym miejscu wszystko znikało. Gdyby to były tylko takie wydarzenia pewnie nie zwracalabym na to uwagii ale niestety bywalo gorzej...
Pierwszym najstraszniejszym wydarzwniem jakim pamiętam był chlopiec siedzacy u mbie w domu. Wiem wydaje sie banalne ale gdy po paru godzinach usilowania jakos zasnąć wstalam sie napic zobaczylam go i niezle sie wystraszylam. Stałam ze szklanką wody. Cos mnie sparalizowalo, nie moglam sie ruazyc choc chcialam uciekac. Slyszalam tylko bicie serca i kapanie wody ( trzesly mi sie rece). Gdyby tego bylo malo chlopiec sie poruszal, siedział na ziemi z podkulonymi nogami chowajac w nich twarz i kolysal sie. Sekundy zmienily sie w godziny, czulam jakbym stala tam wiecznosc a jedynym znakiem ze czas jednak mija bylo to ze nieublaganie chlopiec podnosil glowe do gory zeby na mnie popatrzec. Z tej strasznej hipnozy wyrwala mnie mama ktora krzyknela do mnie co robie. Wyrwalam od razu do swojego pokoju, schowalam sie pod koldra i juz nie otworzylam oczu az do ranka.
kolejna sytuacja byla kolonia na ktora pojechalam po skonczeniu szkoly podstawowej. Wybralam sobie lozko pietrowe, oczywiscie miejsce to u gory. Wszystko byloby pieknie gdyby nie fakt ze widzialam z mojwgo lozka okna i cale podworko. Pewnej nocy zobaczylam osobe ubrana na bialo. Chodzila w kolko w jednym miejscu ciagle podboaszac wzrok jakby patrzyla na budynek w ktorym spalam. Stwierdzilam ze pewnie to jeden z opiekunow wycieczki i poszlam spac. Nazajutrz gdy spytalam o to opiekunow okazalo sie ze nikt tam nie byl... Tej nocy nie widziałam juz tej osoby. Zjawila sie dopiero po 2 dniach. I tak bylo co dwa dni. Zawsze to samo miejsce. Pewnej nocy mialam dosc i zawolalam opiekuna zeby to sprawdzil, poszedl wiec z latarka w to miejsce. Nic nie widzial, swiatlo latarki przecinalo tylko miejsce w ktorym stala ta osoba. Jako ze nie bylam sama w pokoju pokazalam to reazcie dziewczyn, tylko jedna przyznala mi racje. Tak bylo cale dwa tygodnie. Gdy juz mialam wyjechac opiekunka powiedziala ze ma cos waznego do powiedzenia mi. Nie mogla wczesciej ale skoro juz jade to zasluguje na prawde. W domu w ktorym spalam w czasie wojny mordowano ludzi, pokazala mi nawet slady po pociskach w jednych ze drzwi. Okazalo sie tez ze nie bylam jedyna osoba ktora cos takiego widziala...
ostatnie z tych strasznych przwzyc mialo miejsce dosyc niedawno bo zaledwie z 3 miesiace temu. Spalam akurat u narzeczonego. Oboje juz przysypialismy. W pewnej chwili zasnelam ale inaczwj niz zawsze, bylo to zupelnie inne uczucie, bardziej glebokie. Zobaczylam kobiete z dlugimi czarnymi wlosami, miala czerwone lecz znieksztalcone usta. Byla w jakims miejscu z czerwonymi fotelami a za nia byla szyba ale nie taka zwykla lecz kremowa ktora pozwala widziec ksztalt lecz nic poza tym. Zobaczylam dwoch mezczyzn za ta szyba. Czulam wielki strach o kobiete, cos jej grozilo. Wyciagnelam reke i chcialam sie do niej zblizyc ale nagle cos mi przerwalo. To byl narzeczony. Obudzil mnie przerazony. Pierwsze co zrobilam to rozplakalam sie. Bylam przerazona. Dopiero po jakims czasie powiedzial mi ze zaczelam sie rzucac po lozku, mialam drgawki. Co do kobiety... Byla to znajoma narzeczonego. Nie pasowal mi jedynie kolor jej wlosow. Okazalo sie ze naturalnie ma czarne wlosy. Narzeczony opowiedzial jej dokladnie co widzialam, nie smiala sie. Przyjela do wiadomosci. Po jakis 2 tygodniach odezwala sie do niego. Bardzo mu dziekowala ze jej to powiedzial bo wszystko sie spelnilo, dokladnie w tym miejscu co widzialam okazalo sie ze cos jej grozi. Jej chlopak wyslal dwoch kolegow zeby ja obronili i ciagle za nia chodza bo ciagle cos jwj grozi.
Mimo tego ze skupilam sie tylko na tych najmocniejszych wydarzwniach ciagle miewam male wizje podobne do tej z kolerzanka, uczucie ze cos zlego komus grozi, lub widze cos czego nie ma( raz zobaczylam ze mam krwotok z nosa ale gdy dobieglam do lustra nic nie bylo). Zupelnie nie wiem co z tym zrobic, gdzie sie zglosic. Teraz dokucza mi wielka bezsennosc podczas pelni, nie moge spac a gdy usiluje zasnac ciagle mam drgawki. Gdy juz raz sie udalo mialam koszmary o zniewolonych duszach... Czy ktoś z was ma podobnie? A moze wiecie gdzie sie z tym zglosic? Czy sa osoby ktore moga powiedziec czy mam jakies zdolnosci czy moze cos ze mna nie tak? Moze ksiadz? Bardzo prosze o szczere podpowiedzi a nie o robienie sobie zartow. Podchodze do tego powaznie, prosze o taka sama postawe.
Dziekuje za wysluchanie
  • 0

#2

PsychoRap.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Specjalistą nie jestem ale jesli chcesz posłuchać opinii no to prosze. Napewno co do takich "wizji" nie jesteś samotna bo wielu ludzi ma tak. Zmień swoje nastawienie ze strachu na ciekawość i nie traktuj tego daru jako przekleństwo a nagrode. Wiem ze nie jest łatwo przełamać tego typu strach lecz postaraj się nawiązać kontakt z osobami które widzisz, mozliwe że jesteś czymś w rodzaju "nici" między światem astralnym a naszym. A osoby, które widzisz starają się wydać na jaw historie, która się tam stała (mówie o tym budynku w którym spałaś). Zadałaś dużo pytań - gdzie sie zgłosić? nie rób z siebie osoby chorej psychicznie bo autosugestia jest bardzo silna i potrafi się takie coś wkodować w głowie i zostanie na długo (dlatego mówie o tym lęku co odczuwasz aby zamienić go w ciekawość). Właśnie zaczeła się tak zwana "super pełnia księżyca" podczas pełni (ja również) wiele osób ma problemy ze snem ja to sobie tłumacze oddziaływaniem księżyca na wode a w końcu z czego jesteśmy w 70~% złożeni. Gdy mamy problemy ze snem szukamy wyjaśnienia co powoduje nadmierne rozmyślanie co może skutkować również różnymi ciekawymi stanami między snem a jawą a wtedy różne rzeczy możemy widzieć :) Najważniejsze to nie bać się a być ciekawym, nic nie hamuje postępu tak jak strach.

A jak to Mark Twain powiedział "Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."


Użytkownik PsychoRap edytował ten post 09.09.2014 - 00:55

  • 0

#3

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Bujasz nas albo samą siebie. Przestań. Jeśli musisz zmyślać takie rzeczy by poczuć się kimś "specjalnym", to Ci naprawdę współczuję. Jeśli jednak zamierzasz dalej upierać się przy swoim, to radzę Ci iść do psychiatry. Nie psychologa, czy psychoterapeuty, ale psychiatry. Dlatego, iż jeśli widzisz i słyszysz rzeczy, których nie ma, to to może być objaw schizofrenii. A jeśli zmyśliłaś tę historię, to wizyta u psychiatry pomoże Ci wyleczyć się z konfabulowania głupich historii...
  • 0



#4

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciesze sie ze napisalas, bo juz myslalam ze sama wariuje

Mialam podobnie, od dziecka do teraz. Jak czytalam poczatek, troche sie przestraszylam.. chodzi tutaj o tego chlopca ktory siedzial przykulony i kolysal sie. sama widzialam cos podobnego, pisalam o tym. U mnie pojawialo sie to kilkanascie razy.. codziennie przez kilkanascie dni - gdy widzialam to cos ( w zasadzie nagle poczulam ze cos nadchodzi  i dopiero pozniej zobaczylam), bo duch to nie byl, przeszywal mnie taki strach ze nie da sie tego opisac no i paraliz - Ty widzialas chlopca, u mnie historia byla identyczna, jednak chlopcem to cos nie bylo.. mialo twarz mojej zyjacej zreszta kuzynki - siedzialo zawsze w tym samym miejscu, po prawej stronie lozka, malo tego ze sie poruszal, kolysal to jeszcze wydawal dziwne dzwieki


Ja Ci wierze i nie straszylabym cie schizofrenia.. pielegnuj ten dar ktory masz


  • 0

#5

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zanim zaczniemy bawić się w wynajdywanie rozwiązań paranormalnych najpierw powinniśmy wykluczyć rozwiązania "zwykłe" tzn. jakieś zaburzenie psychiczne. Powinnaś się udać do specjalisty.  


  • 0

#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego 90% bajulek o duchach, omamach, potworach, itp, itd piszą kobiety(dziewczynki). Są może jakieś badania/statystyki, że płeć piękna jest bardziej podatna na takie bzdury?

Urgon dobrze napisał, najlepiej udać się do specjalisty, albo przestać zmyślać.


  • 0



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A fantasy prone person is reported to spend a large portion of his or her time fantasizing, have vividly intense fantasies, have paranormal experiences, and have intense religious experiences.[5] The fantasies may include dissociation and sexual fantasies. People with FPP are reported to spend over half of their time awake fantasizing or daydreaming and will often confuse or mix their fantasies with their real memories. They also report out-of-body experiences.[5]

 

A paracosm is an extremely detailed and structured fantasy world often created by extreme or compulsive fantasizers.[6]

 

Wilson and Barber listed numerous characteristics in their pioneer study, which have been clarified and amplified in later studies.[7][8] These characteristics are:

 

    excellent hypnotic subject (most but not all fantasizers)

    having imaginary friends in childhood

    fantasizing often as child

    having an actual fantasy identity

    experiencing imagined sensations as real

    having vivid sensory perceptions

    reputed paranormal experiences (claiming psychic powers, encountering apparitions, reliving past experiences, having out-of-body experiences, communicating with higher intelligences or spirits, claiming to be abducted by aliens)

    mystical experiences

    believe they have powers for spiritual healing or faith healing

    hypnogogic hallucinations (waking dreams)

    receiving sexual satisfaction without physical stimulation.

http://en.wikipedia....one_personality

 

 

To w zasadzie tyle w temacie. Chodzi o tzw. osobowość fantazjującą. Nie ma chyba jakiegoś polskiego odpowiednika tego terminu, więc jak ktoś nie rozumie to niech wrzuci do translatora.

W społeczeństwie istnieje pewien odsetek ludzi z bardziej rozwiniętą wyobraźnią. Objawy takiej osobowości to głównie: doświadczanie halucynacji,.posiadanie w dzieciństwie wymyślonych przyjaciół, twierdzenia o posiadaniu paranormalnych zdolności itp. 

 

 


Użytkownik Wszystko edytował ten post 09.09.2014 - 08:46

  • 1



#8

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Daniel, bo kobiety chcą się wyróżniać na tle innych kobiet. Chcą cię poczuć kimś wyjątkowym. To jest ich sposób na zwrócenie na siebie uwagi. Jedne piszą blogaski z opkami, inne dziergają sweterki, a jeszcze inne wymyślają bajki o duchach. To ostatnie jest dość proste, bo nie wymaga żadnego talentu. W podobny sposób działa wiara w ufo, opętania i inne takie. To krzyk "zwróćcie na mnie uwagę". Doprawdy dziecinny, bo tak mają przede wszystkim dzieci...
  • 1



#9

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko:

To w zasadzie tyle w temacie. Chodzi o tzw. osobowość fantazjującą. Nie ma chyba jakiegoś polskiego odpowiednika tego terminu, więc jak ktoś nie rozumie to niech wrzuci do translatora.

Częściowo pokrywa się to z zaburzeniami schizotypowymi.


  • 0



#10

LastAngel.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zebym sie klocila. Serio mi nie zalezy na tym zeby ktos wierzyl czy nie wierzyl, sprawa indywidualna. Jednak uwazam ze zakladanie konta na portalu o paranormalnych zjawiskach + krytykowanie ich to dopiero jakis sposob na zrwocenie uwagi na siebie. Nie wukluczam niczego jednak jezeli to tylko moj wymysl to dlaczego jedna rzecz sie spelnila? Przeciez nie przeklupowalabym jakiejs kobiety tylko po to zebym sama sobie uwierzyla
  • 0

#11

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro jest jak napisałaś LastAngel, to nie szukaj porad na tym forum, bo jak widzisz tutaj nic nie zdziałasz. Są instytucje/grupy, które profesjonalnie zajmują się/badają takie przypadki, więc zgłoś się do nich. Tam zostaniesz potraktowana poważnie, a Twoje przypadki zbadane.

Może wspólnie znajdziecie jakieś rozwiązanie.


  • 0

#12

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jeśli ktoś z powodu zaburzeń psychicznych wierzy w zjawiska paranormalne, to umacnianie w nim tego przekonania przez wysyłanie do różnych grup oszołomów zamiast pomóc tylko zaszkodzi...
  • 0



#13

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja mam takie jedno spostrzeżenie. Nikt nigdy w takich przypadkach(tu na forum) nie idzie do specjalisty czy to psychiatry czy psychologa. Boicie się, ze jesteś chorzy?


  • 0



#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Daniel, bo kobiety chcą się wyróżniać na tle innych kobiet. Chcą cię poczuć kimś wyjątkowym. To jest ich sposób na zwrócenie na siebie uwagi. Jedne piszą blogaski z opkami, inne dziergają sweterki, a jeszcze inne wymyślają bajki o duchach. To ostatnie jest dość proste, bo nie wymaga żadnego talentu. W podobny sposób działa wiara w ufo, opętania i inne takie. To krzyk "zwróćcie na mnie uwagę". Doprawdy dziecinny, bo tak mają przede wszystkim dzieci...

 

 

Dla równowagi i poprawności zrównoważ swoją wypowiedź - o to - jak panowie starają się zwrócić na siebie uwagę, w jaki desperacki sposób wznoszą krzyk - Ooo zwróć - proszę Cię na  mnie uwagę za mnie,  nie nie jego ... na mnie&( ... poślij  mi .. poślij to powłóczyste spojrzenie ... łłłaaa ... 


Użytkownik Aidil edytował ten post 09.09.2014 - 13:52

  • 0



#15

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A po co, Aidil? Starczy że odwiedzisz dowolną imprezownię, bar lub plażę. Albo portal randkowy...
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duchy medium, opętanie, nawi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych