Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gry, które odcisnęły na nas ślad...


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#61

Twoja stara.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie najlepsze produkcje to:

GTA: San Andreas

Seria Gothic (bez Gothic III: Zmierzch Bugów i Arcanii)

Call of Duty 2

Hitman: Krwawa Forsa

Tomb Raider: Legenda

Max Payne

Seria Legacy of Kain

Seria God of War

Warcraft 3 z dodatkiem

Wiedźmin

Deux Ex

Need for Speed: Most Wanted

 

 

Te tytuły wspominam najmilej, być może coś mi umknęło :)



#62

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O jak ja się cieszę, że tyle osób chwali Gothica, miód na moje serce... :) Przepiękna seria, grałem już jako dzieciaczek w trzeciej klasie podstawówki i chyba nigdy z niej nie wyrosnę, a mam z nią świetne wspomnienia. Podobnie z Battlefieldem 2, również klasyka, z łezką w oku wspominam te wszystkie boje tam stoczone (głównie na moich ulubionych mapach - kultowym Strike at Karkand, Mashtur City, Sharqi Peninsula, no i głównie oczywiście jako amerykański marine :D ). Niestety już chyba wyłączyli ostatnio serwery, tak więc nawet gdybym mógł (a od pewnego czasu niezbyt mogę z powodów technicznych) to już nie zagram :( . Gothica jednak bardzo polecam każdemu.



#63

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Grałem w Gothica I- przyjemna gra, byłem przy końcu i straciłem sejwy :/





#64

DetektywAlucard.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrząc na wypisane tutaj gry, przypominają mi się gry, które nawet powinny znaleźć się w mojej TOP'ce. Więc dopiszę je tu, może ktoś spróbuje i pozna nową grę, która wciągnie go na dłuższe godziny.

Więc tak:
Metal Gear Solid (wszystkie części aż do 4),
Shadow of the Colossus,

Neverwinter Nights,
Heroes of Might and Magic (1-3),

Settlers II,
Fable - The Lost Chapters,
Sacred.

Polecam spróbować paru tytułów bo warto :D



#65

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro temat brzmi "Gry, które odcisnęły na nas ślad..." to przedstawię trzy tytuły, które niewątpliwie odcisnęły ślad na mnie. A konkretniej to chyba na psychice nieco ;)

 

 

 

 

Zbyt dużo w życiu raczej nie grałam, ale zdarzać się zdarzało. 





#66

żywe srebro.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

a pamiętacie taką gierkę z 2000 roku lub 2001? ona była w necie, miałeś lufe skierowaną w kilka osób i miałeś je zabić, np. glempa, kwacha, naprawdę fajnaaaa gra ;] rajcowałem się dłużej tym niż jakimś gta!!!

Użytkownik żywe srebro edytował ten post 08.08.2015 - 08:47


#67

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podaj więcej szczegółów bo nie wiem co masz na myśli. I o jaką glempę i kwachę ci chodzi?

Użytkownik Snaker edytował ten post 20.08.2015 - 17:18


#68

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Klempa, to samica łosia, a kwacha się kiedyś pijało. :szczerb:





#69

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytanie co to znaczy odcisnąć w nas ślad. Czy to że przegrało się w jakąś grę 200 godzin od razu to definiuje? Myślę że nie. Uważam że chodzi tutaj o wykreowanie jakiegoś zachowania, gustu, czy preferencji. Więc u mnie będą to trzy gry, w kolejności nieprzypadkowej:

 

Deus Ex: Human Revolution

 

 

Cyberpunkowy klimat, niesamowita estetyka która niezaprzeczalnie wpłynęła na mój gust wizualny. Jestem pod nieprzerwanym wrażeniem wykreowanego świata, jego mrocznej i ciężkiej atmosfery, idei transhumanizmu która zbliża się nieuchronnie. Jest moją niezakwestionowaną inspiracją przy kreowaniu projektów. Denializm optymizmu technologicznego. #Akira #Ghost in the shell

 

Stylistyka jest odwzorowana perfekcyjnie na moim ulubionym blogu wizualnym:

 

http://neuromaencer.com

 

Arcanum

 

 

Z drugiej strony lecimy w przeszłość. Tym razem steampunk. Genialna gra, genialnego studia Troika. Studia które stworzyło oprócz niej taką perełkę jak Vampire the Masquerade Bloodlines, a wcześniej jego twórcy popełnili pierwszego Fallouta. W Arcanum znowu wbijamy się w świat w którym ścierają się dwie wizje rzeczywistości, magia i eksplodująca rewolucja technologiczna. Generując przy tym niezwykłe nierówności, działając destrukcyjnie na dawne zwyczaje, nie każdy odnajduje się w nowej rzeczywistości. To od niej zaczęła się moja słabość do stylistyki steampunku.

 

Planescape: Torment

 

 

Tutaj utkwiło mi w pamięci jedno zdanie:

 

Co może zmienić naturę człowieka.





#70

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że każdy z nas ma inne preferencje, jeżeli chodzi o gry. Sam uległem innemu skojarzeniu, niż powinienem i jak słusznie zauważył Córa Koryntu, odciśnięcie śladu objawia się czymś innym, a mianowicie rzeczonym śladem. Zabawę z komputerami rozpocząłem, kiedy szczytem komputera osobistego był ZX Spectrum. Grę na niego przepisywałem dwa dni, a była to strzelanka kosmiczna, podobna do tych znanych z salonów gier. Kiedy dorobiłem się Commodore 64, później Amigi, a następnie peceta z bursztynowym ekranem, gdzie mogłem zagrać w Tetris, albo w szachy ciągle się wydawało, że to szczyt możliwości gier, chociaż wciąż gry z Commodore 64 były tymi, które zaraziły mnie sobą do grania.

Szczególne wrażenie zrobiła na mnie gra, która wtedy jako pierwsza zastosowała first person view. Wolfenstein, bo o nim mowa, pokazał strzelankę z polem widzenia pierwszej osoby. Do dziś uwielbiam tego typu gry i późniejszy Doom, czy Quake na PC były i pozostały moimi faworytami. Nie mówię o możliwościach graficznych ówczesnych pecetów, bo mój wówczas wypasiony PC z 486DX4 był rakietą, a 80 megowy twardy dysk był zajęty zaledwie w połowie wszystkimi moimi grami. Nie wspominam o RAM, bo jego ilość przyprawi o napad śmiechu gimbazę (64k  :szczerb: )

Moi faworyci do bycia grami naj naj, to:

PacMan, Builder Dash, (FPS'y) Wolfenstein, Doom, Quake, Wolfenstein Enemy Teritory. Potem było tego coraz więcej i wszystkie je lubię.





#71 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Poniżej Moja lista gier, oczywiście to tylko część z nich, wszystkich nie sposób ani zapamiętać ani wymienić.

  1. Gothic 
  2. Gothic 2 Noc Kruka
  3. Half-Life
  4. Half-Life - Blue Shift
  5. Half-Life - Opposing Force
  6. Half-Life 2 
  7. Half-Life 2 - Episode 1
  8. Half-Life 2 - Episode 2
  9. Portal
  10. Portal 2
  11. BloodRayne
  12. BloodRayne 2
  13. Reflux
  14. Quake 2
  15. Quake 3
  16. Doom
  17. Doom 3
  18. Unreal Tournament 
  19. Return To Castle Wolfenstein
  20. Call of Duty (7 lat gry w Multiplayer pod nickiem Modern, @ i Hazard)
  21. Deus Ex
  22. Warcraft 3 - Reign of Chaos
  23. Warcraft 3 - The Frozen Throne
  24. Star Wars - Knights of the Old Republic
  25. Star Wars - Knights of the Old Republic II The Sith Lords
  26. Star Wars Knights
  27. Max Payne
  28. Max Payne 2
  29. Fable
  30. Rally Championship 
  31. Grand Theft Auto 
  32. Grand Theft Auto 2 
  33. Comandos
  34. Patrician
  35. Europa Universalis II
  36. Hearts of Iron
  37. Championship Manager 
  38. Football Manager
  39. FIFA

Użytkownik ✪Critter edytował ten post 22.08.2015 - 09:09


#72

ir0nm0nk3y.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Quake III arena i Wolfenstein-enemy territory. Uwielbiam te gry, w drugą cały czas gram. Najlepsze multiplayerowe shootery ever:)

#73

Sarlinz.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie będzie to Rayman 2 - The Great Escape oraz trzy pierwsze gry z serii Harry Potter. Mimo że wiele gier przewinęło mi się przez łapki, to właśnie te wspominam najlepiej z czasów dziecięcego grania. :P



#74

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie będzie to Rayman 2 - The Great Escape oraz trzy pierwsze gry z serii Harry Potter. Mimo że wiele gier przewinęło mi się przez łapki, to właśnie te wspominam najlepiej z czasów dziecięcego grania. :P

 

Kamień Filozoficzny nawet w tym roku przechodziłam - wielbię! pierwszą i drugą część najbardziej, potem jakoś już tak to fajnie nie wyglądało, nie wiem :(

 

 

Emperor's New Groove Action Game - uwielbiam. Mam płytę i płaczę, bo nie działa na win 8/10 :(

102 dalmatyńczyki, Art of Murder, Black Mirror, MOH:AA, Mario! :D I najbardziej psująca gra czasów gimnazjum i podstawówki: Simsy!



#75

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

10. Mario
9.contra
8.postal 2
7.tes 3: morrowind
6.sikroad online
5. Heroes 3
4. Digimon world 2
3. Kaczki pegazus (chyba najlepsze wspomnienia)
2. FF 7
1. Disciples 2

Użytkownik kurado edytował ten post 06.11.2015 - 14:18



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych