Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak uniknąć oszustwa?


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#16

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wątek na pewno przydatny ale przy dzisiejszym postępie w grafice komputerowej [czyt. coraz szybszym rozwojem choćby programów graficznych tj. Photoshop, GIMP i wiele innych], oszukanie zwykłych oglądających jest niezwykle łatwo. Gama przyborów, filtrów i efektów w dzisiejszym dniu w programach graficznym jest ogromna i ciągle powiększana [wiem bo sam się zajmuje grafiką :P ] co nie zapewnia nigdy 100% pewności co do zdjęć na których rzekomo znajdują się jakieś duchy [co nie wyklucza, też późniejszego, sceptycznego nastawienia do dajmy na to prawdziwych zdjęć]. Sumująć:
-aby dzisiaj zadziwić kogoś i przekonać go do zdjęcia z duchem lub jakąś widoczną energią musimy zrobić na prawdę tak wiarygodne zdjęcie, aby rozwiało wszelkie wątpliwości ... a nie jest to łatwe.
  • 0



#17

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ten nagrobek zaprojektowano specjalnie po to, aby z daleka przypominał ducha? Bardzo dziwne...
  • 0

#18

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co w tym dziwnego?
Wybierz się na jakikolwiek cmentarz a znajdziesz przynajmniej kilka podobnych nagrobków.
  • 0



#19

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takiego jak ten to jeszcze ani razu nie widziałam. Bardzo oryginalny pomysł!
  • 0

#20

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

są setki metod na podrobienie fotografii i próbę robienia furory na np: tym forum :-)
ale są jeszcze ludzie (tacy jak ja ;=)) walczący z tym wszelkimi dostępnymi metodami.
  • 0

#21

dex86.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy nikt nie wykonał i nie wykona zdjęcia żadnego ducha. Jest to zjawisko dynamiczne, niespodziewane i tak szokujące, że człowiek po wszystkim tłumaczy sobie że to się nigdy nie wydarzyło, że to się przewidziało.


  • 0

#22

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@dex86
Nikt nie wykonal zdjecia ducha, bo one prawdopodobnie nie istnieja, a jesli istnieja sa niematerialne wiec nie moga zostac uchwycone na zdjeciach.
I mylisz sie, piszac ze ludzie uwazaja, ze im sie przywidzialo. Tysiace historii o duchach i zdjec pokazuje ze jest zupelnie odwrotnie.
  • 0

#23

dex86.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@dex86
Nikt nie wykonal zdjecia ducha, bo one prawdopodobnie nie istnieja, a jesli istnieja sa niematerialne wiec nie moga zostac uchwycone na zdjeciach.
I mylisz sie, piszac ze ludzie uwazaja, ze im sie przywidzialo. Tysiace historii o duchach i zdjec pokazuje ze jest zupelnie odwrotnie.

Źle mnie zrozumiałeś. Widziałem ducha i są one materialne w takim sensie że wyglądają jak żywy człowiek. Nie są przezroczyste czy półprzezroczyste. Mimo że wiem co widziałem próbowałem zwalić to na przewidzenie
  • 0

#24

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd wiesz, że to, co widziałeś to był duch?


  • 0



#25

dex86.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skąd wiesz, że to, co widziałeś to był duch?

Odpowiedz jest banalna. Bylem na pogrzebie tej osoby 2 mies wczesniej a widzialo ja okolo 10-12 osob w tej samej chwili. Jak zywy czlowiek

Moja mama opowiadala ze byla na pogrzebie swojego dziadka w latach 80ych. Po pogrzebie w domu zmywala naczynia i zauwazyla katem oka ze ktos stoi w drzwiach. Spojrzala a tam jej dziadek. Jak zywy. Powiedziala cieplo od gory do dolu. Odwrocila sie spojrzala raz jeszcze dziadka juz nie bylo
  • 0

#26

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz, takich historii w każdej rodzinie jest mnóstwo, w mojej również są takie. Tylko w tym problem, że ani jedna taka historia nie została do tej pory chociażby nagrana.


  • 0



#27

dex86.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I nigdy nie zostanie :)
  • 0

#28

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz uzasadnić?


  • 0



#29

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@dex
Moja babcia tez mi mowila ze widziala swojego niezyjacego meza. Czesto mowi sie tez o znakach zwiastujacych smierc bliskich jak dzwiek poruszonej klamki czy zamykanych drzwi (sam mialem taka sytuacje w dziecinstwie). Tresc takich 'niewytlumaczalnych' historii moze sklaniac do przypuszczen ze swiat duchowy istnieje. Nie ma jednak na to dowodow a dzwieki klamek, otwierania czy pukania moga miec racjonalne przyczyny, byc 'przeslyszeniami' albo dochodzic z innych miejsc i ich wystapienie w czasie czyjejs smierci to tylko zbieg okolicznosci.

dex
Gdzie ten zmarly byl widziany przez 10 osob naraz, ile trwalo to widzenie, czy ktos go dotknal, zrobil zdjecie?
  • 0

#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

12 ludzi widziało jednocześnie ducha. Panie, takiej historii chyba jeszcze tutaj nie było.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych