Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chile: CEFAA publikuje zdjęcia UFO znad kopalni Collahuasi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Specjaliści z chilijskiego Centrum Badań nad Anomalnymi Zjawiskami Powietrznymi (CEFAA) przy Generalnym Biurze Lotnictwa Cywilnego opublikowali zdjęcia wykonane w maju ub. roku przez pracowników leżącej w odludnym rejonie kraju kopalni miedzi Collahuasi. Srebrzysty spodek dokonujący manewrów miał być obserwowany przez ok. dwie godziny. Fotografie pokazują również, że obiekt najwidoczniej zmieniał formę.

 

chil1.JPG

 

 Badacze z Centrum Badań nad Anomalnymi Zjawiskami Powietrznymi (CEFAA) przy Generalnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego Chile opublikowali w tym tygodniu zdjęcia niezidentyfikowanego obiektu wykonane w kwietniu ub. roku w północnej części kraju. Orzeczono, że przedstawiają one obiekt nieznanego pochodzenia „nieodpowiadający żadnemu znanemu pojazdowi” - powiedział agencji EFE kierownik projektu, Ricardo Bermudez.

 

 Dodał on, iż fotografia nie została odtajniona, lecz upubliczniona po dokonaniu odpowiednich analiz, a sama CEFAA „nie chowa żadnych sekretów” i „nie zna prawdy fenomenie UFO”, wybierając otwartość zamiast ukrywania informacji.

 

 - Pracujemy otwarcie z tymi, którzy widzieli dziwne obiekty - mówił Bermudez. - Są to głownie piloci i operatorzy radarów, ale także zwyczajni ludzie, którzy sfotografowali coś dziwnego. Nad analizą relacji i materiałów współpracujemy z astronomami, chemikami, uniwersytetami, Siłami Zbrojnymi, a także policją. Większość zdjęć ukazuje ptaki, balony, satelity lub inne konwencjonalne obiekty.

 

krel1.JPG

Inne ujęcie obiektu znad Collahuasi. Fotografie sugerują, że obiekt zmieniał kształt, co wydaje się przemawiać za hipotezą, iż była to chmura. Z drugiej jednak strony świadkowie podkreślali, że NOL poruszał się, a jego manewry wyglądały na „celowe" (za: elpais.com.uy)

 

 O przypadku z Collahuasi wiadomo, że świadkami było ok. 35 górników i inżynierów z tamtejszej kopalni miedzi (trzeciej największej na świecie), położonej na wysokości 4300 m. n.p.n. W połowie kwietnia ub. roku zauważyli oni unoszący się na wysokości ok. 600 m. obiekt, który nie wydawał żadnych dźwięków.

 

 - Był to srebrzysty dysk mierzący ok. 10 m. średnicy wykonujący ruchy w poziomie i pionie, do jakich niezdolny jest samolot - podsumował Bermudez.

 

 Jak na razie brak dokładniejszych informacji na temat tego zdarzenia. Wcześniej w sieci pojawiło się kilka zdjęć owego obiektu, które są dość zróżnicowane. Na niektórych NOL przypomina soczewkowatą chmurę, choć na innych wygląda jak definitywnie stały obiekt.

 

 Zgonie z szacunkami CEFAA sprawa z Collahuasi wchodzi w poczet 3% obserwacji niezidentyfikowanych obiektów, które nie znajdują żadnego wyjaśnienia.

 

Źródło: http://www.infra.org...alni-collahuasi


Użytkownik The Truth Is Out There edytował ten post 02.09.2014 - 21:59

  • 11



#2

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytałem o tym jakieś 2 miesiące temu na abovetopsevret.com. Ponoć bardzo tajemnicza sprawa. Ciekawy ten obiekt.

A najlepsze jest to, ze zdjęcia opublikowała agencja rządowa czyli coś jest na rzeczy. hmmm


  • 0



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam dwa pytania.

Ok 2 godziny obserwacji przez 35 osób, z których co najmniej połowa (jeśli nie wszystkie) powinna mieć telefony umożliwiające nagrywanie filmów i robienie zdjęć i tylko dwie, marnej jakości fotki (plus te kilka innych opublikowanych w internecie)? I żadnego nagrania pokazującego obiekt w ruchu? To czym tu się podniecać? Nie wspomnę już o tym, że zdjęcia są tak skadrowane, że widać na nich tylko ten obiekt (co uniemożliwia jakiekolwiek odniesienie jego wielkości do czegokolwiek).

 

To w takim razie jak długo musi latać w jednym rejonie UFO i ile osób musi go obserwować, żeby móc liczyć na jakieś (w miarę sensowne) udokumentowanie tego faktu?


  • 1



#4

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok zajrzałem do mojego źródła i sa jeszcze dwa dobre zdjęcia( chociaż te odblaski na niebie dziwnie wyglądają):

5m0x9ziz3jux.jpg

27np3p1xl3dj.jpg

Może górnicy nie noszą przy sobie komórek ani aparatów? A inżynierowie może raczej też, może mieli ubrania na zmianę?

Jak ktoś chce to może sobie poczytać: http://www.abovetops...read1020151/pg1


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 03.09.2014 - 17:31

  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może górnicy nie noszą przy sobie komórek ani aparatów? A inżynierowie może raczej też, może mieli ubrania na zmianę?

Też mi to przyszło do głowy ale trudno uwierzyć, że przez dwie godziny nikt nie padł na pomysł, żeby wyciągnąć ze swojej szafki pracowniczej telefon i spróbować nagrać tak spektakularne zjawisko. Zrozumiałbym gdyby obserwacja trwała kilka, kilkanaście minut - ale dwie godziny?!


  • 0



#6

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jak dla mnie to po prostu Altocumulus lenticularis, ze zdjęć można stwierdzić jedynie to.


  • 0

#7

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jak dla mnie to po prostu Altocumulus lenticularis, ze zdjęć można stwierdzić jedynie to.

 

W artykule @Ostrzewtlumie jest wzmianka o tym, że część obiektu świeciła/odbijała światło. Nijak się to ma do chmur, zdaje się.


  • 0

#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2 godziny obserwacji i 2 zdjęcia? W dodatku najwyraźniej robione przez szybę (po lewej widać rozmytą plamkę jakiegoś syfu).


  • 0



#9

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

jak dla mnie to po prostu Altocumulus lenticularis, ze zdjęć można stwierdzić jedynie to.


W artykule @Ostrzewtlumie jest wzmianka o tym, że część obiektu świeciła/odbijała światło. Nijak się to ma do chmur, zdaje się.


Może o tym nie wiesz, Monolith, ale widzimy różne rzeczy, bo odbijają światło. I mają taki kolor, jaki odbijają najlepiej. Chmury odbijają wszelkie światło, bo są z kryształków lodu lub drobnych kropel wody. Dodajmy fakt, iż te zdjęcia są strasznie niewyraźne, i skadrowane tak, jakby fotograf chciał pokazać widok na kopalnię, a nie na "tajemniczy obiekt latający". Dlatego według mnie to zwykłe chmury, które komuś się w kadr zaplątały, a reszta to ładnie brzmiąca bajka dla naiwnych...

Użytkownik Urgon edytował ten post 02.10.2014 - 09:59

  • 1



#10

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież na zdjęciach ostrzewtłumie jest czyste, błękitne niebo. Poza tym jak komuś te jaskrawe plamki przypominają chmury to nieźle.


  • 0



#11

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2 godziny obserwacji i 2 zdjęcia? W dodatku najwyraźniej robione przez szybę (po lewej widać rozmytą plamkę jakiegoś syfu).

 

Dokładnie 2 ZDJĘCIA! Ani jednego filmu. A Agencja rządowa zamiast zdjęć powinna udostępnić film. Tyle lat obserwacji, a nie ma ani jednego zdjęcia, chociażby wysokiej jakości.  Np. mieć takie zdjęcie, jak tego boeinga

 

fi_pg_300027_3.jpg


  • 0



#12

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Daniel, taką plamkę to ja sobie mogę machnąć w paincie. Film z prawdziwym ufem zrobię w dwie godzinki. Może nawet dziś i Ci pokażę, jakie to jest łatwe.
  • 0



#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Daniel, taką plamkę to ja sobie mogę machnąć w paincie. Film z prawdziwym ufem zrobię w dwie godzinki. Może nawet dziś i Ci pokażę, jakie to jest łatwe.

To w końcu chmura czy fejk?

Sam jestem sceptykiem, ale jak mnie drażni takie szukanie odpowiedzi na siłę to masakra.


  • 1



#14

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A nie może być jedno i drugie na raz? Chmurę troszkę zamaskujesz by miała stosowny kształt i masz fejka. Zresztą takie pojedyncze kłębki też się na niebie pojawiają w stosowną pogodę. Tak czy siak to nie jest żadne ufo, tylko bajka dla naiwnych...
  • -1



#15

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moze jest, moze nie - Urgon, przestan sie tak wymadrzac - zostaw to specjalistom


  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych