Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne hipnagogi odkąd pamiętam

hipnagogi dzieciństwo kosmos

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

chrupek14.
  • Postów: 14
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Czytam je od kilku miesięcy, ale dopiero dziś się zarejestrowałem.

 

Od dziecieństwa mam dziwne hipnagogi. Kiedy zamknę oczy, zawsze coś widzę. Dawniej bardzo często po zamknięciu oczu "przenosiłem się" w kosmos - widziałem gwiazdy (bardzo rzadko białe), a także tunele. Po wpadnięciu do tunelu widziałem kolejne gwiazdy, albo coś

nie związanego z kosmosem. Fajne doświadczenie, szkoda że już tego nie mam.

 

Inną wizją jest książka. Zamknę oczy i widzę, że coś jest napisane - ale nigdy tego nie rozczytam. A szkoda, bo może bym coś się dowiedział o swojej podświadomości.


  • 1

#2

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak zamknę oczy, to widzę fraktale. Ale to najzupełniej normalna iluzja świetlna.

 

To z książką ciekawe, ale dlaczego nie uznać tego po prostu za... myśl? 


  • 0

#3

PsychoTropical Berlin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako ciekawostkę wkleję tutorial Ejdetyzmu autorstwa Mr Nalewy z Psajko. 

 

 

Ejdetyzm - nauka i teoria V.0.5
by MrNalewa

 

Czy marzyłeś o tym by kontrolować halucynacje lub manipulować wzrokiem?
Czy znudziła ci się zwykła wyobraźnia i chcesz przejść w jej drugi poziom?

Jeśli tak, to poradnik jest dla ciebie.

 

ALE UWAGA! TRZEBA BYĆ OSTROŻNYM. NAUKA EJDETYZMU MOŻE PROWADZIĆ DO SCHIZOFRENII, WIĘC PROSZĘ BYŚ UWAŻAŁ. OSOBIŚCIE NIE SŁYSZAŁEM O TAKIM PRZYPADKU, ALE NA WSZELKI WYPADEK OSTRZEGAM.

 

Ejdetyzm - Teoria

Ejdetyzm - przeżywanie wyobrażeń odtwórczych tak samo wyraźnych i żywych jak spostrzeżenia.

Ejdetyzm występuje głównie w wieku młodzieńczym i dotyczy przede wszystkim doznań związanych z odzwierciedleniem obrazów lub przedmiotów, chociaż może wystąpić w sferze słuchu i dotyku.

Tera, kiedy wiemy co to Ejdetyzm, to przejdźmy do jego nauki.

Ejdetyzm - Nauka

Istnieją dwa znane sposoby na Ejdetyzm. Jeden jest 3 etapowy a drugi to dobrze niektórym znany
PSI Ball.

 

 

Sposób 1

 

 

Cz.1 - Malowanie

Tę część wykonujemy z zamkniętymi oczami. Kiedy już twe oczy są zamknięte, spróbuj dojrzeć
"czarne pikselki". To są receptory wzroku. Spróbuj wszystkie piksele zmienić w jeden, kolor.
Najłatwiejsze są kolory niebieski, zielony i czerwony i od tych zacznij. Gdy opanujesz już swe kolory spróbuj tworzyć kształty. Gdy już będziesz w stanie zrobić dowolną rzecz pod powiekami
możesz przejść dalej.

 

Cz.2 - Fotografia

Wykonuj to w dzień. Gdy masz otwarte oczy, zamknij je szybko. Przez ułamek sekundy zobaczysz
obraz. Twoim zadaniem jest utrzymać ten obraz jak najdłużej. Im więcej trenujesz, tym więcej
będziesz widzieć szczegółów i dłużej podtrzymywać. Załóżmy jak wytrzymasz 10 sekund i będziesz
widzieć dużo szczegółów, jesteś gotów by przejść dalej.

 

Cz.3 - Nadpisywanie i Manipulacja

Gdy będziesz sobie żył, spróbuj nadpisać rzeczywistość. Na początek zacznij z białą kartką. Potem
ze ścianą i w miarę praktyki na przestrzeń. Gdy będziesz umiał nadpisywać to możesz manipulować.
Jak? Zmieniaj szczegóły na zdjęciach, kolory podkoszulki, krawata i wiele więcej.

PSI Ball
Usiądź wygodnie. Rozłóż wygodnie ręce w dowolny sposób.
Uspokój się, znajdź wewnętrzny spokój. Możesz wprowadzić się w fale alfa, ale to nie jest konieczne.
Dodam tylko że kolega z falami nauczył się Ejdetyzmu w dwa tygodnie!!!!
Po znalezieniu spokoju znajdź źródło energii. Może to być wszystko, ograniczeniem jest twoja
wyobraźnia (ja korzystam z gniazdka elektrycznego). Teraz zwizualizuj sobie jak energia ze źródła
przepływa, strzela itp. do ciebie. Ma ona wchodzić do twojej głowy, a dokładniej w trzecie oko (środek
czoła). Potem energia ma płynąć od głowy do twoich dłoni. Staraj się w środku stworzyć kulę energii.
Nie patrz na to czy będzie widoczna tylko na to by ją stworzyć!!! Jak się dowiedzieć czy ci się udało?
To proste, poczujesz różne anomalie począwszy od ciepła, po wiatr aż do widoczności kuli.
Gdy opanujesz kule tak do tworzenia w 1 sekundę, jesteś gotowy na ćwiczenie 3 części górnego sposobu.

 

Wykorzystanie Ejdetyzmu
Można go wykorzystać na wiele sposobów. Ograniczeniem jest twoja wyobraźnia i zaawansowanie.

Łatwe:
1. Robienie ściąg na sprawdziany.
2. Zapisywanie notatek na ścianach.
3. Zrobienie sobie napisu RT na ręku.
4. Ciskanie PSI Ballami w nauczycieli Very Happy.
5. Zrobienie szkicu rysunku.

 

Średnie:
1. Zmiana fryzury.
2. Domalowanie sobie wąsów Smile.
3. Zmiana koloru ubioru.
4. Stworzenie filmu na wyłączonym telewizorku.

 

Trudne
1. Zmiana samego ubioru!
2. @up i jego brak ^^
3.

 

Poziom ultra-mega-alpha-beta-hard!!!
1. Stworzenie nowego koloru.
2. Zobaczenie czegoś jaśniejszego od światła.
3. Zmaterializowanie swojej pamięci

 

Źródło


  • 1

#4

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To się nazywa wyobraźnia.


  • 0

#5

PsychoTropical Berlin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To się nazywa wyobraźnia.

Tak, ale jak to powiedział Mr Nalewa, to jest drugi poziom wyobraźni


  • 0

#6

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czy hipnagogi to świadomy sen?


  • 0

#7

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czy hipnagogi to świadomy sen?

Nie. Choć można za ich pomocą wejść w LD(chociażby WILD)


  • 0



#8

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a co to jest?


  • 0

#9

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

WILD czyli świadomy sen rozpoczęty na jawie. Jak sama nazwa wskazuje, polega na wejściu w sen z jednoczesnym utrzymaniem świadomości. Nie należy do najłatwiejszych, jednak opanowany do perfekcji owocuje codziennym świadomym snem.

http://swiadomy-sen-...ika-2-wild.html


  • 1



#10

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wróciłem do tej zabawy.
WILD, to rzeczywiście trudna sztuka ale warto próbować.

Jest jedna, bardzo fajna metoda, którą stosuje od 4 dni. Wynik? Hipnagogie wzrokowe i słuchowe każdej nocy ale na tym niestety koniec. Ciężko utrzymać świadomość ale to kwestia czasu. Trzeba każdej nocy trenować i w końcu to zatrybi.

 

Metoda o której mówie:

Połóż się w wygodnej pozycji. Zamknij oczy i odliczaj do 30. Następnie otwórz oczy na 3 sekundy. Potem ponownie zamknij i odliczaj 30 sekund i otwórz oczy na 3 sekundy. Możliwe, że za którymś razem otworzysz oczy ale będąc już we śnie. Jeżeli w trakcie liczenia zauważasz spadek koncentracji(źle liczysz, powtarzasz się...), oznacza to, że jesteś już na granicy sukcesu, wtedy należy skrócić liczenie z 30 sekund do np. 15. Do ilu konkretnie, to już zależy od was, na jakich siłach się czujecie. Najlepiej samemu to ocenić. Ta technika daje najlepsze rezultaty kiedy jesteśmy już zmęczeni i czas w kimono ;)


  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: hipnagogi, dzieciństwo, kosmos

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych