Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amnesia: Mroczny obłęd

gra amnezja amnesia mroczny obłęd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

theniky1.
  • Postów: 12
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby co szukałem i nigdzie takiego wątku nie znalazlem. Czy ktoś z was grał kiedys w "Amnesia: mroczny obłed". Czytałem troche o tej grze, też podobno jest w niskiej cenie i do tego horror a to chyba będzie dobre na jesienne czy zimowe wieczory :szczerb: :szczerb: :szczerb: Z tego co ludzie pisali o tej grze to niezly jest to horror, oglądałem nawet jeden filmik z pierwszych 10 minut gry na yt i powiem że początek nawet jest niezly. A co wy sadzicie? Oczywiście pytam te osoby co już grały w tą gre :szczerb: z góry dzieki ;p



#2

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy nie rozumialem tej gry ;D Strasznie została nahype'owana jako super klimatyczny straszny horror. Osobiście grałem może 30 minut, chodzenie po pustych ciemnych lokacjach plus kilka efektów dzwiękówych wcale nie wypadło tak przerażająca jak się spodziewałem.
Rozumiem jednak efekt który gra miała wywołać - bycie zaszczutym przez coś czego nie można zlokalizować, założenie może fajne, ale sam gameplay do bólu nudny.
No cóż, może mam tak dlatego, że zrobiłem w swoim życiu sporo survival horrorów.





#3

theniky1.
  • Postów: 12
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zato jestem nowicjuszem w takich grach. Więc mówisz ze dla takich jak ja gra jest dobra?



#4

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie powinna być dla Ciebie odpowiednia, możesz spróbować. Mogę Ci polecić jeszcze Outlast, bo o klasyce typu Silent Hill to wspominać nie będe :P





#5

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O tak jeżeli chodzi o horrory to Outlast + dodatek. Klimat jest tak napchany horrorem że ludzie po prostu robią sobie przerwy.



#6

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sprawdźcie to :)

 

Silent Hills Playable Teaser



#7

kiele11.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka dni temu przeszedlem Amnesie i moge cos tam dopowiedziec. Ma fajny klimacik. Muzyka tez dobra. Jestes absolutnie bezbronny. Jedynie co pozostaje to uciekac co jeszcze wzmaga strach. Zagadki sklaniaja do myslenia nad niektorymi spedzilem nawet pol godziny :D
Minusem dla mnie jest to że jest strasznie krotka. Ale jak najbardziej polecam.
Straszna tylko w niektorych momentach ale to.chyba dlatego ze zaczynalem od serii Silent Hill a to jeden z najstraszniejszych klasykow. Do tej pory jak widze samo glowne menu to mam pelne gacie :D ale napewno kiedys jeszcze sie odwaze.

Wytapane z mojego GT-S5830

#8

Three Headed Monkey.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gra nie jest krótka :). Główna fabuła jest krótka ale w internecie istnieje setki map a niektóre są nawet straszniejsze ale i też zabawne (np. "The Small Horse" lub "It's Hurting my eyes" co ze strachem ma niewiele wspólnego) Ta gra wciągneła mnie na wiele godzin, warto kupić bo nie jest droga i daje dużo godzin dobrej zabawy :)



#9

kiele11.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodziło mi właśnie o głowną fabułę pomijając mapki tworzone przez innych ;)

Wytapane z mojego GT-S5830

#10

adrenalinaprank.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Amnesia tak samo jak i Penumbra(pomimo że wszyscy je wychwalają) jakoś mnie do siebie nie przekonały, ostatnio grałam w Outlast całkiem fajny klimat ale nic chyba nie przebije serii Silent Hill osobiście jestem wielką fanką i polecam każdemu kto lubi gry typu survival horror :)



#11

kiele11.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie za to outlast nie przypadl do gustu. Gralem moze z godzine i jak narazie stwierdzam ze jest slabe. Horror na screamerach to nie horror. Po pewnym czasie staje sie to przewidywalne i czlowiek sie przyzwyczaja.Klimatu nie poczulem. Ale z jednym sie zgadzam. Jak narazie dla mnie nic nie przebija Silent Hilla.

Wytapane z mojego GT-S5830

Użytkownik kiele11 edytował ten post 29.08.2014 - 00:48


#12

Aisengard.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poza Silent Hill i Amnesią, która jest bardzo dobra grą z ciekawą historią i warto ją kupić, polecam jeszcze z survival horrorów:

Dead Space (szczególnie 1 i 2)

Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - szczególnie na początku atmosfera tajemniczości jest niesamowita.

System Shock 2

Nosferatu: Gniew Malachiego - krótka, ale ciekawa i fajna

Clive Barker's Undying






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: gra, amnezja, amnesia, mroczny, obłęd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych