Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niecodzienne zjawisko podczas oglądania Travel Channel

dziwne zjawisko telewizja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aleksander Neumann.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli to była pojedyncza klatka podczas reklamy, to można za to zaskarżyć telewizję. Przekaz podprogowy jest w PL zakazany.

Trzeba by było znaleźć sojusznika w tej sprawie, bo sami, szarzy paraforumowicze nie wygrają z wielkim (zakładam...) koncernem który wypuszcza ten program.


  • 0

#32

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W PL zakazana jest reklama podprogowa. Inne przekazy podprogowe nie.


  • 0



#33

entropia.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę przerywać fascynującej dyskusji o przekazach podprogowych panowie, ale z tego co wyczytałam, obraz pojawił się na conajmniej sekundę. Gdzie tu podprogowość? :P


  • 0

#34

Aleksander Neumann.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę przerywać fascynującej dyskusji o przekazach podprogowych panowie, ale z tego co wyczytałam, obraz pojawił się na conajmniej sekundę. Gdzie tu podprogowość? :P

Nieudana próba takiego to może być przecież. Albo akurat w tym momencie coś się pokićkało i obraz się wyświetlał 100 razy za długo.


  • 0

#35

Three Headed Monkey.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy mógłby to być żart ze strony producentów? Nie wydaje mi się aby przez przypadek umieścili klatke z tajemniczym mnichem pod ziemią. Na myśl  przychodzi mi jeden film - "Fight Club" :)


  • 0

#36

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Nieudana próba takiego to może być przecież. Albo akurat w tym momencie coś się pokićkało i obraz się wyświetlał 100 razy za długo.

 

Może być - oczywiście.

A jakby im się ta próba jeszcze bardziej nie udała, to wyemitowaliby cały film (1,4 godz.) i dowiedzielibyśmy się, czy dobro zwyciężyło. :D

 

Trzecia strona tego tematu i nikomu nie chciało się schylić i sprawdzić chociażby co było tego konkretnego dnia, o tej konkretnej godzinie emitowane na tym kanale (albo kanałach należących do tej samej grupy) i nikt nie zapytał autora tematu u kogo ma on kablówkę?

Pewnie i tak niewiele by to dało ale przynajmniej wykluczyłoby możliwość przypadkowego "przebicia" się obrazu z innej stacji - o ile taka sytuacja w ogóle może mieć miejsce.

 

Inna sprawa to tak, że nawet posiadacz dekodera z możliwością nagrywania musi zainicjować czynność nagrywania programu (w jego trakcie albo przed jego emisją) - żeby móc sobie cofnąć podgląd.

Pytanie do autora - co takiego ciekawego nagrywałeś o tak wczesnej godzinie na kanale Travel i co sprawiło, że skupiłeś swój wzrok na reklamie - do tego stopnia, że zauważyłeś 1 sekundę dziwnej treści?

 

Pytam z czystej ciekawości poznawczej, bo ja mam tak, że jak widzę reklamę to przełączam na inny kanał - albo se idę, żeby się nie irytować.

 

Bazując na moich obserwacjach - wychwycenie jednej sekundy bloku reklamowego (między jedną i drugą reklamą) wskazywałoby na to, że jesteś miłośnikiem tychże - bo oglądasz je z uwagą. Może więc bardziej zasadne byłoby pytanie - jakie to ciekawe reklamy były emitowane tego dnia? Że skłoniło cię to do uważnego ich śledzenia?


  • 1



#37

Piotr Serwiusz.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że te bardziej wypasione sprzęty dają możliwość cofnięcia programu kilka minut wstecz bez konieczności nagrywania. Coś jak przechowywanie w czasie rzeczywistym.


  • 4

#38

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam nagrywarkę z UPC i nie muszę nagrywać danego programu żeby go cofnąć. Poprostu oglądasz i można sobie cofać kiedy się chce


  • 1

#39

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Okej - w takim razie, ten fragment mojej wypowiedzi...

 

"Inna sprawa to tak, że nawet posiadacz dekodera z możliwością nagrywania musi zainicjować czynność nagrywania programu (w jego trakcie albo przed jego emisją) - żeby móc sobie cofnąć podgląd.

Pytanie do autora - co takiego ciekawego nagrywałeś o tak wczesnej godzinie na kanale Travel"

 

...jako oparty na błędnym założeniu, można zignorować - pozostałe kwestie podtrzymuję.


  • 1



#40

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kojarzy mi się ten obrazek z okładką pierwszej płyty Burzum (nie jest taki sam, po prostu to moje pierwsze skojarzenie). Mam też wrażenie, że gdzieś to (albo podobną scenkę) już widziałem może w jakimś black, czy doom metalowym wideoclipie, ale pewien nie jestem.

 

faktycznie, podobna trochę ta postać.

hqdefault.jpg

 

i również mam takie skojarzenia odnośnie tego ujęcia/animacji


  • 0

#41

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak dostać 3 minuski za proste pytanie i niewiedzę ;)

 

Skoro to było podczas reklam to myślę że to po prostu ich element i tyle,albo może ktoś chciał żeby to wychwycono i zrobiło się głośno.

 

Myślę, że dostałeś minusy za niewnoszenie nic do tematu jak i ostatnio bardzo modne deklarację "nie oglądam TV" i robienie z tego jakiegoś oświecenia. Jak nie będziesz oglądał TV, internetu i zrezygnujesz z telefonu to może wtedy komuś zaimponujecie :)


  • 0

#42

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Nie ma to jak dostać 3 minuski za proste pytanie i niewiedzę ;)

 

Skoro to było podczas reklam to myślę że to po prostu ich element i tyle,albo może ktoś chciał żeby to wychwycono i zrobiło się głośno.

 

Myślę, że dostałeś minusy za niewnoszenie nic do tematu jak i ostatnio bardzo modne deklarację "nie oglądam TV" i robienie z tego jakiegoś oświecenia. Jak nie będziesz oglądał TV, internetu i zrezygnujesz z telefonu to może wtedy komuś zaimponujecie :)

 

A ja myślę że po prostu się o coś zapytałem, po to jest forum dyskusyjne żeby to zrobić, post był na tyle krótki żebyś mógł spokojnie przeczytać go w 2 sekundy i poscrollować dalej. Dajcie mi lepiej warna za taki gigantyczny offtop bo to przecież niedopuszczalne, jak mogłem to zrobić. Poziom coponiektórych jest żenujący. Jak ktoś się o coś zapyta to chce być "modny", "fajny", mózgi wyprane przez Ice Bucket Challenge i facebooka (tak, korzystam z facebooka żeby mi ktoś nie zarzucił znów że chcę komuś zaimponować :))

 

Skończcie już, jak musicie to dajcie te minusy ale nie komentujcie w głupi sposób, pytanie Waszym zdaniem było głupie ale tak samo dziadek może nie ogarniać telefonu komórkowego i nowoczesnego sprzętu i co, uznacie go za idiotę? Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć, nawet na tym forum.

 

I żeby jeszcze co poniektórzy pośladków znów nie spinali, to dorzucę coś "na temat" - ta okładka nie wygląda na związaną z tym co wyświetliło się na ekranie w jakikolwiek sposób. Nie dość że wygląda zupełnie inaczej to jest zwyczajnym obrazkiem z motywem wędrowca jakich w takim stylu pełno. 


  • 0

#43

AlanX.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

To na pewno przekaz podprogowy.


  • 0

#44

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie odpisali mi jeszcze, więc się im przypomniałem.


  • 0



#45

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To na pewno przekaz podprogowy.

Czy przekazy podprogowe według definicji nie powinny być niewidoczne na pierwszy rzut oka? 


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: dziwne, zjawisko, telewizja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych