Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niecodzienne zjawisko podczas oglądania Travel Channel

dziwne zjawisko telewizja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#16

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powodów mogło być wiele, bo nawet jeśli ktoś chciał aby zostało to wychwycone to jaki miał w tym cel? Przecież tu i tak nie jest to powiązane z żadną z reklam, no chyba że w oglądającym miało być takie skojarzenie, na zasadzie silnych wrażeń i emocji - tak się przecież doskonale zapamiętuje.

Dzięki Tobie Cmb wiem, jakich pytań nie zadawać, bo też nie oglądam telewizji :D


  • 0

#17

kupa.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jaka reklama leciała przed i po tej klatce?

 

P.S. Zastanowiłem się nad tym chwilke, obejrzałem TC i może bardziej istotne będzie o której godzinie (miedzy jakimi programami to sie działo) i czy miałeś wtedy właczony dźwięk.


Użytkownik kupa edytował ten post 26.08.2014 - 15:09

  • 1

#18

ComeBack2.0.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wpisz w guglu Traven Channel Facebook. (ich prawdziwy fp ma 1,2mil like)

Wejdz na tego fanpejdza i w swiezej aktualizacji zalinkuj foto w komentarzu, nawet bez opisu if ju dont spik inglisz, moze ktos cos albo TC sami odpowiedza o co biega lub co to, a jak nie masz konta to fejkowe mozna stworzyc na fejkowym emailu, nie ma za to kary :]

Sprobowac mozna, co nie?

 

 

Zapodam jeszcze moją interpretacje.

Moim zdaniem okapturzona postac "sunie" po niebie ale głową do ziemii, nogami do góry.

Góra obrazku przedstawia ziemie co wnioskuje po dwóch drzewach.

Natomiast dwójka ludzi(a może to anioły?), a raczej ich szkielety "lecą" w ziemie, tak jakby miały iść do piekła.

Nie mam pojęcia co to oznacza, napisałem tylko co widze na obrazie.

 

ps Ta falowana powierzchnia z czerwoną plamą na środku to odbicie jakiegoś przedmiotu z domu?


Użytkownik ComeBack2.0 edytował ten post 26.08.2014 - 17:11

  • 0

#19

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zapodam jeszcze moją interpretacje.

Moim zdaniem okapturzona postac "sunie" po niebie ale głową do ziemii, nogami do góry.

Góra obrazku przedstawia ziemie co wnioskuje po dwóch drzewach.

Natomiast dwójka ludzi(a może to anioły?), a raczej ich szkielety "lecą" w ziemie, tak jakby miały iść do piekła.

Nie mam pojęcia co to oznacza, napisałem tylko co widze na obrazie.

 

Dla mnie bezdyskusyjne jest, że tam są dwie pochodnie :P


  • 0

#20

Sinsky.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@cmb Było jak byk napisane w pierwszym poście:

 

obraz z dekodera po fakcie został cofnięty i zatrzymany by wykonać zdjęcie, jednak logo stacji jest wyraźnie widoczne

;)

 

W TV i radiu zdarza się intermodulacja, błędy w przesyłaniu, ale zważywszy na to, że widnieje tam logo stacji stawiam na pomyłkę w stacji nadawczej albo zawieszkę software po ich stronie. Powszechne jest ucinanie końcówek i początków materiału dla zaoszczędzenia czasu emisyjnego. Oglądałeś kiedyś Łapu Capu?


  • 0

#21

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja już wczoraj do nich napisałem na FB, moi drodzy detektywi. Czekam na odpowiedź. Póki co odpisali, że zbadają sprawę.


  • 0



#22

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście bardzo ciekawa sprawa. Ciekawe co odpowie TC.

Wg mnie to jest to: 

 

1: Świadome działanie z ich strony czyli jakieś testy przekazu podprogowego. Tyle, że coś nie wyszło i za długo to trwało bo takie przekazy trwają ułamek sekundy, i raczej tego nie da się dostrzec bez zwolnienia tempa filmu.

 

2: Jakiś błąd w przekazie tv. Mogło się nałożyć parę programów, lub jakiś podobny problem i powstał taki obraz na chwilę. lecz w tym wypadku zastanawiające jest to, że obraz jest dosyć upiorny i wygląda jednak tak jakby był zrobiony świadomie i miał podziałać na wyobraźnię.

 

3: Jak już ktoś sugerował może to być też jakaś kampania reklamowa

 

Strzelam, że TC itak by się do przekazów podprogowych nie przyznało, więc odpowie coś w stylu mojej opcji nr.2

 

PS. leonard dobrze, że masz nagrywarkę

 

Edit: literówka


Użytkownik Damian83 edytował ten post 26.08.2014 - 19:50

  • 0

#23

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli dało się to dostrzec, to testy podprogowe to nie są. Wstawienie w obraz klatki 1/10s to nie problem.

 

Nawiasem mówiąc w latach 90. zakazano u nas reklamy podprogowej po tym, jak jeden z posłów zauważył, że w trakcie oglądanych filmów pojawia mu się inny obraz. Jak się potem okazało, miał źle ustawioną antenę i czasem przebijał obraz z innego kanału. To zresztą paradoksalne - takie działania z założenia mają być niezauważalne, a wszystkie doniesienia o ich występowaniu dotyczą sytuacji w rodzaju "na sekundę pojawił się drugi obraz, zdążyłem się przyjrzeć".


  • 0



#24

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a o czym byl program ktory ogladales ? moze to byl fragment programu ktory jakos sie wcisnal miedzy reklamy ? mozna tez sprawdzic programy przed i po zakladam ze dali jakis blok reklamowy "zle posklejany " i z tąd te pare klatek czasmi jak sie montuje material mozna takie nalozenie / uciecie przeoczyc.

nie doszukiwal bym sie tu czegos paranormalnego - raczej błąd montazysty / kogos kto sklada i puszcza do emisji reklamy .


  • 0

#25

lilu25.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem nie znam się też mam ten kanał ale myślę że ta migawka była nawiązaniem do programu Ghost Adventures. To moje luźne skojarzenie.


  • 0

#26

Eae.
  • Postów: 14
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muszę przyznać, że to co ujrzałeś na ekranie swojego telewizora jest wyjątkowo piękne. Szczerze to nie mam nawet pojęcia dlaczego takie coś mogłoby się pojawić, ale jakoś wyjątkowo do mnie trafia ten "obraz". Nawet począłem się zastanawiać co to coś może chcieć przekazać, gdyż skrywa w sobie mrok, pustkę, absurd, a zarazem chęć poznania, wejścia głębiej aby dowiedzieć się więcej. 


  • 0

#27

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja już wczoraj do nich napisałem na FB, moi drodzy detektywi. Czekam na odpowiedź. Póki co odpisali, że zbadają sprawę.

I jak? odpisali coś?


  • 0

#28

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po tym jak napisali, że zbadają sprawę, to jeszcze nie.


  • 0



#29

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się że postać sunie po wodzie-na górze widać widać odbity w wodzie obraz drzew i krzewów.
  • 1



#30

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli to była pojedyncza klatka podczas reklamy, to można za to zaskarżyć telewizję. Przekaz podprogowy jest w PL zakazany.


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: dziwne, zjawisko, telewizja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych