Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fałszywa egzekucja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

2zebg9t.jpg

 

Niedawno było głośno o egzekucji dokonanej na amerykańskim dziennikarzu której dokonali terroryści z Państwa Islamskiego gdzie uprzednio ofiara jak i kat mówili że to wszystko wina rządu USA i ostrzegano przed tym aby USA nie robiło kolejnych nalotów ponieważ Państwo Islamskie dalej będzie zabijać amerykańskich cywili. Zdziwiła mnie jednak jedna rzecz. Dla bojowników Państwa Islamskiego to żaden problem uciąć komuś głowę i naprawdę mocne "perełki" można znaleźć na liveleaku jednak ta egzekucja z kilku powodów wydała mi się dziwna i sprawiająca wrażenie jakby była teatrzykiem a nie realną egzekucją. Niestety ten temat stracił dużo na wartości ponieważ pousuwano już z internetu filmiki i jak ktoś nie zobaczył tego to zbytnio nie może wdać się w polemikę ale może też ktoś to widział i zauważył podobne rzeczy. Zacznę od końca czyli od samej dekapitacji. Dlaczego tym razem moment ucinania przewinięto? Zawsze terroryści ISIS pokazują całość. Może dlatego że realnie do tego ucinania nie doszło? A można tak sądzić nawet po tych 3-4 sekundach pokazanego początku cięcia gdzie kat wykonał kilka energicznych ruchów nożem a nawet nie polała się kropla krwi. Po tym obejrzałem to jeszcze raz i przyjrzałem się scenerii i zaciekawiło mnie że film jest nagrywany na pustyni a głosy są nagrane czyściutko, wiatr wieje non stop w jedną stronę i z tą samą siłą że przez cały filmik i jednakowo podwiewało im ubrania tak jakby ktoś ustawił wiatrak i ogólnie można było odnieść wrażenie że to jest nagrywane w studiu a nie na prawdziwej pustynii. Czyżby to była kolejna szopka aby podsycić sytuacje a filmik autentycznością przypominający "I'm Ukrainian" wyszedł od "CIAllywood"? 


  • 6

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pewno szopka. Przecież radykalni dżihadyści jeszcze nikogo tam nie zabili. To dobroduszni i grzeczni chłopcy.


  • 3



#3

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tu jest analiza

http://www.davidicke...eals-the-truth/


  • 2

#4

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pewno szopka. Przecież radykalni dżihadyści jeszcze nikogo tam nie zabili. To dobroduszni i grzeczni chłopcy.

 

Przecież napisałem że dla nich takie ścięcie to nie problem ale to nie jest ścięcie byle irackiego czy syryjskiego cywila które można będzie zobaczyć u nas tylko na sadisticu i jego zagranicznych odpowiednikach tylko to już było coś co miało być w głównych mediach i miała to być oficjalna wiadomość do USA także służby musiały się do tego przyłożyć żeby dżihadyści nie wysłali jakiegoś filmiku gdzie np. byłaby pikseloza a przemawiających ledwo byłoby słychać oraz "zabijany" też musiał być aktorem żeby płynnie przemówił a prawdziwy jeniec zdający sobie sprawe że za chwile go zetną mógłby się rozkleić i przez to mieć problem aby wykrztusić z siebie słowa.


Użytkownik Tenhan edytował ten post 24.08.2014 - 10:47

  • 0

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No bo wiesz - technika idzie do przodu nawet w Iraku. Dziś nie tak trudno znaleźć dobrą kamerę i statyw. Jak wyjaśnił Wszystko - miłośnicy teorii spiskowych tak bardzo chcą zrzucić winę za wszystko na Amerykę, że gotowi są rozgrzeszać terrorystów, na zasadzie: dowodem ich win są filmy z rozstrzelania? Przecież to mistyfikacje z aktorami.
  • 0



#6

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tenhan chyba masz rację.Plus za spostrzegawczość.
Opublikowane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego wideo z egzekucją amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya zostało zainscenizowane dla celów propagandowych - twierdzą eksperci ds. bezpieczeństwa, do których londyński "Times" zwrócił się o ekspertyzę.

Ich zdaniem trwający 2 minuty i 28 sekund materiał filmowy, na którym mężczyzna z zasłoniętą twarzą, mówiący z londyńskim akcentem, przykłada nóż do gardła Amerykanina i wygraża Stanom Zjednoczonym, nie przedstawia faktycznej sceny zabójstwa.

Zabił go kto inny?
Według ekspertów do mordu na 40-letnim dziennikarzu mogło dojść w innym miejscu i najprawdopodobniej nie filmowano tego.

Eksperci sądzą, że mężczyzna nagrany na wideo z amerykańskim zakładnikiem nie musi być jego katem, lecz kimś, kto morderstwo "firmuje", wybranym ze względu na akcent - gdyby bowiem mówił po arabsku, nie zrobiłby na zachodniej opinii porównywalnie dużego wrażenia.

"Nikt nie kwestionuje, że dziennikarzowi ścięto głowę, ale wygląda na to, że do produkcji tego nagrania użyto sztuczki z użyciem kamery i techniki operatorskiej" - napisał "Times". Scenę, w której Foley klęczy w pomarańczowym ubraniu, filmowano równocześnie z dwóch kamer, stosując obiektywy o zmiennej ogniskowej.
- Mam wrażenie, że do egzekucji doszło po zatrzymaniu kamery - powiedział ekspert niewymienionej z nazwy międzynarodowej firmy wykonującej zlecenia dla policji w Wielkiej Brytanii.

Nie widać krwi
Eksperci zwracają uwagę, że na wideo nie widać śladów krwi, mimo iż nóż został przeciągnięty po szyi zakładnika co najmniej sześć razy.

Odgłosy wydawane przez Foleya nie wydają się odpowiednie do sytuacji, wygląda również na to, że jego 26-sekundowa wypowiedź została przygotowana przez kogoś innego. Krótkie mignięcie na obrazie sugeruje, że najwyraźniej powtarzał zdanie, a materiał poddano obróbce, wycinając powtórkę.

Telewizja Sky wskazuje, że analiza materiału filmowego pozwoli ustalić, jakim sprzętem został nagrany, a także jakiego wzrostu był dżihadysta. Porównawcze techniki będą wykorzystane przy analizie głosu - intonacja i akcent zostaną porównane z bazą głosów dżihadystów posiadaną przez służby kontrwywiadowcze.
Innym możliwym sposobem zidentyfikowania dżihadysty są linie żył na jego ręce - na nagraniu był bez rękawiczek. Wcześniej sugerowano, że głos mógł zostać podłożony pod materiał filmowy i nie musi być głosem dżihadysty sfilmowanego na wideo.
Podejrzany brytyjski raper
Tymczasem z doniesień prasy brytyjskiej wynika, że egzekucji Foleya mógł dokonać 24-letni londyński raper Abdel-Majed Abdel Bary znany pod pseudonimami "L Jinny" lub "Lyricist Jinn". Według brytyjskich tabloidów to on jest ubraną na czarno zakapturzoną postacią, która na nagraniu pokazującym egzekucję stoi z nożem przy uprowadzonym w Syrii amerykańskim zakładniku i wygraża Stanom Zjednoczonym.

Tabloidy powołują się na różne zdjęcia, które Bary sam opublikował w internecie - pokazujące go z bronią w ręku i zabitymi żołnierzami syryjskiej armii w tle.

"Daily Mail" twierdzi, że jest on członkiem trzyosobowej grupy, która nazwała się "Beatlesami" przez analogię z zespołem muzycznym z Liverpoolu, a komandosi SAS obecnie polują na niego w północnym Iraku.

Brytyjskie służby specjalne nie potwierdzają oficjalnie tych doniesień, ale też im nie zaprzeczają.
Źródło:PAP
  • 1



#7

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widać krwi

Eksperci zwracają uwagę, że na wideo nie widać śladów krwi, mimo iż nóż został przeciągnięty po szyi zakładnika co najmniej sześć razy.

 

To właśnie najbardziej rzuciło mi się w oczy. Tyle ruchów i takich szybkich to by spowodowało że mógłby wjechać nawet do połowy szyi a tu nawet nie polała się kropla krwi. Wszystko napisał ironiczną, mocno zaplusowaną riposte a tak naprawdę ona była do mnie bezsensowna dlatego bo właśnie chyba za dużo naoglądałem się tych egzekucji wykonanych przez "grzecznych i dobrodusznych chłopców" żeby teraz nie zauważyć czegoś takiego.


  • 0

#8

razzish.
  • Postów: 90
  • Tematów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kto widział więcej niż jedną egzekucję w roli Islamistów od razu rozpozna że to fake.

Prawda jest taka że po 1 sec krew powinna się lać litrami z podciętego gardła, a tutaj psikus...nic.


  • 0

#9

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Opublikowane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego wideo z egzekucją amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya zostało zainscenizowane dla celów propagandowych - twierdzą eksperci ds. bezpieczeństwa, do których londyński "Times" zwrócił się o ekspertyzę.

 

http://wiadomosci.wp...l?ticaid=113542


  • 0

#10

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny Amerykański dziennikarz zamordowany, tak donoszą media zachodnie. http://www.nydailyne...ticle-1.1925125

Po obejrzeniu samego nagranie, nieocenzurowanego, muszę stwierdzić, że tym razem to może być też podróbka. Odcięta głowa robi wrażenie(poprzedniego video nie widziałem), jednakże nie ukazali samego momentu odcięcia, tylko pierwsze ciosy(i to tez tak szybko) i nie widziałem żadnej krwi...Coś a'la pierwsze nagranie.. Nie neguje przy tym, że ISIS zabiło tego dziennikarza, tylko samo nagranie dość propagandowe aby podżec ludzi do nienawiści(jak 11 Września). W komentarzach można naleźć kipiących od złości Amerykanów, rządnych wysadzenia(...) bliskiego wschodu.

 

PS: Jak jakiś mod zajrzy, proszę o przeniesienie postu tu: http://www.paranorma...zywa-egzekucja/

 

Przeniesiono zgodnie z prośbą.

B.W.


  • 0



#11

razzish.
  • Postów: 90
  • Tematów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolejny Amerykański dziennikarz zamordowany, tak donoszą media zachodnie. http://www.nydailyne...ticle-1.1925125

Po obejrzeniu samego nagranie, nieocenzurowanego, muszę stwierdzić, że tym razem to może być też podróbka. Odcięta głowa robi wrażenie(poprzedniego video nie widziałem), jednakże nie ukazali samego momentu odcięcia, tylko pierwsze ciosy(i to tez tak szybko) i nie widziałem żadnej krwi...Coś a'la pierwsze nagranie.. Nie neguje przy tym, że ISIS zabiło tego dziennikarza, tylko samo nagranie dość propagandowe aby podżec ludzi do nienawiści(jak 11 Września). W komentarzach można naleźć kipiących od złości Amerykanów, rządnych wysadzenia(...) bliskiego wschodu.

 

PS: Jak jakiś mod zajrzy, proszę o przeniesienie postu tu: http://www.paranorma...zywa-egzekucja/

 

Przeniesiono zgodnie z prośbą.

B.W.

 

Dodatkowo z jakiego powodu głowa w późniejszym etapie jest cała z krwi?

Powiem jeszcze raz, każdy kto oglądał egzekucję wykonaną przez Islamistów wie że to fake.


  • -1

#12

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za grzechy Islamskiego Państwa nie należy zrzucać winy na Amerykę, ale faktem jest, że gdyby nie interwencja USA w przeszłości, to wszystko mogłoby się potoczyć znacznie inaczej. Dla mnie ten filmik jest raczej prawdziwy i zupełnie rozumiem sunnickich rebeliantów i w ogóle nie uznaję ich za terrorystów. Jeśli powstanie tam kiedykolwiek stabilne państwo pod wodzą ISIS, to ja je akceptuję.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych