Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieochrzczone dzieci idą prosto do nieba


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nieochrzczone dzieci idą prosto do nieba


Dołączona grafika


Nieochrzczone dzieci idą do nieba - tak rewolucyjną zmianę w doktrynie Kościoła zaproponowała Międzynarodowa Komisja Teologiczna. Papież Benedykt XVI ma tę zmianę zatwierdzić. Od czasów Kościoła średniowiecznego dzieci, które zmarły przed chrztem, trafiały w otchłań zwaną także „zatoką dzieci”. Inaczej było na przykład w islamie, gdzie dusze noworodków od razu szły do nieba. I właśnie dlatego - jak twierdza religioznawcy - Kościół katolicki decyduje się na zmianę. Taka decyzja może odwieźć niektórych od przechodzenia na islam.

źródło: wp.pl Piątek, 6 października 2006

Jednakże:

Papież wstrzymuje decyzję w sprawie "otchłani"



Papież Benedykt XVI wstrzymał na razie ogłoszenie dokumentu teologicznego, po którym spodziewano się, że anuluje pojęcie "otchłani" jako miejsca wieczystego pobytu dusz dzieci nieochrzczonych - podał Reuters, powołując się na przedstawicieli Watykanu.


Nad dokumentem pracuje od blisko roku 30-osobowa Międzynarodowa Komisja Teologiczna. Papież celebrował wraz z jej członkami mszę świętą, ale w swej homilii w ogóle nie poruszył tematu otchłani.

Papież nie wspominał o tym dzisiaj w swej homilii. Nadal pracujemy nad dokumentem. Nad niczym nie głosowano. Sądzę, że nic nie będzie gotowe do przekazania mu do roku 2007 - powiedział w rozmowie telefonicznej z Reuterem włoski arcybiskup Bruno Forte.

Pojęcie otchłani, dla której używa się też pochodzącego z wczesnośredniowiecznej łaciny słowa "limbus" (dosłownie "granica", "skraj"), funkcjonowało w katolickich katechizmach przez wiele stuleci. Rozumiano pod tym "skraj piekła" - miejsce pobytu dusz dzieci, które nigdy świadomie nie zgrzeszyły, ale nie zostały przez chrzest oczyszczone z grzechu pierworodnego. Według tradycyjnej teologii grzech pierworodny pozbawia je możliwości oglądania Boga, lecz w przeciwieństwie do potępionych grzeszników nie cierpią "męki wiekuistego piekła".

Jak pisze Reuters, w kręgach kościelnych powszechnie wiadomo, że dni limbusu są policzone. Przed wyborem na papieża kardynał Joseph Ratzinger w swych artykułach i wywiadach dawał jasno do zrozumienia, iż koncepcję otchłani powinno się odrzucić, gdyż jest "tylko hipotezą teologiczną" i "nigdy nie stanowiła zdefiniowanego dogmatu wiary" - wskazuje agencja.

Obowiązujący obecnie Katechizm Kościoła Katolickiego w ogóle nie wspomina o limbusie. Zaznacza natomiast, iż "wielkie miłosierdzie Boga i miłość Jezusa do dzieci, pozwalają nam mieć nadzieję, że istnieje jakaś droga zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu".

Komisja teologiczna zajęła się kwestią otchłani z inicjatywy papieża Jana Pawła II, który poprosił ją o "bardziej spójne i oświecające" opisanie losu dusz dzieci zmarłych bez chrztu. (js)

źródło: wp.pl Piątek, 6 października 2006

P.S. Wygląda na to, że nieochrzczone dusze jeszcze przez ten rok będą musiałty trafiać do przedsionka piekieł ;)
  • 0

#2

fifty50.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja chrztu nie miałem...bo jestem ateistą...ale tego wynika że i tak pójde do nieba ;)
  • 0

#3

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

fifty50, wszystko wskazuje na to, że Ci się przyfarci...
A co by było gdyby nie Benio XVI?? :thc:
  • 0

#4

fifty50.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nom wszysko na to wskazuje ża za free pójde do nieba :)
  • 0

#5

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ciekawi mnie czy po tej inicjatywie Benia XVI te nieochrzczone piekielne dusze wydostaną się z odchłani czy poprostu mają pecha?? Myśle że Benio powinien bardziej dopracować te nową doktrynę, żeby było sprawiedliwiej bo jeszcze ze złości będą nawiedzać niewinne świerzo ochrzczone duszyczki... Chociaż nie! Przecie chrzci się po to żeby nie było opętań... Ah. Któż tam wie jak to jest naprawde :thc:
  • 0

#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nieochrzczone dzieci idą do nieba - tak rewolucyjną zmianę w doktrynie Kościoła zaproponowała Międzynarodowa Komisja Teologiczna. Papież Benedykt XVI ma tę zmianę zatwierdzić.


Hehe niezle ;) Papiez zatwierdzi nowa doktryne i tak juz zostanie. Decyzje o zmianach pewnie przesla faxem do sw. Piotra, aby ten osobiscie przekazal ja Ojcu.

Według tradycyjnej teologii grzech pierworodny pozbawia je możliwości oglądania Boga, lecz w przeciwieństwie do potępionych grzeszników nie cierpią "męki wiekuistego piekła".


Męki wiekuistego piekła :) Znów pojawia mi się na ustach uśmieszek. Na myśl przychodzą czasy stosów i czarownic. No cóż, miłosierny ojciec, ojciec PRAWDZIWY, kochający bardziej niż cieleśni rodzice, skazuje swoje owieczki na męki piekielne, po 1 tylko życiu. Mało tego. ON o tym decyduje (znając z góry nasze życie) już przed naszymi narodzinami :lol :

Coż za szczordość wobec dzieci :) Nie będą cierpieć. O łaska Twa panie zaprawdę wielka, chciałoby się powiedzieć.

Nośmy Boga w sercu i żyjmy zgodnie z własnymi przekonaniami i sumieniem. Pozdrawiam
  • 0



#7

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

fifty50--> A niby skąd ten pomysł, że za free pójdziesz?
To chodzi o małe dzieci, które umarły nim zostały ochrzczone, a jedynym grzechem jakie miały, był grzech pierworodny.
  • 0

#8

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eeee.Ja tam legalnie chrzczona byłam dzień przed Komunią Św. :-D
I w sumie nie wiem po co,chyba po to żeby mnie ksiądz-pedofil nie wyzywał od szatanów :mrgreen: A i w podstawówce,pierwsza klasa,pamiętam że jak się kłóciłam z takim Wojtkiem /który,nawiasem mówiąc,był zawsze upaprany serkiem waniliowym/
i jak mu zabrakło argumentów,to powiedział do wychowawczyni:"przę paniii,ale ona jest nieochszczona!".A babka:"nieee,nie.Niemożliwe "
:> :mrgreen: :P :> :mrgreen: :P
  • 0

#9

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Benio 16 jest cool!!!
  • 0

#10

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nieochrzczone dzieci idą prosto do nieba

To ja sie pytam po co my mamy sie chrzcic?
  • 0

#11

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patryczek--> Bo Ty masz więcej grzechów od nowonarodzonego dziecka, masz swiadomość.
  • 0

#12

Paranoja.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałem coś napisac, ale Eurycide właściwie wyczerpał temat...
Trochę to śmieszne - niebo, piekło, odchłań, Papież zmienia ustawę i już dzieci idą do nieba. Nieźle.
  • 0

#13

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Patryczku, wszystko wskazuje na to, że teraz bedziemy chrzcić swoje dzieci nadal aby oczyścić je z Grzechu Pierworodnego. Niestety nasz "miłosierny" Bóg ma taki kaprys, że bez wyrobionej wizytówki jakim jest rytuał chrztu nikogo nie zamierza wpuszczać do swojego Królestwa Niebieskiego, aczkolwiek od najbliższej przyszłości zacznie przymykać oko na nowonarodzonych spadkobierców grzechu Adasia... A wszystko za sprawą Benia. Ten to ma dopiero łeb, nieprawdaż?? :)

Indoctrine, czy ty naprawde nie widzisz paranoi w tym wszystkim??

Bo Ty masz więcej grzechów od nowonarodzonego dziecka, masz swiadomość.

Wiesz co to jest podobno Grzech Pierworodny?? Nie nabywasz go wraz z świadomością, tylko jeteś jego spadkobiercą od samego poczęcia...

Takich paranoi w historii KK jest tysiące tylko trza się przyglądnąć ;)
  • 0

#14

(S)aint.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taka decyzja może odwieźć niektórych od przechodzenia na islam.

KK poprostu nie chce tracić wiernych.
A od kiedy to papież jest półbogiem i może podejmować decyzje gdzie dusze tych dzieci mają iść ? :rotfl: Jak to przeczytałem to normalnie się uśmiałem.
PS. A propo chrztu to mam wyrobione zdanie i nie uważam tego za dobrą rzecz.
  • 0

#15

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jest chore!!! skad Ci ksiezulkowie wiedza kto pojdzie do nieba a kto do piekla?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych