Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacja Rudziczka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dázzler.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać. Ale przejdźmy do rzeczy. Mieszkam na wsi rudziczka i ok. miesiąc-półtora temu dokonałem pewnej obserwacji leżąc na tarasie. Aby przybliżyć wam jak ten obiekt wyglądał posłużę się paintem :

 

53791073702843964677.png

 

Dałem w nawiasach, że mogły to być obiekty (a raczej ich formacja?). Obiekt(y) leciał(y) jednostajnie i tak jakby bokiem. Nie było widać żadnego kształtu, tylko te światła, które jak już wspomniałem leciały jakby bokiem. Dodam, że obserwacja nie posiadała żadnych dodatkowych świateł, a same światła, które dostrzegłem były o wiele wiele jaśniejsze od gwiazd. To coś poruszało się bezdźwięcznie i z prędkością jakieś 30-40% wyższą niż typowy pasażerski samolot.

 

Kolejną dziwną rzeczą są odgłosy silników odrzutowych - wiecie ten charakterystyczny huk i szum odrzutowego silnika jak leci samolot pasażerski w okolicy . Natomiast nic nie widać, nawet w nocy żadnych świateł znakowych. Dodam, że odgłosy ok. tydzień po mojej obserwacji znacznie się nasiliły - prawie cały dzień coś lata, rzadkością też nie są helikoptery.

 

Aktualnie cały czas coś lata po niebie, natomist na flightradarze NIC nie ma w mojej okolicy (teraz gdy piszę posta słyszę odrzutowce mimo to flightradar nadal nic nie pokazuje). Cytując tutaj klasyczny tekst internetów - "Pszypadek? Nie sondze"

 

Jak myślicie, czy ta obserwacja to był potencjalny statek lub formacja statków obcych? Czy te ciągłe odgłosy odrzutowców i helikoptery mogą mieć coś wspólnego z tym?


  • 0

#2

Dobo.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Props za rysunek ;) ale propnowałbym żebyś nagrał fimlik


  • 0

#3

Dázzler.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Filmiku nie nagrałem, bo byłem na tarasie i leżałem na leżaku przykryty kocem. Zanim pobiegłem na piętro i wziąłem telefon, obiekt już odleciał, bo zbyt długo się na niego gapiłem.. Jak już mówiłem obiekt leciał około 30-40% szybciej niż samolot pasażerski


Użytkownik Dázzler edytował ten post 10.08.2014 - 01:57

  • 0

#4

piotrGTX.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może kilka "spadających gwiazd" :P


  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakiego koloru były światła?


  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Typuję lampiony
  • 0



#7

Dázzler.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lampiony nie poruszają się w takim szeregu, zwarcie.

 

światła były białe, bardzo widoczne i.. hmm ostre - tak jak przy spawaniu światło w samym centrum jest potężne i widać promienie. Gwiazdy w porównaniu do tego były szare i przyćmione.


Użytkownik Dázzler edytował ten post 10.08.2014 - 16:07

  • 0

#8

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może to był jakiś samolot którego wcześniej nie widzieliśmy. 

Nie wiem co chciał byś usłyszeć. Np że to było UFO?

Szkoda ,że nie nagrałeś filmiku albo paru zdjęć jak to dokładnie wygląda. 


  • 0



#9

Dázzler.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tzn. wiesz nikt nie musi mi potwierdzać istnienia pozaziemskich istot, bo to niemożliwe, abyśmy byli sami. Po prostu zastanawiałem się czy ktoś kojarzy układ oświetlenia/widział coś podobnego/zna maszynę z takim układem oświetleń. Zdjęć moją lumią 520 raczej i tak bym nie uchwycił, ale chyba zacznę nosić telefon ze sobą cały czas.


  • 0

#10

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dázzler jak Ci się uda to rób zdjęcia ;)


  • 0



#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście że lecą równo jeśli są na podobnej wysokości gdzie prędkość wiatru jest w miarę taka sama

 

http://www.youtube.c...SkTCwP3DY#t=211


  • 0



#12

Dázzler.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I świecą idealnie białym światłem ? Obstawiam ufoki/testowe samoloty usa/


  • -2

#13

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Latają helikoptery, od tego zdarzenia? A może to właśnie były helikoptery? Nie wiem, to mi pierwsze przychodzi do głowy. Mogły mieć jakieś mocniejsze, specjalne oświetlenie, a latają bo zgłoszono czyjeś zaginięcie? Popytaj się ludzi, czy nic ważnego się u Ciebie w okolicy nie działo, to może się dowiemy. 


  • 0

#14

Dázzler.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Helikoptery byłoby słychać - tradycyjny odgłos wirnika. To było bezdźwięczne.


  • 0

#15

Dázzler.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*************.. Pewnie uznacie mnie za bajkopisarza ale to co widziałem przerosło co ****** kolwiek ;l

 

Obserwowałem przez okno dachowe niebo. Zauważyłem obiekt dziwnie się poruszający. Wyglądało to tak : 

 

słabe świecenie czerwono-białego światła > zwiększenie natężenia tych świateł > SZYBKI ruch w wybraną stronę > zwalnianie > przygasanie świateł : narysuję to. Obiekt ten nie leciał jednolicie. Po tym jak wyhamował prawie do zera dostawał napędu i zmieniał swój kierunek gwałtownie, co jest niemożliwe dla żadnego obecnie znanego aircraftu (obiektu latającego) 

 

Kierunki na rysunku są ustalone prze ze mnie. Statek najpierw latał w taki "klockowaty" sposób. to jest nie toczył koła tylko latał zmieniając nagle kierunki. Wyglądało to jakby krążył nad wsią, a potem to coś odleciało.

 

http://imageshack.com/f/eyGYgnG5p

 

Wyglądało to jak jakiś napęd pulsacyjny. Kiedy światło się zapalało statek przyspieszał, a kiedy zgasło tj impuls się kończył od razu zwalniał. Mam filmik, lecz nic na nim nie widać, chociaż pomajstruję przy vegasie i rozjaśnię jak się da. Nie było słychać żadnego dźwięku.

 

Proszę o kontakt kogoś kto się naprawdę na tym zna. Zaczynam się bać.

 

wulgaryzmy2.gif

 

Nie używamy tutaj wulgaryzmów. Zapoznaj się z Regulaminem.

 

Kronikarz


Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 17.09.2014 - 20:18

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych