Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zamek Montebello i tajemnica Azzurriny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 431
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

We Włoszech na granicy regionów Marche i Emilia Romania pośród wzgórz Vall Marecchia stoi imponujący zamek Montebello, niedaleko miejscowości Torriana w okolicy Rimini.

 

f2tyx2.jpg

 

Średniowieczny zamek otoczony twierdzą należał do rodziny Malatesta aż do XV wieku. Potem właścicielem był hrabia Guidi di Bagno.

 

Oprócz piękna architektury i i dziedzictwa kulturowo - historycznego, zamek znany jest w całych Włoszech z rzekomych zjawisk paranormalnych, które występują tam od dawna.

 

Większość zamków posiada swoje legendy, ten też nie należy do wyjątków. Bohaterką jest Guendalina Malatesta zwana Azzurrina ( niebieskawa).

 

nwn8sg.jpg

 

Guendalina była wesołą dziewczynką, córką Ugolinuccio Malatesta, pana feudalnego zamku  w drugiej połowie XIV wieku.

 

Urodziła się jako albinos, w czasach, kiedy rządziły : ignorancja i przesądy religijne. Wtedy uważano, że albinosi, to dzieci diabła i dla ich własnego bezpieczeństwa farbowano im włosy naturalnymi produktami uzyskanymi z żywic. Niestety jej włosy nie posiadając pigmentacji nie przyswajały też koloru, pozostawał tylko niebieski odcień. Dlatego nazwano ją Azzurrina.

 

Z powodu swojej choroby ukrywała się w zamku Montebello, strzeżona przez strażników.

 

Według legendy 21 czerwca 1375 roku ( przesilenie letnie ), podczas gdy na zewnątrz szalała burza, Azzirrina bawiła się szmacianą piłką w zamku, pod czujnym okiem strażników. Piłka potoczyła się w kierunku podziemi  i mała pobiegła za nią.

 

Po kilku chwilach słyszano przeraźliwy krzyk i dziewczynka zniknęła w pokoju bez dodatkowych wyjść.

 

Legenda głosi, że każdego roku, 21 czerwca, jeśli jest burza można usłyszeć jej głos w komnatach zamku.

 

nwiwdc.jpg

 

Twierdza została ponownie otwarta dla publiczności w 1989 roku. Pierwsze nagrania, gdzie słychać dziwne głosy, przez przypadek nagrała telewizja  RAI, podczas nagrywania programu. 

 

Na audio nagrało się dwanaście cichych  dźwięków dzwonów ( wykluczono dzwony z pobliskich kościołów) , dźwięk podobny do bicia serca i płaczu dziewczynki.

 

Badania powtórzono w 1995 i 2000 roku. Trzy nagrania zostały upublicznione i turyści mieli okazję ich wysłuchać. Niektórzy twierdzą, że to odgłosy wiatru i naturalnych hałasów, inni, że słychać wołanie dziewczynki.

 

5p1mjq.jpg

 

Możliwość występowania sił pozaziemskich, duchów wywołuje różne reakcje u ludzi. Są tacy, którzy twierdzą, że to bzdury i nie wierzą w takie historie, są też tacy, co wierzą i szukają dowodów.

 

Niezależnie od opinii tajemnica do dziś nie została rozwiązana .

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie własne

 

źródła : http://it.wikipedia.org/wiki/Azzurrina

 

            http://www.curiosone...-spirito-53499/

 

            http://www.oltreilmi.../azzurrina.html


  • 7

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u