Skocz do zawartości


Zdjęcie

Old humanoid figure on the moon.

odd humanoid alien on the moon moon odd humanoid figure life on the moon

  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1

Furyat.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siemaneczko wczoraj obejrzałem filmik jak ktoś w programie Google Earth znalazł jakąś postać na księżycu. Zaciekawiło mnie to więc pobrałem Google Earth i znalazłem to miejsce po koordynatach. Postanowiłem szukać dalej i znalazłem więcej takich obiektów, które przypominają jakąś postać. Pomyślałem że może to kogoś zaciekawić więc nagrałem filmik w którym pokazuję to "odkrycie".

 

 


  • 0

#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważyłeś, jak bardzo podobne są do siebie te "postacie"?

Oprócz samego kształtu mają nawet taką samą "otoczkę" (dobrze ja widać z prawej strony przy każdej z nich).

Jest dość mało prawdopodobne żeby aż w tylu przypadkach występowała taka powtarzalność. Nie znam się zupełnie na "tematach księżycowych" ale jak dla mnie jest to jakiś "błąd mechaniczny" Google Earth.

Inna sprawa, że ułożone one są praktycznie w jednej linii - to potwierdzałoby tezę o błędzie.


  • 3



#3

Templário.

    Last white hope

  • Postów: 151
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszyscy by wyglądali tak samo i mieli taką samą pozę podczas zdjęcia? Dziwne... ale to, że są w jednej linii mogłoby oznaczać, że są zwiadowcami i przeczesują okolicę  :D


  • 1

#4

Furyat.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może patrolowali teren ;D


  • 0

#5

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawdziłem na QuickMap

 

66319492492083280674.jpg

 

W tym miejscu (współrzędne są widoczne w prawym, dolnym rogu obrazka), nie ma żadnego obiektu o podobnym wyglądzie. Na filmie powielono identyczny obiekt w wielu miejscach fotomapy Księżyca jak pieczątkę na papierze. Na dodatek, na filmie obraz Księżyca (chyba dla zmyły) jest skręcony o 90 stopni w lewo.

 

Furyat, bez wątpienia to - FAKE! Czyje to "dzieło?


  • 0



#6

Furyat.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Używałem Google Earth i nie jest to powielony jeden obiekt.


  • 0

#7

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że jest, zwróć uwagę, że rzekome postacie są w tym samym momencie chodu i są identyczne.


  • 0



#8

Furyat.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten filmik zrobiłem sam wejdź sobie w opis filmiku tam masz koordynaty, pobierz Google earth i sprawdź :)


  • 0

#9

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jakiś powtarzalny artefakt:

58692116911403498378.jpg

 

Google earth korzysta z najnowszych zdjęć satelity LRO. Wystarczy znaleźć oryginalne zdjęcia tych miejsc według współrzędnych i przekonać się, że takiego obiektu na nich nie ma. Nie wiem, czy to artefakty wygenerowane przez google, czy przez inne źródło. To nie jest wiarygodne.


  • 0



#10

piotrGTX.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potrafi ktoś oszacować wielkość tych "obiektów" ?


  • 0

#11

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież to cień satelity. Światło słoneczne padało "zza pleców" jednostki która bynajmniej przeźroczysta nie jest więc jej zarys musiał się odbić na powierzchni. Zwróćcie uwagę na cienie kraterów i kąt z jakiego robione były zdjęcia. Wszystko się zgadza.


  • 1



#12

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wcale się nie zgadza.

 

LRO operuje na wysokościach 50-150km. Gdyby to miał być jego cień, powinien być rozmyty a nie ostry. Nadto, Zdjęcia wykonano z góry, przy ukośnym oświetleniu, więc cień satelity znajduje się daleko poza kadrem zdjęcia.

 

Zgodnie ze skalą zdjęć Quick map obiekt powinien mieć ponad 300m długości.

1. obiekt nr.2

47141393956822099887.jpg

2. obiekt nr.3

84320193942783652668.jpg


  • 0



#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muszę powiedzieć, że ten "księżycowy człowiek" zaczyna robić karierę :D

 

Co przedstawia zagadkowe zdjęcie z Księżyca?

W ser­wi­sie Go­ogle Moon można oglą­dać zdję­cia Księ­ży­ca. Uważ­ni in­ter­nau­ci już wzię­li je pod lupę. Teraz za­da­ją sobie py­ta­nie: co jest wi­docz­ne na tych fo­to­gra­fiach?

źródło

 

edit:

i jeszcze tu  :facepalm:

 

Człowiek na Księżycu - intrygujące zdjęcie internauty

W ser­wi­sie YouTu­be po­ja­wi­ło się na­gra­nie, na któ­rym widać dziw­ny, człe­ko­kształt­ny obiekt na po­wierzch­ni Księ­ży­ca. Dla wielu jest ono do­wo­dem na ist­nie­nie ko­smi­tów.

źródło


Użytkownik pishor edytował ten post 16.08.2014 - 15:36

  • 0



#14

gres14.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ten "Ufok" ma około 300 m A więc, albo mamy do czynienia z olbrzymami albo poprostu to cień.


  • 0

#15

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba już czas zakończyć to całe nieporozumienie i ujawnić, o co chodzi.

 

Omawiany tu materiał zdjęciowy wykorzystany przez google, pochodzi z zasobów fotograficznych misji Apollo 15. Konkretnie chodzi o zdjęcia z kamery metrycznej, która automatycznie wykonywała serie zdjęć powierzchni Księżyca na filmie 127mm. Zapas filmu pozwalał uzyskać do 3500 zdjęć wysokiej rozdzielczości, potrzebnych do opracowania dokładnych map topograficznych.

Jak się okazało, rzeczony artefakt przypominający jakąś sylwetkę, utrwalił się na wszystkich, naświetlonych zdjęciach ze wspomnianej kamery, których jest 3375 szt. Widać go tylko na jasnym tle, natomiast na czarnym jest niedostrzegalny - zlewa się z tłem.

Przejrzałem kilkanaście fotografii z początku , środka i końca całego zasobu i stwierdziłem, że ten rzekomy cień postaci jest usytuowany zawsze w tym samym miejscu - w lewym, górnym rogu zdjęcia. Przyjrzawszy się konstrukcji kamery metrycznej, uznałem, że ten nitkowaty artefakt, znajdował się na powierzchni szyby dociskowej, stykającej się z filmem. Był jak znak graficzny, sygnujący każde zdjęcie, nawet puste klatki. Stosowne przykłady z numerami katalogowymi zdjęć:

1. Pusty kadr

01655485544600189178.jpg

2.

93773423827082619313.jpg

3.

88787079240694838237.jpg

4.

53827981895193780375.jpg

5.

07944903033248380628.jpg

6.

11937935685036408015.jpg

 

Oprócz tego znaku, na zdjęciach widać w silnym powiększeniu inne artefakty w postaci nitek, ciemnych plamek (ubytki emulsji?), itp. Oto więc, kolejny raz okazało się, jak medialne bywają rzeczy zupełnie błahe. :facepalm:


  • 3






Also tagged with one or more of these keywords: odd, humanoid, alien, on the moon, moon, odd humanoid figure, life on the moon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych