Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dobo.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam planuję kupić komputer stacjonarny. Głównie chodzi o to żeby najnowsze gry chodziły. Włączając w to GTA 5 ;) W jaki sposób poszukać dobrego sprzętu?

Może wybrać kilka nowszych gier i sprawdzać czy na wyszukanym kompie to pójdzie czy może macie inne sposoby



#2

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cóż najlepiej złożyć samemu, to dosyć proste. Jeśli nie umiesz, idź do fachowca. Jak tak zrobiłem, powiedziałem mu co i jak, razem z nim wyszukaliśmy najlepszych części(w dobrej cenie), i mam komputer jak marzenie. 



#3

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Samemu poskładaj podzespoły najtaniej i najlepiej wyjdzie. Zapewne tematem wyjsciowym jest jakas 4-rdzeniowa i5, grafika od Nvidii 7xx lub 6xx i 8GB ramu. Taki spoko komp za 3,5k mozna złożyć(nez monitora klawiery myszki itp)





#4 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Zacznijmy od tego, że GTA 5 nie wyjdzie na Pc :D

 

Komputer za 3,5 koła ? :DDDD. Starczy ok 1500-1700 zl i będzie miał maszynę do wszystkiego ( pod warunkiem, że sam poskłada :) )


Użytkownik convers edytował ten post 03.08.2014 - 08:25


#5

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, że GTA 5 nie wyjdzie na Pc :D

 

Nie jesteś na bieżąco: http://pclab.pl/news58158.html

Za 1,5k do wszystkiego? Rzeczywiście jakby były fajne promocje, to można by zbić z ceną(kupować na różnych portalach/sklepach) ale, że aż tak? Do GTA 5 wątpię żeby stykło. Zależy też czy kolega sam właśnie umie złożyć czy po prostu wejść na jakąś stronę, złożyć sobie zestaw i dopłacić  za robociznę, żeby dostać już złożony. Jak dla mnie trochę za bardzo pojechałeś z tym 1,5k.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 03.08.2014 - 10:56




#6

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pytanie w temacie: Dostanę gdzieś laptopa z dobrą kartą dźwiękową/muzyczną? I żeby nie kosztował miliony dolarów.



#7

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Musi być dobra karta czy głośniki dobre w zamian? W moim y510p są naprawdę spoko. Ale jak ma być dobra karta to pytaj tu





#8

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie, co z dobrej karty gdy głośniki są jakie są :)
Co do kompa to i5 z 8gb ramu to raczej rozsądna podstawa. I wcale nie musi to być stacjonarny za 3,5k. Gdyby nie wymóg dobrej grafiki to za 2k-2,2k są lapki DELLa o przyzwoitych parametrach. Za 3k pewnie nawet czterordzeniowy i7 się znajdzie, trzeba by się zorientować jak z grafiką. Dziś kupowanie stacjonarnego widzę w sytuacji użytkowania profesjonalnego, z porządnym monitorem. Do zastosowań domowych i giercowania lapki starczają. A i nie ciągną pół kilowata na godzinę! :)

Użytkownik riseman edytował ten post 03.08.2014 - 13:49




#9

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie, co z dobrej karty gdy głośniki są jakie są :)
Co do kompa to i5 z 8gb ramu to raczej rozsądna podstawa. I wcale nie musi to być stacjonarny za 3,5k. Gdyby nie wymóg dobrej grafiki to za 2k-2,2k są lapki DELLa o przyzwoitych parametrach. Za 3k pewnie nawet czterordzeniowy i7 się znajdzie, trzeba by się zorientować jak z grafiką. Dziś kupowanie stacjonarnego widzę w sytuacji użytkowania profesjonalnego, z porządnym monitorem. Do zastosowań domowych i giercowania lapki starczają. A i nie ciągną pół kilowata na godzinę! :)

No mój lapek wyciągnąłem za 2850zł, z 2 grafikami po 2gb gddr5 i i5. Ale byłą też opcja z i7(bez drugiej grafy), ale ją później mogę wymienić i jest tańsza od drugiej grafy.  Ogólnie lapki za 3-4k są nawet spoko ale i tak stacjonarki nie przebiją. Te lepsze lapki to też na zasilaczu sporo ciągną.

Tak jak pisałem i5(najlepiej 4 rdzenie) i 8gm podstawa. Dobra grafa to czasem wydatek 700zł-1200zł i to nawet nie takie najlepsze.

Jak ktoś chce coś sobie złożyć i zobaczyć ile mu wyjdzie to można na początek rozejrzeć się tu: http://www.gral.pl/K...gurator_PC.html


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 03.08.2014 - 15:31




#10

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajna stronka, aż zerknąłem i poklikałem przykładowy zestaw.

Jak piszesz, oczywiście mocniejszy laptop pociągnie więcej prądu niż taki do zastosowań biznesowych. Ale, wątpię by brał 600W :) A w stacjonarnym zbudowanym pod gracza taki zasilacz to raczej norma, plus monitor, możliwe że kolejne 100W. Oczywiście nie bierze tych 600W non stop, ale jedynie w porywach :) Ale przy grach myślę, że te 300W przynajmniej będzie szło, plus 100W dla monitora. Do tego niektórzy podłączają spore głośniki albo i wzmacniacz audio z kolumnami (np. ja ;) ) to powiedzmy, że jeszcze te 50-100W można doliczyć.

W 2 godziny taki zestaw pożre kilowat, czyli, zależnie od taryfy i regionu kraju od 35 do 50 groszy, może i więcej. Grając 4 godziny dziennie mamy na rachunku 60zł więcej (w rozliczeniu 2 miesięcznym). W wersji hardcore może być sporo więcej (znam młodych ludzi grających i po 10-12 godzin - szaleńcy).

Niskonapięciowe Intele trochę pomagają, chociaż ile w praktyce - nie wiem, chętnie bym gdzieś poczytał testy z wyliczeniami.





#11

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nisko napięciowe są  mniej wydajniejsze od normalnych i5(dlatego ja mam wersje na końcu z  M, a z U są niskonapięciowe).

Ranking procków i kart w laptopach: http://www.notebookc...ngi.1010.0.html

Warto też przy dobrej grafie wybrać dobrego procka, żeby nie stopował możliwości karty. Jak bierzesz SLI to i5 może już trochę blokować, a i7 będzie w sam raz.

 

Warto też pamiętać, że zasilacze mają ustawione max napięcie(chyba to słowo xD) jakie mogą dać, dlatego jak podłączysz myszkę, słuchawki i np. podstawkę chłodzącą, to może dojść do obniżenia taktowania procka bo mnie prądu na niego przypadnie. Tak samo z grafą chyba jest.

Zawsze można wykonać undervolting i od razu temp są mniejsze. To jest masakra w niektórych laptopach.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 03.08.2014 - 20:20




#12

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obudowa: BitFenix Prodigy BFC-PRO-300 Mini-ITX ........... 302 zł
Zasilacz: Chieftec GPS-600A8 600W 80+ .......................... 189 zł

Płyta główna: GIGABYTE GA-H81N .................................... 259 zł
Pamięć: DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 ................................. 550 zł
Procesor: Intel Core i5 4590 3,3 GHz 1150 Box ................. 699 zł
Grafika: Gigabyte GeForce GTX 760 WindForce II OC ...... 852 zł

 

Za około 2900 zł masz wydajny, mały i względnie mobilny komputer stacjonarny,



#13

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Plus ewentualnie jakiś dysk HDD o ile go autor nie ma. A tak btw. jak jest z tymi SSD? Przydają się aż tak bardzo? Warto kupić jakiś na system?





#14

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wolałbym nie mieć obudowy, a mieć SSD na system, Sprzedawanie komputerów jedynie z talerzowymi dyskami powinno być zabronione.



#15

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha czyli aż tak :D To chyba sobie taki sprawie(SSD). Ten zestawik twój ładny.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych