Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najostrzejsze ketchupy, musztardy itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

start2010.
  • Postów: 53
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakie znacie ostre ketchupy itp?

Z ketchupu naprawdę ostry znam tylko kotlin z piekła rodem

A z musztardy rosyjska od kamisa lub develey która zniszczyła mnie :D

Znacie może coś ostrzejszego? Pomijając oczywiscie papryczki chili których jeszcze nie miałem przyjemności spróbować. Takie abym podczas jedzenia płakał :D

#2

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sos paprykowy PIri Piri. Był kiedys w marketach.  Najostrzejsza jadalna rzecz dostepna w markecie.





#3

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zawsze mozna sobie kupic czysta kapsaicyne i samemu zrobic sosik o dowolnej ostrodci



#4

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

oryginalne wasabi


Użytkownik Gamdela edytował ten post 01.08.2014 - 05:26


#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe gdzie kapsaicyne kupisz i kto Ci sprzeda :D. Ja hodowałem papryczki habanero. mielisz jedna z keczupem tortex i mozg staje :)
Co do musztardy to najostrzejsza jaka jadłem była z lidla. Taki słoiczek z niebieska nakrętka plastikowa


Użytkownik convers edytował ten post 01.08.2014 - 08:31


#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jedz ostrego bo wrzodów dostaniesz.
Rosyjska z kamisa jest trochę słaba, kiedyś w biedrze sprzedawano musztardę na której pisało po prostu-musztarda rosyjska była mocno ostra.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 01.08.2014 - 08:00




#7

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Musztarda Dijon, Sos Sambal Olek (dość słony), swego czasu były sprzedawane sosy chipotle, ale dawno ich nie widziałem. Oczywiście jest też tabasco, sos piri-piri, masa  różnych innych sosów chili (od jalapeno po habanero). Zawsze są jeszcze sosy Sudden Death i Mad Dog, ale ich nie polecam jeśli twoje najpikantniejsze doświadczenie to musztarda rosyjska i keczup kotlin.

 

P.S.

Ja zwykle miele pomidory (2 puszki, albo 6-7 świeżych) z 3-4 papryczkami piri-piri (mogą być marynowane takie łatwiej znaleźć) dodaje się soli, ziół prowansalskich (albo jakie kto lubi) trochę mąki i sos jest (oczywiście najprościej jest wszystko wrzucić do jednego gara i użyć blendera). 



#8

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ymm ja lubię ostre ale zawsze miej obok świeże ogórki aby zagryźć to mój sposób na łagodzenie ostrego smaku :)

 

Ale, z takich co ja w markecie kupuje to chrzany z żurawiną firmy MOSSO albo SMAK.

 

A najlepiej świeży starty polski chrzan ze śmietaną albo sam z solą mniam :D

 

Moja babcia zawsze taki chrzan robiła lepszy od japońskiego chrzanu (wasabi) według mnie :) Zależy jaki korzeń chrzanu trafisz :P 





#9

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za Noxilim, jak dla mnie sos Peri-Peri z papryczek piri piri. Do kupienia w Kauflandzie, żółtej barwy w prostokątnym flakoniku. Firmy Explorer's Taste. Zresztą, pisałem już o tym kiedyś w innym wątku, więc ten to dubel jakby nie patrzeć...





#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyprawa "Skrzydełka z dzikiego zachodu" dostępna swego czasu w Lidlu. Myślę, że jeszcze można ją znaleźć na półkach.

Naprawdę trzeba uważać przy jej stosowaniu. Ostra jak diabli - przynajmniej w odczuciu moich kubków smakowych.





#11

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak juz ktoś chce samemu robić sosy to polecam specjalizowane sklepy w dużych miastach . Np we Wrocławiu jest taki na ul Wita Stwosza. (maja też księganię zgodna tematycznie z naszym portalem).Można też kupować w necie, jak ktoś chce to mogę polecić przez priva tą w której kupuje przyprawy. A kupuję naprawde sporo.

YzmtXpH.jpg

 





#12

Gromko.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wychodzę z założenia, że zbyt ostre jedzenie nadaje się do tortur, zaś odbiera konsumpcji przyjemność i maskuje smak potraw. Oczywiście granica o nazwie "zbyt ostre" dla każdego jest inna ;) Polecam kupić lub wyhodować (tutaj trzeba się nieco nakombinować) tę paprykę: http://www.papryfiutki.pl/

Bardzo oryginalna ozdoba (:D), świetnie nadaje się do sosów własnych, zarówno suszona, jak i świeża. Kiedyś dodawałem jedną lub dwie takie papryki do garnka ok. 1 litra i sos był bardzo ostry, jednak nadal przyjemnie się go jadło. Chociaż swojego gitarzystę niemal udusiłem, więc... trzeba uważać ;)

Ach, cóż za reklama wyszła :D

 

Pozdrawiam!

Gromko



#13

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Papryfiutki1.jpg

No cóż, kto co lubi.

 

Develay mi kompletnie nie smakuje, ni kwaśne. Zawsze kupuje musztardę rosyjską z Kamisa, a keczup nie są dla mnie ostre. Raz próbowałem zjeść papryczkę chili to zjadłem tylko połowę, ale naprawdę była dla mnie ostra. Także polecam ^^



#14

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kupiłem dzisiaj sos piri piri. Dobry, ostry, ale mordy nie urywa :P





#15

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co myślicie o mieszaniu różnych ostrych przypraw? Bo taki na przykład chrzan jest ostry inaczej niż papryka.

 

@ Noxili - a ja sobie przyprawy zbieram na łące.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych