Skocz do zawartości


Zdjęcie

balony meteorologiczne czy NOLe - Bruksela - 27.07.2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zobacz film

 

Witam,

 

Dzisiaj popijając sobie piwko na balkonie w raz z moją dziewczyną stałem się świadkiem dziwnego zjawiska. Otóz coś się wydarzyło na Place Jourdan w zwiążku z czym pojawiło się tam kilka radiowozów, które do okoła placu stały na sygnałąch oraz helikopter, który stał nieruchomo nad placem około 30 mnut.

 

Raz na jakis czas spoglądaliśmy na ten helikopter. W pewnym momencie ku naszemu zaskoczeniu pojawiło się na niebie pełno białych kropek. Byla godzina 17:04, niebo mocno zachmurzone. Kropki były widoczne tuż pod chmurami, dużo wyżej niż helikopter. Najpierw zobaczyłem jedną, potem więcej. W pewnym momencie całe niebo było w tych kropkach. Były widoczne przez około 5 minut. Helikopter nagle dość szybko odleciał jak się pojawiły. Wróćił jakies 10 minut po tym jak kropki zniknęły.

 

Nie twierdzę, żę to UFO. Lampiony to też nie były gdyz jeciały za wysoko. Być może balony meteorologiczne. Dziwne jest tylko że były to idealnie białe punkty. Nie wiem czy miały kolor biały i światło się od nich odbijało czy może świecily bo był dzień. W każdym bądź razie moje pierwsze skojarzenie to że gdyby była to noc to byłyby to gwiazdy. No ale cała sprawa wyglądałą dość nietypowo.

 

Edit: Zanim ktoś "mądry" ponownie zminusuje ten temat proszę zwróćcie uwagę na moją reputację oraz od kiedy jestem na forum. Gdybym sobie robił jaja to napewno nie ze swojego konta.

 

Edit 2: Do tematu wdarł mi się błąd - data to 27.07.2014. Proszę moderatora o zmianę.

 

Poprawiłam tytuł zgodnie z prośbą.

Blitz Wölf


Użytkownik Striker edytował ten post 28.07.2014 - 16:12

  • 2

#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Helikopter nie moze w zawisie utzymywac sie tak dlugo. Musial jakos nawet minimalnie sie poruszac. Nie robiles zdjec lub nie nagrywales filmow ?.

Mialem kiedys sytuacje, gdzie myslalem ze to ufo jednak okazalo sie ze to zwyczajne lampiony. Byly bardzo wysoko :D. Zastanawiajaca jest ta policja. Szukales w necie moze czy cos sie tam nie stalo ?
  • 0

#3

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hej. Pisząc, że helikopter pozostawał w zawisie chodziło mi o to ze pozostawał mniej więcej w tym samym miejscu czyli nad placem. Oczywiście obracał się i lekko zmienial pozycję. Helikopter jest tu ważny z 2 powodów. 1. Jak się pojawiły obiekty to helikopter uciekł. 2. Dzięki helikopterowi miałem punkt odniesienia. Naturalnie film nagralem smartphonem ale ze względu na niecenzuralny język po kilku browarkach dołączę go później jak usunę ścieżkę dźwiękową w niektóych miejscach. Na zdjęciach, które robiłem później nie widać już obiektów za bardzo, gdyż większość zniknęła za chmurami. tzn. jest kilka widocznych ale najlepiej je widać na filmie gdy jest tam helikopter - dzięki helikopterowi autofocus telefonu się ustawiał tak, że były widoczne.

Lampiony to nie byly na sto procent. Lampiony po prostu nie latają tak wysoko. Pozatym Lampiony lecą z wiatrem, a te obiekty kręciły się wokół siebie i cały czas zwiększały wysokość, aż w końcu zniknęły za chmurami.

Nie wiem co się tam działo. Niestety nie znam francuskiego. Jestem tu tylko przejazdem na wakacjach.

 

Edit: OK. Przygotowałem filmik. Czy ktoś może poratować mnie adresem do jakiegos darmowego serwera na który mogę go wrzucić? Film ma 54 mega.

 

Edit 2: View My Video

 

Film jest gorszej jakości niż na oryginale w związku z czym widać tylko nieliczne obiekty. Na oryginale jest ich dużo więcej i są ostrzejsze. Zwróćcie uwagę na białe pixele na niebie obok helikoptera. To są obiekty o których wspominałem.


Użytkownik Striker edytował ten post 28.07.2014 - 14:09

  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych