Skocz do zawartości


Zdjęcie

Największe osiągnięcie ludzkości.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też bym się skłaniał w stronę mowy i jak wspomniał @Kuruša - pisma. To są warunki podstawowe do osiągnięcia czegokolwiek, ale z drugiej strony to co można dzięki temu osiągnąć może być tytułowym największym osiągnięciem ludzkości.


Użytkownik mastiff23 edytował ten post 23.07.2014 - 09:51

  • 0

#17

osiem.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koło:]


  • 0

#18

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozpalanie ognia :)


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 23.07.2014 - 17:49

  • 0

#19

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do zapisu cyfrowego to mam pewne wątpliwosci.Czy aby napewno nosniki cyfrowe sa trwałe?

 

 

Mi chodziło bardziej o dyski pamięci, karty pamięci i inne tego typu rzeczy, ale najważniejszym jest internet. To, co dzisiaj posiadam na dysku google mogą sobie otworzyć moje pra-pra-pra wnuki za 200 lat. To nie są już proste archiwa, które mogą zaginąć, zostać zniszczone czy ukradzione. To, co tam jest- pozostanie, a pamiętajmy, że mówimy o zwyczajnej bazie danych zwykłego użytkownika, a nie rządowych archiwach i innych, super zabezpieczonych rzeczach :)


  • 0

#20

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Radio. Nikola Tesla bym prawdziwym geniuszem.

 

Moim zdaniem łączności bezprzewodowej nie da się porównać z niczym innym. Odkryć, że można przenosić informacje na czymś niewidzialnym, a w jego czasach niemal niemierzalnym? Pomyślcie, jak wyglądałby dzisiejszy świat bez radia. Brak telefonów komórkowych, jakiejkolwiek łączności np. samolotami czy statkami( brak jakiejkolwiek łączności bezprzewodowej!), pilotów do TV, bram garażowych. Wojsko skazane byłoby polegać na łączności takiej, jak przed I wojną światową.

 

Bylibyśmy daleko w tyle. Dlatego uważam, że Nikola Tesla jest najbardziej niedocenionym naukowcem, jaki żył na naszej planecie.


  • 1

#21

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio mam wrażenie że także drugim po Leonardzie najbardziej przecenianym, jeśli chodzi o wynalazki, które rzekomo zbudował ale mu utajnili.

 

Jak dla mnie najważniejsza jest sieć przesyłu danych, czy to telewizyjna czy internetowa.


  • 0



#22

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy jego ocenie rzecz jasna biorę pod uwagę skrywany w sobie przez Teslę potencjał, jednak już samo to, czego dokonał stawia go w szeregu największych umysłów( a szczególnie wizjonerów) wszech czasów.

 

A czy samą" siecią przepływu danych"( prymitywną, bo prymitywną) nie można uznać telefonu? Myślałem nawet o poczcie, no ale mówmy o technice ;)

 

Z tego powodu chciałem tutaj również umieścić może nie wynalazek Bella, a sam kabel, dzięki przepuszczeniu po którym impulsu elektrycznego, odkryliśmy, jak przesłać wiadomość, informację( czyli właściwie protoplastę tego, o czym sam piszesz Zaciekawiony) na duże odległości. Czy to układ zero- jedynkowy, czy bardziej skomplikowaną formę szyfrowania jak alfabet Morse- a.

 

I byłbym właśnie to zrobił, gdyby nie to, jak spektakularnym wydaje się stworzenie urządzenia, która spełnia tę samą funkcję bezprzewodowo- a raczej to, jak w ogóle twórca tego wynalazku w ogóle wpadł na tę koncepcję. Ludzkość 20- 30 lat wcześniej nigdy nie uwierzyłaby, że będzie istniała taka możliwość. To tak, jakby nam ktoś powiedział, że za ćwierć wieku będzie możliwa teleportacja. Ktoś powie, że nie ta skala" cudów"? Że czymś innym jest przesłanie niefizycznej informacji niż fizycznego przedmiotu? Wtedy myślano podobnie i przesłanie informacji bez fizycznego nośnika danych było niewyobrażalne, a sama koncepcja wyśmiewana.

 

Może wkrótce też pojawi się geniusz, który stworzy urządzenie równie genialne w swojej prostocie? Ja jestem zdania, że najlepszymi, najbardziej genialnymi( a tym samym takimi, na które najciężej wpaść) rozwiązaniami są te najmniej skomplikowane. Piszemy w tym temacie o wielu wynalazkach- ja sam mam nadzieję, że jeszcze za naszego życia trafi się geniusz, który stworzy jakieś urządzenie, które odmieni nasz świat tak bardzo jak wynalazki, o jakich tu piszemy :)

 

Pozdrawiam :)


Użytkownik Shay edytował ten post 30.07.2014 - 00:59

  • 0

#23

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najprostszy genialny wynalazek, jaki przydaje się nam na codzień, to spinacz do papieru.


  • 0



#24 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Prezerwatywy. Araby nie majo i co sie u nich dzieje. Po 15 dzieci... Armagiedon !


Użytkownik convers edytował ten post 30.07.2014 - 15:10

  • 0

#25

Bigmike.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Największy wynalazek ludzkości "jeżyk mowa możliwość porozumiewania się "


  • 0

#26 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

mowa nie jest wynalazkiem czlowieka :D. Nawet zwierzeta sie miedzy soba komunikuja gluptasy :)
  • 0

#27

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to pismo - przekaz mowy w sposób utrwalony.


  • 0



#28

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy trochę od tematu nie odbiegnę, ale według mnie lata od ok.1850 do ok. 2000 czyli jakieś 150 lat, najczęsciej obfitywały w jakieś osiągnięcia ludzkości.
Do czego zmierzam? Przez te 150 lat dokonaliśmy skoku cywilizacyjnego, którego chyba nigdy wcześniej nie zrobiliśmy.
Tak jakby poprzednie kilka tysiecy lat rozwoju technologii/cywilizacji, zamknąć w tym 150 letnim okresie.
  • 0



#29

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- mowa
- pismo
- Internet
- mydło


  • 0



#30 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

- mowa
- pismo
- Internet
- mydło

Są tacy co z niewiadomych względów nie uznają mydła. Szykuj się na hejt z ich strony :D


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych