Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atak Izraela na Palestynę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mały Kotek.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Czytam paranormalne od kilku lat, jednak ostatnie wydarzenia bardzo mnie zaniepokoiły, co skłoniło mnie do rejestracji i założenia tego tematu. Nie tyle same wydarzenia, co brak informacji w głównych polskich mediach na ten temat. Jeśli już one są, to lakoniczne, mało widoczne i mogące wprowadzać w błąd. Więc czy polskie media się tym nie interesują, czy umyślnie pomijają te wydarzenia? 

Zastanawiającym jest fakt, ze izraelskie wojsko rozpoczęło zmasowany atak na strefę gazy zaledwie kilkanaście minut po katastrofie Boeinga 777 na terytorium Ukrainy.

 

Zacznijmy od tego, że aktualnie trwają ataki na Strefę Gazy. Agresorem jest Izrael. Wszystko odbywa się pod pretekstem walki z Hamasem. Problem jest jednak taki, że w tym konflikcie giną praktycznie sami cywile. Niszczone są domy, szkoły, szpitale! Codzienne bombardowania dają setki ofiar. Głównie wśród dzieci. Oni nie maja nic wspólnego z tą organizacją!  

 

http://imgur.com/0sPKINe

  

To link do grafiki przetłumaczonej przeze mnie. Niestety statystyki są tylko do 16.07. na dzień dzisiejszy jest to dużo więcej osób, gdyż bombardowania nadal trwają. 

 

Protesty przeciwko agresji Izraela odbywają się na całym świecie. Od Ameryki Łacińskiej po sam Izrael. Protestują w Dublinie, Nowym Jorku, Londynie, Kopenhadze. Zgromadzenia odbyły się także w Warszawie (pod ambasadą). Kolejne ma się odbyć w Łodzi.
Dyskutowała niedawno o tej sytuacji rada ONZ, co przeszło w Polsce całkowicie bez echa. Wypowiadały się takie kraje jak USA, Izrael, Litwa, Chiny, Rosja. Delegat Palestyny wymienił wszystkie (na tamten dzień) ofiary wśród dzieci - z imienia, nazwiska i wieku.  

 

Parę przydatnych linków z twittera (niestety po angielsku)

 

https://twitter.com/Jehadsaftawi    <-  Jehad udostępnia stream'a ze swojego mieszkania
https://twitter.com/laraaburamadan  <- Żona Jehada. Również tweetuje
https://twitter.com/Belalmd12    <- Palestyński lekarz, informuje na bieżąco o wydarzeniach

 

Nikt nie da uciec cywilom z tego piekła. Granice są obstawione, ciężarówka z lekami z Egiptu została zawrócona. Strzelają nawet do ambulansów. tutaj dam parę linków do streamów ze strefy Gazy:

 

http://www.ustream.t...n-force/theater   <- stream, z dwóch kamer. Najwięcej dzieje się po zmroku.
http://www.ustream.tv/channel/jehadels <- stream Jehada i Lary (wyżej wspominany)

 

Zdarza się, że odłączają im prąd, wodę albo, że nie mają łączności. Straty są tylko po stronie palestyńskiej, w chwili gdy to piszę jest już ponad 410 ofiar! Po stronie Izraela zginęło dwunastu żołnierzy... z czego jeden został zabity omyłkowo przez własnego kolegę.

 

 

Ggrzyb po wybuchu bomby w strefie Gazy.

 

http://pl.wikipedia....raelsko-arabski <- Informacja z wikipedii

 

 

Od siebie dodam, że mam trochę filmików nagranych przez innych ludzi, własne i innych screeny ze streamów (flar, pocisku). W razie czego mogę je udostępnić.  Jednak zachęcam do oglądania samemu i wyrabiania opinii, szukania i przede wszystkim, rozmawiania z ludźmi (łatwo ich przecież w 21 wieku znaleźć, jedyna bariera może być język angielski) . Jestem przerażona w chwilach bombardowania, krzyki ludzi dorosłych, dzieci, płacz, wybuchy. Ważne jest by o tym informować bo wielu ludzi nieświadomych tego co się do końca dzieje.

 

Ilu z was wie coś na ten temat i mogło by się podzielić materiałami? 

 

 

 

 

 

 

 


  • 12

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety polskie media są trochę zaściankowe. Gdy wybucha sprawa Madzi to wszyscy mówią o Madzi, gdy jest mowa o pijanych kierowcach, to wszyscy mówią o kierowcach.


  • 1



#3

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mogę coś przetłumaczyć z angielskiego, jeśli będzie trzeba. Dajcie tylko znać, które strony/wpisy i nie piszcie, że "wszystko".


  • 0



#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc czy polskie media się tym nie interesują, czy umyślnie pomijają te wydarzenia? 

Być może oglądamy różne media ale ja, w tych moich, właśnie skończyłem oglądać reportaż z tego regionu. Generalnie rzadko oglądam programy informacyjne ale ostatnio, w związku z katastrofą Boeinga, jestem na bieżąco. I przynajmniej w tym okresie widziałem wiele materiałów ze Strefy Gazy.

 

Zastanawiającym jest fakt, ze izraelskie wojsko rozpoczęło zmasowany atak na strefę gazy zaledwie kilkanaście minut po katastrofie Boeinga 777 na terytorium Ukrainy.

 

Tu też mam inne odczucie, bo dałbym sobie rękę uciąć, że ostrzał w tym regionie trwał już chwilę przed katastrofą na Ukrainie.

 

Zacznijmy od tego, że aktualnie trwają ataki na Strefę Gazy. Agresorem jest Izrael.

 

Widzę, że orientujesz się w temacie - czy mogłabyś nieco przybliżyć od czego te ostatnie ataki się zaczęły? Coś tam słyszałem, że podobno ktoś porwał i zamordował jakichś chłopaczków, a później, w odwecie, ktoś inny porwał i spalił żywcem innego. To prawda jest? Czy może to nie miało wpływu na obecne wydarzenia?

 

 

Wszystko odbywa się pod pretekstem walki z Hamasem. Problem jest jednak taki, że w tym konflikcie giną praktycznie sami cywile. Niszczone są domy, szkoły, szpitale! Codzienne bombardowania dają setki ofiar. Głównie wśród dzieci. Oni nie maja nic wspólnego z tą organizacją! 

 

To prawda - ginie tam mnóstwo niewinnych cywilów (właśnie o tym przed chwilą mówili we wspomnianym wyżej reportażu). Tak się jednak zastanawiam - skąd Hamas ostrzeliwuje tereny Izraela? Pytam, bo w tym reportażu (i kilku innych) widziałem, że ich rakiety startowały z osiedli mieszkalnych. Byłoby to możliwe? Chyba nie, bo gdyby tak było, to mieszkańcy tych osiedli byliby chyba używani jako żywe tarcze.

 

 

 

Straty są tylko po stronie palestyńskiej, w chwili gdy to piszę jest już ponad 410 ofiar! Po stronie Izraela zginęło dwunastu żołnierzy... z czego jeden został zabity omyłkowo przez własnego kolegę

 

A to nie jest przypadkiem efekt tego, że ta wymiana ognia to głównie wzajemne ataki rakietowe i Izrael posiada coś takiego jak "Żelazną kopułę"?

Zastanawiam się, bo dla mnie to trochę bez sensu. Skoro Palestyńczyków nie chroni żadna tarcza rakietowa (a Izrael chroni), to dlaczego Hamas zdecydował się na taki właśnie sposób walki? Przecież równie dobrze, mogliby w nich rzucać kamieniami.


  • 0



#5

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może, poprostu Izrael chce spacyfikowac nie wygodny dla niego lud i obrali taki pretekst. Za ciasno im sie tam robi, a palestyńczyków nie lubią.

Od dawna są jakieś walki tam na lini ale teraz więcej się dzieje. I to bardziej od strony Żydów. Coś ostatnio też, Palestyna chciała się odłączyć od Izraela.

Dla mnie to jakaś kpina, że takie małe państewko, ma takie duże plecy u innych mocarzy. Co to, phi za naród wybrany, który niczym się nie rożni od Arabów. Wszędzie chcą być najważniejsi. Coś się komuś nie spodoba, to od razu Holocaust/antysemityzm...

Marny naród jak dla mnie, który przed WWII prawie nie istniał...


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 20.07.2014 - 23:12

  • 1



#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż. Obie strony nie umieją żyć w pokoju. Ciągła walka z arabskim agresorem jest narodowym mitem Izraelczyków, panuje tam swoisty kult dzielnych żołnierzy atakowanych przez palestynczyków. Natomiast Hamas wykorzystuje poczucie krzywdy mieszkańców strefy, i kreuje się na "zadającego dotkliwe rany" zyskując poparcie.


  • 0



#7

Braddock.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tak się będą wybijać bez końca. Najgorsze jest to że ucierpią niewinni ale kogo to obchodzi .....


Użytkownik Braddock edytował ten post 21.07.2014 - 00:35

  • 0

#8

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wschodząca gwiazda izraelskiej polityki nawołuje do ludobójstwa Palestyńczyków

 

Jedna z najbardziej popularnych izraelskich polityków ogłosiła wrogiem cały naród palestyński na Facebooku, w dzień przed tym kiedy 6 izraelskich nastolatków rzekomo zamęczyło palestyńskiego chłopaka paląc go żywcem.

 

a51.jpg

 

 

Co więcej, natychmiast po jej wpisie dostała tysiące lajków od podobnie myślących żydowskich ekstremistów z całego świata.

 

Członka Knessetu - Ayelet Shaked - B’shava ostatnio uznała za kobietę roku za jej działalność na rzecz syjonizmu, a w ubiegłym roku badanie opinii publicznej przeprowadzone przez kanał Knessetu wybrało ją na wybitnego członka parlamentu.

 

Shaked jest znaczącą postacią w partii Habeyit Hayehudi (Żydowska Ojczyzna), wchodzącej w skład izraelskiej koalicji rządzącej. Zasłynęła wołaniem o uwolnienie zdradzieckiego żydowsko-amerykańskiego szpiega Jonathana Pollarda i o deportację z Izraela wszystkich afrykańskich uchodźców.

 

Ludobójczy charakter wpisu ujawniła jej deklaracja, że „cały naród palestyński jest wrogiem” i wołanie do jego zniszczenia, „łącznie z osobami starszymi i kobietami, miastami i wioskami, domami mieszkalnymi i infrastrukturą”. Według niej palestyńskie matki rodzą „małe żmije”.

 

Poniżej treść tego wpisu (odwołuje się do lidera ruchu osadników o nazwisku Uri Elitzur, który był doradcą i autorem przemówień Netanyahu).

 

Jest to artykuł nieżyjącego Uri Elitzura, napisany 12 lat temu i nigdy nie opublikowany. Jest tak samo aktualny teraz jak wtedy.

 

Naród palestyński wypowiedział nam wojnę, i na nią musimy odpowiedzieć wojną. Nie operacją, nie powolną, nie małej intensywności, nie kontrolowaną eskalacją, nie zniszczeniem infrastruktury terroru, nie pojedynczymi celami.

    To nie jest wojna z terrorem, nie wojna z ekstremistami, nawet nie wojna z władzą palestyńską. . . Jest to wojna między dwu narodami. Kto jest wrogiem? Naród palestyński.

    Co jest tak przerażające w zrozumieniu tego, że wrogiem jest cały naród palestyński? . . . Moralność wojenna (tak, istnieje coś takiego) polega na założeniu, że są wojny na tym świecie, i że wojna nie jest sytuacją normalną, i że w wojnach wrogiem jest zwykle cały naród, łącznie z osobami starszymi i kobietami, jego miastami i wioskami, jego domami i infrastrukturą.

    I moralność wojenna wie iż niemożliwe jest nie krzywdzenie cywilów wroga.

    Oni wszyscy są kombatantami wroga, a ich krew będzie na głowach ich wszystkich. To odnosi się również do matek męczenników, które wysyłają ich z kwiatami i pocałunkami do piekła. One powinny iść za swoimi synami, nic nie będzie bardziej sprawiedliwe. One powinny iść tak jak ich domy w których wychowywały te żmije. W przeciwnym wypadku w nich wychowa się więcej małych żmij.

 

 

 

Gdyby polityk z innego kraju wpisał takie ludobójcze opinie, na pewno słuchalibyśmy o tym dzień i noc w mediach, wzywających do natychmiastowej rezygnacji.

 

Ale w tym przypadku polityk jest członkiem izraelskiej koalicji rządzącej i wyrażała poglądy żydowskich rasistów (udowodniły to lajki itp.), więc nie dowiemy się o tym z naszych syjo-mediów.

 

Źródło: http://davidduke.com...e-palestinians/

 

Tłum. Ola Gordon

 

http://wolna-polska....nczykow-2014-07

 

PS: pod linkiem wolnej Polski jest kilka zdjęć z bombardowania Strefy Gazy z dnia 08-09 lipca 2014 roku.


  • 4

#9

Natsu Tanimoto.
  • Postów: 46
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zydzi się wkurzyli za WW2 i chcą pewnie pokazać jak to oni mogą być tak samo wielcy , chwalebni i nie odpuścić drugiemu. Oby przybyło troche kawałów o Zydach, następny milion może, za to że mordują niewinnych ludzi z taką werwą i złością. A polskie media tak samo mnie irytują że ślizgają sie na tym temacie.

 

Moje motto to zawsze stawić się po stronie słabszego.


  • 0

#10

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Akurat żydzi sami są sobie winni WW2. Pomyśl od kogo Hitler i Stalin mieli kasę na prowadzenie wojny? :)


  • 0

#11

Mattiex.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak Żydzi mieli kasę, ale oni nie dawali jej bezpośrednio tylko byli okradani. 


  • 0

#12

Amer.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak Żydzi mieli kasę, ale oni nie dawali jej bezpośrednio tylko byli okradani. 

Poczytaj o tym kto sponsorował NSDAP, a potem wróć tutaj i napisz posta od nowa.


  • 3

#13

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, Żydzi bawią się w ludzi których sami  nienawidzą:

 

Izrael: Nie będzie rozejmu w Strefie Gazy

​Nie ma szans na rozejm w Strefie Gazy. Izrael definitywnie odrzucił propozycję ze strony Hamasu o chwilowym wstrzymaniu ognia.

 

Nie będzie na razie rozejmu humanitarnego w Gazie. Izrael formalnie odrzucił propozycję Hamasu. Islamiści chcieli, by dzisiaj przed południem wstrzymać na kilka godzin wymianę ognia. Chodziło o to, by organizacje międzynarodowe miały szansę wjechać do Gazy i dostarczyć potrzebującym pomoc.

Miniona noc była kolejną ciężką dla mieszkańców Strefy Gazy. Izraelskie samoloty znów bombardowały budynki w palestyńskiej enklawie. Ostrzeliwana była przede wszystkim dzielnica Szedżaija, gdzie mają znajdować się podziemne tunele Hamasu. Liczba ofiar konfliktu po stronie palestyńskiej wzrosła do 576 osób, a po stronie izraelskiej do 27.

Jak relacjonuje ze Strefy Gazy specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, niemal do rana słychać było huk eksplozji. Izraelskie samoloty oraz statki bombardowały przede wszystkim dzielnicę Szedżaija na wschodzie Gazy. To właśnie tam doszło z soboty na niedzielę do najbardziej intensywnych ataków, w czasie których ludzie w popłochu uciekali ze swoich domów. Także Hamas w nocy ostrzeliwał rakietami tereny izraelskie.

Wczoraj wieczorem Egipt zapowiedział, że otworzy zamknięte dotychczas przejście graniczne ze Strefą Gazy w Rafah. Oznacza to, że część Palestyńczyków będzie mogła uciec przed bombami z Gazy. Nie rozwiąże to jednak wszystkich problemów, bo wielu Palestyńczyków z północy będzie zapewne bało się jechać do Rafah na południu. Po drodze znajdują się bowiem takie tereny jak miasto Khan Younis, intensywnie ostrzeliwane przez Izrael.

Nie ma też na razie szans na szybkie zakończenie konfliktu. Negocjacje w tej sprawie trwają w stolicy Egiptu, gdzie są m.in. amerykański Sekretarz Stanu John Kerry i Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun.

Od początku konfliktu w Strefie Gazy zginęło co najmniej 576 Palestyńczyków i 27 Izraelczyków. Jeden izraelski żołnierz uznawany jest za zaginionego.

Aż szkoda słów...

 

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył dziś, iż porównanie izraelskiej ofensywy w kontrolowanej przez Hamas Strefie Gazy do działań nazistów, którym posłużył się turecki premier Recep Tayyip Erdogan, miało "wydźwięk antysemicki".

 

Hah wiedziałem, że tak powiedzą. Za krzty honoru. Tfu. Oni są już zakopani w "swojej wyższości".


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 22.07.2014 - 10:22

  • 1



#14

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Żydzi? Nie mam nic przeciwko, ot, jeden z kolorytów tego świata.

 

Izrael? Jak dla mnie - zachowuje się jak terrorystyczna organizacja. Nie powinnien istnieć.


  • 0

#15

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lufthanza wznowiła loty do Izraela. Piloci protestują, uważając że niebezpieczeństwo nadal jest duże, a wycofanie się z zablokowania lotów to wynik nacisków politycznych (aby pokazać światu że Palestyna to nie Ukraina). Możliwy strajk.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych